poster

Já, hrdina (festivalový název)

 • Japonsko

  I Am a Hero

 • Japonsko

  Aiamuahiro

 • Japonsko

  アイアムアヒーロー

Akční / Horor / Komedie

Japonsko, 2015, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  *****

  Japonská zombijárna pro milovníky manga* s dnes už tradiční příčinou filmových apokalyps, tedy virovou nákazou. Přistupoval jsem s obezřetností, odcházel s překvapivým uspokojením. Příběh nesmělého neschopy se velmi záhy překulí ve zběsilou akční jízdu s utrženými končetinami a gejzíry krve. Místy až šílené tempo filmu střídají jen kratičké epizody „buzení tygra“, kdy v sobě slaboch zpočátku marně hledá supermana, aby jej v závěru, jak jinak než díky lásce, samozřejmě našel. A nebyli by to Japonci, aby tohle otřepané klišé nedovedli až k ad absurdum. Ač se v tomhle fláku po celou dobu akcí, krví a nechutnostmi opravdu nešetří, finále ještě přidá na obrátkách a na mysl mi přijde jediné slovo, kterým bych jej popsal – tsunami. Přidám-li si jedinečnost nemrtvých, jak ve vizáži, tak v chování, každý z nich jedná podle své poslední vzpomínky před nákazou, a hezké manga* Japonky vede mě to až absolutnímu hodnocení. *manga – velikost podprsenky(10.6.2018)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Šíleně brutální Zombie z Japonska si odnáší cenu za nejlepší Zombie film roku! I am Hero je víceméně konkurence korejského Train to Busan a byť jsem traileru příliš nevěřil, on u mne snad i vyhrál. Ze začátku jsem tomu nemohl přijít příliš na chuť má pozornost se zvýšila až kdesi v půlce filmu, kde na střeše přebývali poslední přeživší, tam se mi líbí, že to fungovalo obdobně jako v Postapu, správně anarchie, vůdce třeba sesadit a nahradit, boj o zásoby a skupinky proti sobě i přesto, že dole je hromada zombie. Co se týká Zombie, tak jsem lepší vzhled a chování jsem snad ještě nezaznamenal za celou svou kariéru. Největším plusem je, že Zombie mohou mluvit a zůstaly jim vlastnosti z předešlého života ( Takový Zombie Atlet dokáže udělat pěknou neplechu), tímhle se stává každý zombie různorodý a jinak nebezpečný, tedy nevíte, co od něj čekat a to mi přišlo geniální, divím se, že s tímhle nepřišel nikdo dřív. Masky jsou výborné, občas až ošklivě znetvořené a vizuál na Japonské poměry je prvotřídní. Největším plusem je pro mne ultra porce velmi kvalitního gore, 15 minutové finále s minimálně 100 headshoty jsou takové jatka, za které by se nestyděl ani Macabre s Evildeadem dohromady.Doslova ustřelené palice na příč všech směrů!! Na konci tam ležela jen horda mrtvých těl a to já prostě ocením daleko víc než příběh ! :D Jediné mínus snad je hlavní hrdina, který je po celý film looser a ňouma, ve finále to naštěstí zachránil. Paráda Story 7/10, Atmosféra 8/10, Gore 10/10, Vizuál 9/10, Akce 8/10, Napětí 7/10,Humor 3/10. Zábavnost 8/10, Lekačky 5/10. 85%(22.11.2016)

 • sniper18
  ***

  Po vydarenom juhokórejskom Train to Busan som bol zvedavý, ako si so zombie žánrom poradila japonská produkcia a síce ich I Am a hero sa tomu nevyrovná, ale aj tak sa mi to celkom páčilo. Japonci to očakávane pojali po svojom a tak hlavným hrdinom je nerd, ktorý pracuje ako neúspešný kreslič mangy, ktorý má problémy v práci, ale aj v osobnom živote, no keď vypukne zombie apokalypsa, konečne sa môže stať skutočným hrdinom, ktorému nechýba brokovnica a ani očarujúce dievča, ktoré môže chrániť. Prvej polovici v rámci možností nemám moc čo vytknúť, úvod ideálne predstaví samotného nerda s jeho problémami, ale film sa tomu nevenuje zbytočne dlho a tak už po chvíli začnú aj náznaky epidémie a samotné vypuknutie apokalypsy, ktoré mi prišlo až prekvapivo kvalitné, na to, ako sa film spočiatku tvári komorne to bolo relatívne veľkolepé. A poteší aj niekoľko dobrých nápadov, hlavne ohľadom prístupe k zombiám, ktoré si zachovávajú niektoré svoje vlastnosti z predchádzajúceho života. Ale po tej pestrej hodine sa už dej presunie na jedno miesto, kde síce pribudne postáv a aj toto malo svoj potenciál, ale už mi to prišlo len také stereotypné, film sa prestane venovať niektorým prvkom, o ktorých som si pôvodne myslel, že budú dôležité a dopozeral som to už skôr len zo zotrvačnosti. Určite ale musím pochváliť akčnú stránku, jednotlivé akčné sekvencie sú rozmanité, veľmi dobre natočené, dostatočne zábavné a aj poriadne krvavé. Hlavne prvá polovica prinesie viacero vydarených scén, ako súboj s nakazenou priateľkou, veľkolepé vypuknutie nákazy alebo aj slušná automobilová sekvencia. Ale aj v slabšej druhej polovici sa občas niečo nájde a na tie headshoty bolo radosť pozerať. Obsadenie je inak skôr sklamaním, hlavný hrdina je bez väčších problémov, ale postava dievčaťa na chránenie je zaujímavé len v prvej polovici a zvyšok je úplne nevýrazný. Ale režijne môžem v rámci žánru len chváliť, vizuál je solídny, efekty výborné a lokácie zaujímavé, ale od režiséra vydarených dvoch Gantz som ani nič menej nečakal. Takže kvôli tej priemernej druhej polovici nemôžem hodnotiť lepšie, ale inak ma to bavilo a hlavne kvôli tej vydarenej prvej polovici a zábavným akčným scénam sa to fanúšikovi žánru a japonskej produkcie rozhodne pozrieť oplatí. 67%(14.2.2017)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Odlišný spôsob prezentácie zombie apokalypsy, ktorý vďaka maskám či správaniu nakazených, zrejme málo kto ocení. Tí, ktorí sú denno denne kŕmení množstvo hororov to poteší, lebo predsa len: "I Am A Hero" má napriek totožnej schéme daného subžánru, svoje vlastné, odlišné znaky, ktoré osviežia fanúšikovské očakávanie. Tí, ktorí občas zavítajú, ba dokonca by sa dalo povedať, že doslova zablúdia do nášho sveta, budú hodnotiť kokotiny. Neviem ako vy, no já im tú slepotu prajem. Prirovnal by som to k mojim schopnostiam ako predajcu áut. No mohol by som poúčať "autičkárov", keď som sa ešte len minulý rok naučil rozlíšiť Alhambru od Sharana? Za mňa občas vtipné, občas krvavé, no hlavne, od prvej tretiny doslova v jednom tempe dostatočne zábavné. Je to taká zmes kadečoho, čo už niekde bolo k vzhiadnutiu, no mne tento kúsok náramne chutil, a čo si myslia ostatní, mi je u prdele. P.s.: Ďakujem užívateľovi "Gyrphos123" za tip ( .. kurva aké tu má byť i/y??? :D .. ) - 75%(9.4.2017)

 • JFL
  *

  Mokrý sen všech přestárlých otaku. Co víc si přát od života, když je člověk sebezahleděný zahořklý loser a dávno oslavené třicáté narozeniny dávají tušit, že život už lepší nebude a že oproti původním snům se nikdy nedostaví uznání, věhlas a vyšší plat? Globální apokalypsa se pak stává nikoli koncem světa, ale vítaným restartem, kde jako první pochcípají všichni otravní známí a pracovní kolegové a k dobru přijde i doposud jen výstřední a okolím nechápaný koníček. Aby byla iluze dokonalá, nesmí chybět ani trofej v podobě školačky, která je současně touženým objektem, křehkou kráskou potřebující ochranu i superzabijáckou zbraní v jednom. Zatímco dříve postapokalyptická fikce sloužila k aktualizaci mýtických vyprávění a zestárlých žánrových kategorií jako třeba westernů, v "I Am a Hero" se stává ventilací zapšklosti a frustrací domněle nadřazených nerdů vůči každodenní realitě, která tak ostře kontrastuje s fantaskními příběhy, které hltají. Fakt, že tuhle marnost někteří zahraniční komentátoři japonské kinematografie považují za jeden z lepších titulů loňského roku, pouze dokládá, v jaké mizérii se dříve vyhlášená filmová produkce nachází.(26.6.2016)

 • - Film je natočen podle mangy, která začala vycházet v roce 2009 a dodnes se vytváří další komiksy, celkem jich vyšlo dvacet. Film popisuje události prvního komiksu. (Yoshitsune)