poster

Nápravná třída (festivalový název)

 • Rusko

  Klass korrekcii

 • Rusko

  Klass korrektsii

 • Rusko

  Класс коррекции

 • Německo

  Lenas Klasse

 • anglický

  Corrections Class

  (festivalový název)

Drama

Rusko / Německo, 2014, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ***

  Musím uznať, že ohľadom ruských filmov som často skeptický, keďže som tej ich kinematografii ešte akosi neprišiel na chuť. Klass korrekcii sa rozbiehalo na môj vkus až príliš pomaly a trvalo to večnosť, kým sa vlažný prológ/úvod konečne presunul do nejakého dramatického rámca. Škoda, že tento proces trval tak dlho a neprišlo k dramatickému vývoju už oveľa skôr. S Lenou som spočiatku až tak nesympatizoval, keďže sa dostala do takej pribrzdenej partie a vyzeralo to, že sa im zrejme aj podvolí. Neskôr mi bolo Leny neuveriteľne ľúto a tamtí idioti čo sa tvárili že sú jej "kamoši" mi nehorázne zvyšovali tlak. Kruto sa na nej veru vyriadili :((22.12.2016)

 • rakosabasta
  ****

  Komplexní příběh, který se sice úplně klišé nevyhnul ("zlá" ředitelka, hodná třídní, osamělá matka), ale vyrovnal to charaktery hlavních hrdinů a závěrem, které tak úplně tradiční nejsou. Až na pár vedlejších rolí příjemně realisticky zahrané. "Nápravná třída" je ovšem trochu zavádějící název, alespoň pro nás tady. Nevím, jak je to v Rusku, ale já si pod tím rozhodně nepředstavuji speciální třídu pro tělesně či duševně handicapované. I když, možná je to vlastně dobře.(13.7.2014)

 • laik_60
  ****

  film o tom ako rusky (pretrvávajúci "komadirsky" = sovietsky) systém slúži len a len sebe. Učiteľ, riaditeľ, upratovačka majú väčší význam ako deti . žiaci. Fil je príjemným ruskym prekvapením, najmä zrejmým sebareflexným pohľadom na školstvo - a špecialnu pedagogiku. U mňa viac ako štyri body. Škoda toho nemastného - neslaného skeptického záveru, mohlo to byť aj za päť bodov.(29.12.2017)

 • Brylin
  ***

  Opětovný nástup do školy není pro mladou vozíčkářku Lenu snadný. Musí se sžít se staromódním učitelským sborem i se spolužáky z nápravné třídy pro fyzicky či duševně postižené děti. Pomáhá jí první láska, ale rodící se vztah se spolužákem vzbuzuje odpor, nevoli i závist okolí. Jak Lena s mámou celou situaci unesou? Do světa ruského školství a šovinismu nás tvrdou psychologickou studií přivádí debutujíci Ivan Tverdovsky, a je to pro Evropana cesta o nějakých 50 let zpět. Solidní herecké výkony a velmi zdařile zachycený vývoj hlavních postav přináší snímku plusové body. Naopak ruční kamera podle mě filmu nesluší, v některých pasážích je její použití na úkor přehlednosti scén. Celkově u mě jeden z favoritů sekce na Východ od Západu zůstává na prahu čtyř hvězd.(9.7.2014)

 • flanker.27
  *****

  Málokdy jsem s nějakou postavou tak soucítil a přál jí dobrý konec, jako s Lenou tady. A málokdy jsem byl tak nas-zloben na lidi, jaký jsou občas nelidský hovada. Co se mi líbilo (teda líbilo není správný výraz, spíš co mě zaujalo), je zobrazení toho, jak dokáží být i postižení svině vůči jiným, v jiných politicky korektnějších filmech jsou to přímo andělé míru. Vlastně kromě Leny a její matky na konci nezůstává nikdo jiný, komu bych nechtěl rozbít hubu. Trochu mi to připomnělo některé severské filmy, jen to bylo ještě drsnější a bezvýchodnější. Holka co hrála Lenu by měla dostat nějakou cenu. Vlastně i všichni ostatní, protože svoje role ztvárnili tak, že bych je snad fláknul, kdybych je potkal. Mimochodem, pokud je tenhle komentář příliš nesourodý a přerývaný, tak proto, že jsem vážně nas-zlobený. Což už jsem psal, jenže jsem to dal do závorky a vynásobil dvěma. Brrr, nevim, jestli se na tohle ještě někdy dokážu podívat.(21.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace