Norsko (festivalový název)

Řecko, 2014, 73 min

Yannis Veslemes

Yannis Veslemes
  • hirnlego

Sjetej Karel Heřmánek s chcíplym čoklem na hlavě a ještě chcíplejšim scénářem v ruce. U závěrečných titulků už mi bylo fyzicky trapně za všechny zúčastněné (škoda, že jsem neměla nervy na následnou diskusi s tvůrci, to mohla bejt prdel). Jedna hvězda za geniální myšlenku #88 a druhá za to, že moje vytracený lístky na další den Varů odevzdal nějakej bůh do ztrát a nálezů *in love*.(7.7.2014)

• Composter

Norsko je jako stvorene pro promitani v ramci "midnight movies". Je na to dostatecne ulitle, barevne a vyborne hudebne dotvorene. Pres den a za strizliva az moc vykukovala absence scenare a zbytecne natahovane sceny, ktere chtely vyzdimat maximum z tech par paradne pripravenych in/exterieru (vyprava vazne bezva). Takto bohuzel nuda.(8.7.2014)

• Mirah81

Jednoznačně nejhorší film který jsem ve Varech viděl.I když se doteď divím jak jsem ho mohl vůbec dokoukat,ještě že nebyl zas tak dlouhej.Na tomhle filmu mě nebavilo absolutně nic a taky mi vůbec nedával smysl,což se týká i jeho názvu,protože slovo Norsko tam pokud vím bylo vysloveno snad jen jednou.Do budoucna budu hodně přemýšlet jestli ještě dám šanci řecký kinematografii.(4.9.2014)

Kdyby Jim Jarmush vyšňupal půl kila koksu, vypil panáka LSD a zajedl to houbičkama, pořád by neměl tak obří koule, aby obsadil do jeho upírského filmu herce, který vypadá jako já po týdnu prohýřených a vyhulených nocí ve varském Aeroportu, mající dětskou obrnu a ovládající jediný tanec - tanec svatého Víta. Kryptofašistický, vampirický trip o naprosto vyjetém vejletu vyndaných upírů, kteří jdou šoustat na benzínku, zatrsat si na diskotéku, při cestě si zazpívají infantilní písničku o Norsku, aby rázem orodovali za nesmrtelnost náckovství a následně trsali na věčnost. Rozhodoval jsem se mezi pěti hvězdami a odpadem, ale jelikož je CSFD plné schlíplých ocasů, kteří nedokážou brát film s nadhledem, nemůžu jinak.(8.7.2014)

• LiborGondek

KVIFF 2014. Řecký film s názvem Norsko, který ovšem, nenechte se mýlit, vůbec není o Norsku. Dokonce se tam toto slovo mihne mimo řečí asi jen dvakrát. Nechápu název, ale nechápu toho v tomto případě vlastně mnohem víc. Davy proudící ze sálu, jinak nádherného Městského karlovarského divadla, v podstatě ihned po začátku filmu o jeho kvalitě rovněž příliš nesvědčí. Jediné, co se mi trochu líbilo, bylo zakomponování skutečné historické postavy (úmyslně neříkám které), ale to bohužel už snímků stejně nepomůže.(7.7.2014)