Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Jednoho dne si ve svém oblíbeném časopise Tajemný svět zvířat přečtete horoskop a zjistíte, že vám hvězdy doporučují změnit život a dát výpověď. Než riskovat hněv vyšších sfér, raději se jejich přání podřídíte. Čirou náhodou potkáte v kebab bistru, kde jste do teď pracovali, autora onoho horoskopu. Společná existenciální nejistota vás spojí a marketing se zdá být oborem, který můžete provozovat intuitivně, bez nutnosti odborného vzdělání. Obchod s koberci, kam nikdy nezabloudil žádný zákazník, je jako první pracovní štace ideální. V místním personálu se skrývá bohatý potenciál podivínství a ne úplně kladný vztah k podlahovým krytinám je pro vás, coby samozvané odborníky, opravdovou výzvou. Suverénní celovečerní debut režiséra Grzegorze Jaroszuka je absurdně komediálním pohledem na skupinku osamělých figurek, které se snaží více či méně úspěšně poprat se svými bizarně smutnými životy. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Recenze (12)

Jufonka 

všechny recenze uživatele

[MFF Karlovy Vary 2014] Haha. Celkem úlet. Čekala jsem všechno možný, ale tohle fakt ne. Naprosto crazy dialogy a scénář, ale spíš v pozitivnim slova smyslu. Nenechte se zmást názvem, film je zejména o pracovnících prodejny s kobercema. Musíte přistoupit na hru režiséra a hlášky postav si užívat a moc nepřemejšlet nad smyslem filmu. Rozhodně jeden z lepších filmů, který měli diváci letos (2014) možnost vidět ve Varech. ()

Vodnářka 

všechny recenze uživatele

Pár outsiderů hledajících cíl v životě, jeden z nich v horoskopech, další v tom, že je píše, někdo v kobercích a jiný ve staré lásce, či sebevraždě. Všechno plyne, jejich životy se míjejí a snad i oni se míjejí s životem vlastním. Celovečerní debut polského režiséra je plný vtipných hlášek, životních schýz, sympatických ztroskotanců a osobitého humoru, čtvrtá hvězdička je sice za úžasně sympatického režiséra, bavit se ale budete určitě. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Sledujeme skupinu idiotů, jak se chce dopracovat ke svýmu štěstí a protože jsou to idioti, maj o svým štěstí poměrně neortodoxní představy. Nic proti, chvílema to bylo i vtipný, ale zbytečně dlouhý a statický záběry některý vtipno často zkazily. Napřiklad hádka o to, jak se která rybička jmenuje byla zbytečně dlouhá a přitom zpočátku byla nejen vtipná, ale krásně a obrazně vystihovala smysl životů všech prázvláštních postav v tomhle krapet jetým filmu. ()

Mulosz 

všechny recenze uživatele

Bezesporu nejnarvanější novinářská projekce letos v Karlových Varech, Poláků jako malých myší, správný polský hluk ještě prvních 5 minut projekce filmu, sezení na zemi, přes sebe čtvery nohy, můj zadek na botách toho za mnou, každá ruka na jiném rameni, 100 stupňů Celsia v sále, smrad jak v namoklém cirkusu, k dokonalosti této punkové atmosféry odpovídající punkovosti filmu už jen chyběla láhev teplé polské vodky Soplica, kolující mezi diváky s jedním ušmudlaným oslintaným panákem, 150x utřeným do zpoceného trička, protože pít v Polsku přímo z flašky je ten největší hřích:-) ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama