Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

JamesVsalix

Marvel pokračuje v rozjetém byznysu a servíruje další superhrdinský snímek v rámci Marvel Cinematic Universe (MCU). Thor: Ragnarok uzavírá samostatnou trilogii asgardského hrdiny a uzavírá ji ve skutečně velkém stylu. Když v roce 2008 přišel do kin film Iron Man, který měl nastartovat nový superhdinský filmový vesmír, málokdo tomu dával příliš velké naděje. Nyní je rok 2017 a filmy z produkce Kevina Feigeho a jeho MCU jsou diváky i kritiky ohromně oceňované atrakce. Natáčení nových a nových snímků láká největší hollywoodskou smetánku, která si pro sebe chce uždibnout alespoň kousek tohoto dobrého dortu, jehož třešniščkou má být megalomanské rande-vouz všech avengerů ve snímcích Avengers: Infinity War a Avengers 4. Živnou půdu pro válku o Kameny nekonečna zatím připravuje poslední Thorův sólový film. Bůh hromu to tentokrát rozhodně nemá lehké. Trable s tatíkem Odinem, který zmizel, trable s nevlastním bráškou Lokim, který si hraje na krále Asgardu a trable se sexy brunetou s tváří Cate Blanchett, která si chce podrobit nejen Asgard, ale rovnou i celý vesmír (aby toho nebylo málo). Právě Hela, bohyně smrti je jedním z největších taháků filmu, hlavně z důvodu, že se jedná o vůbec první ženskou záporačku v MCU. O to zajímavější je, že ji ztvárňuje skvělá, oscarem oceněná herečka. Ovšem kromě nové herecké tváře se film může pochlubit i změnou režiséra. A dle mého názoru, povolat právě novozélandského režiséra Taiku Waititiho byla pro snímek výhra. Po shakespearovké jedničce a ničím nezajímavé dvojce konečně dostáváme to pravé ořechové. Nový Thor se totiž může pochubit úplně novým stylem. Ten se svojí atmosférou a pojetím hodně blíží ke Strážcům galaxie, ale v mých očích je i tím překonává. Waititi má svůj jediněčný režijní rukopis a díky tomu je film barvitý, přehledný a oku lahodící. Akční scény jsou natočeny dynamicky a jejich efektivitu umocňuje originální hudba, která divákovi přinese pocit, jakoby hrál starou devadesátkovou videohru. Když hlavní hrdina na vlastní pěst odráží vlny nepřátel a do toho hraje Immigrant Song od Led Zeppelin, nejeden divák bude na plátno hledět s přiblbým úsměvem na rtech. Jako já. Vizuální stránka je tradičně na nejvyšší úrovni. Efekty nepůsobí jako pěst na oko a divák si zkrátka vychutnává nádheru světa, který pro film filmaři vytvořili. Snímek je také neuvěřitelně vtipný. Když jsem se dozvěděl, že film je skrz na skrz komedií, trochu jsem se toho obával. Přece jen je to příběh o Ragnaroku, což dle severské mytologie znamená zánik. A zánik není moc optimistická a vtipná záležitost, tudíž jsem se obával, že právě uvolněnější styl se k příběhu nebude hodit. Částečně jsem se obával oprávněně. Film dokáže být vážný ve chvíli, kdy je na drama zaděláno, ale bohužel se zde projevuje problém, se kterým se potýká hlavně druhý díl Strážců galaxie. Jakmile je film ve svém dramatické chvíli, přijde nějaký vtípek nebo komická situace, a dramatická chvíle je pryč. Úplně zbytečně. Na druhou stranu, v momentech, kdy se od filmu očekávají vtipy a hlášky, je to k popukání. Humor je velmi originální a uvolněný. Na hercích je vidět, že si natáčení užívali a jejich projev je velmi přirozený. A jestli snad někdo trochu přehrával, tak v rámci komiksového filmu je to víc než odpustitelné. () (méně) (více)

Jadro

Jednoznačne doteraz najlepšia Marvellovka. Kopec humoru a dych vyrážajúcich scén. Kopec temnoty, humoru a zvratov. Po light začiatku a rozhovore so všeotcom Ódinom sa začala podľa mňa najlepšia rezba - za pár minút padnú všetci hrdinovia Asgardu, zatiaľ čo Thor musí vo svete Collectora dokazovať kto vlastne je... No dlho som z kina nešiel takto nadšený a spokojný... Po dlhej dobe 100%. ()

nikus120

Tvorcovia chceli skúsiť risk po menej úspešnej druhej časti. Začiatok filmu má rýchly spád od užasného, najsilnejšieho Thora po zobrazenie totálnej trosky Thora. Farebné prostredie a štýl Strážcov Galaxie vyvolávalo dojem chaosu. Prvé dve časti ukázali Thorov svet v jeho farbách no nechápem prečo ho chceli meniť. Zmena prostredia a celková hodba vo filme vytvárali dojem, že sa jedná o Strážcov a nie o Thora. Ďalším kameňom úrazu je slabé využitie hlavnej záporačky Hely. Ako záporná postava bola zatiaľ v celej trilógií najlepšia no v celkovom filme chýbalo jej väčšie využitie. Cate blanchett patrí medzi prvotriedne herečky do úlohy sa vžila prvotriedne. No je tu otázka pre tvorcov prečo ju nevyužili? Na druhej strane sa zaoberali vývojom Thora bez kladiva. Jeho vývoj od prvej po tretiu časť bol dlhodobý (využívať kladovi na dobro, Avangers, vzťah s Jane, strata kladiva a nájsť novú silu) a bude zaujímavé ho sledovať v Infinity War. Thor zo všetkých troch častí prichádza s novou tvárou a nie všetci dokážu vstrebať túto zmenu. ()

Drozdo57

Tento film som zhodnotil jedným slovom: Sračka. Je to bohužiaľ už za tou hranicou "nenáročného" humoru. Tá hranica, na ktorej tak brilantne balancoval nový Spiderman je tu prekročená a Thor je párodou samého seba. Čo by nebolo zlé, keby bola paródia na mieste. Voľbu tohto štýlu filmu pripisujem postupnému vyčerpaniu nápadov a ďalším symptómom stále evidentnejšieho úpadku celého MCU. Našťastie tu máme stále dobrý vizuál, hudbu a vybrané nápady. Nakoľko som niektorým, horším MCU filmom dal 2*, musím Ragnaroku dať 3. ()

eMeMko

Taika Waititi rozhodně vnesl do MCU svěží dech. Vtipnější nádech filmu byl sázka na jistotu, což se potvrdilo již dřívěji tento rok u snímku Spider-Man: Homecoming. Herecky není taktéž co vytknout, Thor i Loki jsou opět skvělí a hlavní záporačka s tváří Cate Blanchett je adekvátní protivník. Třešničkou na dortu je pak casting Velmistra - Jeff Goldblum byl naprosto dokonalý a role mu perfektně sedla. Příběhově se nejedná o žádný zázrak, ale vše do sebe hezky zapadá, a děj, který je prošpikován povedenými scénami, příjemně utíká. Technická stránka, především CGI je na úrovni Marvelovského standardu - nic extra nevyčnívá, barvičky jsou občas trochu divoké, ale koukat se na to dá. Jelikož před tímto filmem běžel trailer na Justice League, musím říci, že Marvel má v CGI rozhodně navrch. Finální hodnocení: povedené dílo, který z hromady stávajících MCU filmů mírně vyčnívá. ()

