Kebab a horoskop (festivalový název)

• Polsko

Kebab i Horoskop

Kebab & Horoscope

(festivalový název)

Polsko, 2014, 69 min

Pár outsiderů hledajících cíl v životě, jeden z nich v horoskopech, další v tom, že je píše, někdo v kobercích a jiný ve staré lásce, či sebevraždě. Všechno plyne, jejich životy se míjejí a snad i oni se míjejí s životem vlastním. Celovečerní debut polského režiséra je plný vtipných hlášek, životních schýz, sympatických ztroskotanců a osobitého humoru, čtvrtá hvězdička je sice za úžasně sympatického režiséra, bavit se ale budete určitě.(7.7.2014)

Bezesporu nejnarvanější novinářská projekce letos v Karlových Varech, Poláků jako malých myší, správný polský hluk ještě prvních 5 minut projekce filmu, sezení na zemi, přes sebe čtvery nohy, můj zadek na botách toho za mnou, každá ruka na jiném rameni, 100 stupňů Celsia v sále, smrad jak v namoklém cirkusu, k dokonalosti této punkové atmosféry odpovídající punkovosti filmu už jen chyběla láhev teplé polské vodky Soplica, kolující mezi diváky s jedním ušmudlaným oslintaným panákem, 150x utřeným do zpoceného trička, protože pít v Polsku přímo z flašky je ten největší hřích:-)(18.7.2014)

[MFF Karlovy Vary 2014] Haha. Celkem úlet. Čekala jsem všechno možný, ale tohle fakt ne. Naprosto crazy dialogy a scénář, ale spíš v pozitivnim slova smyslu. Nenechte se zmást názvem, film je zejména o pracovnících prodejny s kobercema. Musíte přistoupit na hru režiséra a hlášky postav si užívat a moc nepřemejšlet nad smyslem filmu. Rozhodně jeden z lepších filmů, který měli diváci letos (2014) možnost vidět ve Varech.(10.7.2014)

• Enšpígl

Sledujeme skupinu idiotů, jak se chce dopracovat ke svýmu štěstí a protože jsou to idioti, maj o svým štěstí poměrně neortodoxní představy. Nic proti, chvílema to bylo i vtipný, ale zbytečně dlouhý a statický záběry některý vtipno často zkazily. Napřiklad hádka o to, jak se která rybička jmenuje byla zbytečně dlouhá a přitom zpočátku byla nejen vtipná, ale krásně a obrazně vystihovala smysl životů všech prázvláštních postav v tomhle krapet jetým filmu.(17.7.2014)

• xxmartinxx

Absolutně nevtipné, postavy jdou odnikud nikam, nic se nestane. Zbytečnost v ryzí podobě.(7.7.2014)