poster

Violent (festivalový název)

 • Violent

Drama

Kanada / Norsko, 2014, 102 min

Režie:

Andrew Huculiak

Scénář:

Andrew Huculiak
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LaRhette
  ****

  Jak se zbavit samoty? A jak vlastně funguje láska? Mladičká hrdinka udělá osudový krok do budoucnosti. Inspirována matčiným osamocením se vydá hledat naplnění své existence na jiné místo, sama, nezávisle. Vlivem svého okolí dochází k názoru, že být sama, neznamená být osamocenou a láska je mnohem komplexnější pojem, než jenom být s někým, koho milujeme. Film je povzbujícím putováním za smyslem vlastní existence, ordinující universálně platným závěrem. Je znát, že je dílem hudební skupiny, jak vizuálním rytmem, tak zvukovým doprovodem.(7.7.2014)

 • POMO
  ****

  Na nízky vek režiséra film prekvapí uvedomelosťou hĺbania nad existenciálnymi otázkami, príjemne pretkaného poetickým vnímaním sveta očami mladého dievčaťa. Pôsobivá "metafyzická" atmosféra, posilnená výraznou, hypnotickou hudbou.(7.7.2014)

 • Jindrusa
  *****

  "Těsně před smrtí vidíš ty, kteří tě milovali nejvíce." Vizuálně podmanivý snímek vypráví v pěti kapitolách příběh severské bělovlásky Dagny a pěti osob z jejího okolí, s nimiž měla silný vztah. Ať už to byla láska přátelská, dědečkovská, milostná, či nenaplněná. V originálních a úchvatně autentických dialozích, místy prolnutých nevtíravým humorem, s nimi řeší své otázky dívky těsně před dospělostí. Otázky, života, umírání, osudu, svobody, lásky.. Nejedná se však o žádný sebezahleděný filozofický traktát, nýbrž příjemný a velmi inspirativní snímek.(6.7.2014)

 • murderbird
  ****

  kluci si udělali krásnej videoklip (koho by neuchvátil bergen, žejo) k albu, který vlastně nikdy nevydali. scénická hudba filmu na jedničku, na stejnojmenným albu se ovšem dočkáme jen tradičního indie schmindie kňourání. po vlně skepse vůči autorskýmu projektu kanadský kapely mě ale příběh dagny nechal beze slov. a taky ten bergen, žejo.(20.7.2014)

 • - Natáčelo se v Norském Bergenu.(Cinema). (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace