Krvavá pomsta

• USA In a Valley of Violence (více)
Trailer

Samotář Paul a jeho pes Abbie se vydávají na cestu do Mexika přes Denton, kdysi prosperující hornické město bohaté na těžbu zlata, dnes zaprášený zapadákov. Souboj mezi Paulem a synem místního šerifa, zakřiknutým Gillym, odstartuje sled tragických událostí. Město se pomalu propadá do násilí a krveprolití, které nikdo nedokáže zastavit. (Canal+ Action)

Trailer

Rob Roy

Tak bohužel. Další krok vedle od Westa, co naplat, že točíte na 35 mm film a úvodní titulkovou sekvencí vzdáváte poctu Leoneho spaghetti westernům, když toporné dialogy často šustí papírem, zápletka je přímočaře nezajímavá a některé herecké kreace vyloženě slabé (Ransone, Karen Gillan). Jenom Taissa Farmiga to ustála se ctí. Místo aby se West posouval, tak spíše mizí v propadlišti dějin. Jak se dělá velká westernová věc za malé peníze a s živými postavami se podívejte v Bone Tomahawk. 5/10. ()

Gilmour93

„Those men left me with nothing. I'm gonna leave them with less..“ Jinými slovy, zabili jste mi psa a já si nemám s kým povídat. Takže než vás zabiju, budu si povídat s vámi.. Přijetí Wild West West je závislé od toho, jaké jsou vaše žánrová očekávání. Hodně mluvení, ženský element, komediální part podivně zdeformovaného šerifa Travolty, který už evidentně pozřel nejeden čtvrtlibrák se sejrem, tady je prostor k ambivalenci. To ale neplatí u soundtracku Jeffa Grace, který celkem povedeně oblékl mistra Morriconeho do moderního dusteru.. ()

Cheeter

Moc jsem si od toho zpočátku nesliboval, ale nakonec se z toho vyklubal průměrný western, který nebylo špatné vidět, i přesto, že je zjevná nízkorozpočtovost filmu. Ale i někdy stačí natočit zajímavý kousek. Ne vždycky se to povede. Ale zde to režisér nepodělal, tak jak se stává i u některých velkofilmů. ()

OG_Swifty

Westernovy becko s Hawkem a Travoltou s bandou noname hercu. V prvni polovine divaka bavi predevsim cviceny pejsek, ktery je ve filmu nejlepsim hercem. To si uvedomovali i tvurci filmu a jelikoz Hawke mozna ne, ale Travolta urcite klauzuli ve smlouve ma (klauzuli rikajici "Ja musim bejt nejlepsi"), pejsek nas opusti. Ano, spoiler. Pak dojde k nahaneni banditu a nevelkolepemu finale. Co jinak rict: Casting je docela hroznej, postavy vetsinou nesympaticky (s vyjimkou staryho Travolty) a mestecko desive prazdny. Film nechtene misty pusobi dost trapne, ale celkove se to da prezit. Prvni pulka docela nuda, kdyz dojde rada na akci, zacne film bavit. Vyjimkou byl sylvestrovsky konec Travolty. Sorry dalsi spoiler. Rejza / Tvurce je pro me neznamy jmeno a ma se jeste hodne co ucit, ale hudebni podkres se mi docela libil. Celkove slabsi prumer. ()

Dale

V posledných rokoch veľa nadpriemerných westernov nevzniklo a perfektný len jeden, od Tarantina, no toto je slabota. Síce klasický príbeh pomsty, no máme tu jednu zmenu, pištoľník nejde pomstiť mŕtvu manželku, ale psa. Je to kus pritiahnuté za uši, ale OK, aj ja som psíčkar, tak dajme tomu, že tomu budeme veriť a brať to vážne. No to, čo sa odohráva v mestečku a zvlášť tá záverečná prestrelka, je už moc. Neviete či sa smiať alebo to vypnúť. Hawke na svoje pomery podpriemerný, Travolta tragický a ten chlapík, čo hral jeho syna bol úplná katastrofa. ()

• Natáčanie prebiehalo v Novom Mexiku v meste Santa Fe a ranči Cerro Pelon, na rovnakých pľacoch ako aj western Silverado (1985). (Real Tom Hardy)

Související novinky

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Velkorozpočtové westernové žánrové mixy v podobě Osamělého jezdce a Kovbojů a vetřelců si nepochvalovali diváci ani kritici, ale jinak tento tradiční americký žánr rozhodně neskomírá. V různých… (více)

Sinister se vrací

Sinister se vrací

17.08.2014

První Sinister byl před třemi lety velký hororový úspěch. Film s rozpočtem 3 mil. dolarů utržil z amerických kin milionů téměř padesát a pokračování tak bylo jen otázkou času. To je odklepnuto již… (více)