HellFireFery

Jsem nadšený a zároveň zklamaný. Na jednu stranu jsem dostal to, co jsem očekával. Perfektní akční komixárna, která opět rozvířila vody v Marvelovském oceánu. Postavy Thora, Lokiho a Hulka (Bannera) jsem si naprosto užíval. Fórky (některé) mě skutečně dostaly a několikrát jsem se od srdce zasmál. Na druhou stranu je však ve filmu minimum emocí a žádné drama. Přestože se stane hned několik dějových zvratů, tak s vámi to skoro nic nedělá a to je obrovská škoda. Myslím si, že téma "Ragnarok" by mělo být bráno ve vážnější rovině. ...snad se toho dočkáme v Infinity War. PS: Goldblum je taktéž skvělý! :-) ()

karpacz21

Asi zatím nejlepší film od Marvel, který jsem viděl. Čekal jsem, že to bude dobrý, ale rozhodně jsem nečekal , jak moc a jak se u tohoto filmu budu bavit. Film nepřinesl jedinou vteřinu, u které bych se nudil. Navíc ... Spoustu skvělých herců a skvělá hudba, která mě překvapila ( hlavně scény s Led Zeppelin). ()

Maxa123

Úžasná filmová jízda protkaná sérií výborných hlášek a skvělým cameem Stana Lee. Nenudil jsem se ani chvilinku a dostával jsem neustálé záchvaty smíchu. 90% ()

matolos1

Bez dohady jeden z najgeniálnejších a najzábavnejších úletov od Marvelu. Masívne vlny vtipov ( stretnutie s Veľmajstrom na stoličke, rozhovory s Hulkom, a počiatočná scéna v podsvetí a milióny daľších. Hemsworth konečne vyzerá trochu sympaticky, po tej dlhej dobe už konečne nevyzerá ako homokláda. Ostatok hercov takisto v poriadku, každá nová tvár je sympatická ( svojím spôsobom) a rozhodne neuberajú na intenzite filmu a jeho drajve. Občas som mal problémy s Cate Blanchett, toto ale budem vždy musieť vyčítať každému Marvelovskému filmu, jednoducho tá nevyhnutná stavba nového charakteru záporáka je niekedy nudne predvídateľná a celkovo ich pohľad na "svet" sa moc neodlišuje od ostatných záporákov, tu bola výnimka rodinného zlúčenia. Ináč bez výhrad. Vizuálne atraktívne, vytvorenie odpadovej plánety celkom zaujímavé a dvojičky Des a Troy by chcel mať každý doma :D. Tento rok sa Filmovému svetu Marvela darilo naozaj dobre. ()

kuki164

Stále nechápem, čo na tom ľudia vidia a v čom je to lepšie ako filmy z DC Universe. Po veľmi zavádzajúcích retro traileroch z 80 rokov som tomu dal šancu a ono nič.... Jediné čo zostalo z retro atmosféry je pár tónov v soundtracku. Akčné scény klasický nudné, prepálené. Akože "vtipné scény" presne v okamihoch keď ich očakávate, v štýle šmyknem sa na banánovej šupke a padnem na zadok. "Haha ha" smeje sa tom partia teenegerov, či rodinka s deťmi. Jediné plus, Galadriel, ktorá je aj vo svojich rokoch važne nádherná. ()

14krejca14

Waititi přináší do MCU něco nového a velmi potřebného. Jako vždy, děj, klasika z MCU - Hrdina, úhlavní nepřítel, hrdina hledá sebe sama, velký fight a konec. Ale mezi tím také skvělá akce, audiovizuál, výborné postavy, dialogy a hlavně díky režii originální humor a vůbec celé pojetí filmu, na který se vyplatí jít do kina, má parádní soundtrack a užijete se každou minutu. Camea a menší role Waititiho k popukání, Goldblum si to užívá a jeho role je nezapomenutelná... Nevím, jestli se dá podobně natočit i další filmy z MCU, aby pak zas nepůsobili nudně či ohraně, ale hodně v to doufám... ()

BobArmstong

Tak už aj Thor dostal svoj kvalitný film. Po priemernejšom origine prišiel otrasný Dark World aby ho následne mohol z príbehových sračiek ako tak vytiahnuť Ragnarok. V poradí tretí samostatný film je farebný. A keď hovorím farebný tak myslím naozaj farebný. Možno až príliš keďže comic book ponúka docela temnú atmosféru a tá sa v dúhových CGI prostrediach buduje len veľmi ťažko. Ale čo už Marvel proste má milióny na to aby si to mohol dovoliť tak prečo nie. Akcia opäť prehnaná až sa zdá, že ju režíroval samotný král výbuchov Michael Bay. Na druhej strane je ale skvelo natočená. Prehľadne, dynamicky a tentokrát aj veľkolepo. Minulé dva diely totižto z môjho pohľadu v akcii prehrávali a báli sa preháňať a robiť komiksový film naozaj komiksovým. Tu sa však odtrhli z reťaze a servírujú vám jednu akčnú pochúťku za druhou pričom vám k tomu pustia nadupaný soundtrack s krásnym vizuálom novej neznámej planéty a o skvelý zážitok je postarané. Prosto tie milióny z toho sú citiť. Oproti takým Avengerom alebo aj poslednému Iron-Manom akcia nepôsobí tak umelo. Stret Thora a Hulka patrí jednoznačne k najväčšim highlight-om filmu len škoda, že si ho autori natreompali do úplne každého traileru. Humor respektíve to na čom by ste sa mali podľa autorov smiať vôbec nefunguje. Tu sa najlepšie ukázalo kto je cielovka Marvelu nakoľko na "gagoch" sa zasmejete len v prípade, že máte do 15 rokov. O Lokiho sa však nemusíte báť. Jeho scénky sú stále jedným z najlepších bodov filmu. Scenár však na tom nie je najlepšie. Chápem, že komiks je proste komiks ale toto nekončiace bojovanie s novými a novými antagonistami začína byť nudné. O to viacej zamrzí fakt, že keď už aj autori dostamú pod ruky dobrého záporáka akým Hela je tak ho odpália jeho absolútnou filmovou absenciou a vôbec ho nerozvíjajú. Nakoniec teda ide Thorovo najlepšie samostatné dobrodružstvo (zatiaľ). Akcia spolu s vizuálom a Lokim to ťahajú a tak si tento krát jemne nadhodnotím a dám 4. ()

moviefan4

V poradí tretí pokus o to aby u mňa Thor získal plný počet hviezd, ale nestalo sa tomu tak ani teraz. Herci boli super, hudba taktiež,akčné scéný boli úžasné ale príbeh bol moc prekombinovaný. Režisér chcel dať do filmu strašne vela a moc mi to nesedelo. Najviac sklamaný som ból z toho že režisér zmenil pôvodný príbeh Hulkovej planéty v prospech tohoto filmu a ludia čo nepoznajú Hulkovú planétu dostanú len slabú porciu z veĺkého sústa. Hlavný súboj bol super a moc premakaný a to je to čo sa mi z filmu najviac páčilo. Jedniné čo filmú vyčítam je to že sa umiestnil ako jeden z najlepších filmov na CSFD, za mňa si to nezaslúži a radšej by som tam videl film Logan ktorý je podla mňa naj Marvelovka. ()

ESNYR

Veselý blogbástr, kde se pro ránu nejde moc daleko a kde hláškujou všichni. Tohle se asi stane mým nejoblíbenějším MCU filmem. Jen aby se to zase nějak nepokazilo. Marvel jede ve velkém stylu a nezbývá než se těšit na celou tu infinity záležitost. ()

Stanmi

Thor (Chris Hemsworth) je sužován nepříjemnými sny, ve kterých vidí zkázu svého domova Asgardu. Když se na scéně objeví bohyně smrti Hela (Cate Blanchett), vše nasvědčuje tomu, že se sen stane realitou. Thor příjde o své kladivo a na útěku se dostane až na planetu Sakkar, kde je zajat a donucen zúčastnit se gladiátorského klání v tamní aréně, kde zjistí, že jeho protivníkem a místním šampiónem není nikdo jiný než samotný Hulk (Mark Ruffalo)… No sice to trochu trvalo, ale nakonec se i Thor po Železňákovi a Capovi dočkal svého třetího dílu, ale na rovinu je třeba říct, že se to čekání vyplatilo. Zatímco předchozí Temný svět řadím k těm nejslabším studiovým marvelovkám, které byly zatím natočeny, tak Ragnarok lze bez problémů zařadit k těm lepším filmům z tohoto čím dal více se rozrůstajícího filmového univerza. Podtitul poměrně jasně odkazuje na severskou mytologii (a pochopitelně také na stejnojmenný komiks), kde Ragnarök představuje konec světa a zánik bohů, ovšem kdo by čekal, že třetí Thor bude temnou existenciální fantasy, tak musel být řádně zklamán, protože Ragnarok je barevná sci-fi komedie ne nepodobnou Strážcům Galaxie. A právě humor je asi to největší plus, ale zároveň i největší mínus celého filmu. Ve snímku je totiž plno scén, které si o nějaké to odlehčení vyloženě říkají (a také se ho dočkají), ale zároveň se tu najde i několik opravdu vážných chvil, které znamenají velké změny pro Thorovo univezum (potažmo i celý marvelovský vesmír), ale vzhledem ke komediálnosti celého filmu tak prostě nemají takovou sílu a osudovost, jakou by si zasloužili. Nehledě na tom, že někdy je těch vtípků už prostě moc a jejich kvalita tak místy poněkud kolísá. Jinak ale tým kolem režiséra Taika Waititi odvedl velmi dobrou práci. Příběh je zábavný, napínavý i dostatečně opulentní, a to prakticky po celou dobu (akorát snad prostřední část na Sakkaru má několik slabších chvilek), triky jsou na tradičně vysoké úrovni a velmi zajímavá byla také retro syntetická hudba Marka Mothersbaugha. No a herci si své role vyloženě užívají. Chris Hemsworth prokazuje, že mu komediální poloha naprosto sedí a jeho Thor tak sice je hlavní hvězdou této show, ale rozhodně není jedinou. K ruce má totiž svého proradného bratra Lokiho (tradičně výborný Tom Hiddlestone) a především "kolegu z práce“ Hulka (až nečekaně zábavný Mark Ruffalo). Nechybí ovšem také několik nováčků, Cate Blanchett jako smrtonosná bohyně Hela budí patřičný respekt, zaujme také asgardská bojovnice Valkýra (Tessa Thompson) a zapomenout nemůžu ani sakkarského vládce Velmistra (rozkošně mimózní Jeff Godlblum). Osobně mě také potěšila přítomnost Dr. Strange v podání Benedict Cumberbatche, jehož účast sice nebyla nezbytně nutná, ale filmu rozhodně nijak neuškodila. Když to tedy shrnu, tak Thor: Ragnarok pro mne sice není nejlepší marvelovkou (a možná ani nejlepším Thorem), ale v paměti mi zůstane jako značně svérázný snímek, u kterého jsem se až překvapivě dobře bavil. ()

wanry02

Ano! Konečně dorazil nový Thor kterého jsme všichni tak moc očekávali a rozhodně nezklamal. Ikdyž nesouhlasím s názory, že se předchozí dva filmy o bohu Thórovi nepovedli, tak oproti tomuhle filmu jsou kvalitou o poznání někde jinde. Chrisi Hemsworthovi náramně sedla přeměna z vážného a málo vtipkujícího Thora na energického a humorem posedlého boha, který si dělá legraci i z dost vážných situací ve kterých se ocitá. Další kdo mě na filmu ohromil byl záporák, tedy vlastně záporačka v podání skvělé Cate Blanchet, která se své role zhostila vážně navýbornou a jen dokazuje jaká je skvělá herečka. A ještě se zastavím u režiséra Taika Waititiho, který se chopil těžké role, ale zvládnul to s velkou bravurou a i když pár vtipů nebylo tak zábavných jak by si asi představoval, tak natočil nejlepší film o Thórovi a další z velmi povedených filmů ze světa Marvelu. 80% ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)