Thor 3

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA / Austrálie, 2017, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 105)

Nejvtipnější a zároveň asi i nejlepší film ze světa Marvelu, který jsem vůbec kdy viděl. Jo a k tomu s nejstylovější hudbou odkazující na vzorové osmdesátky, která do celého příběhu naprosto dokonale sedla. Doslova, jak kdyby Daft Punk po Tronovi rozjeli další filmařsky hudební orgie. Nicméně je mi jasné, že volba na post režiséra v podobě alternativního Novozélanďana Taika Waititiho byl dost velký risk. I vzhledem k tomu, že většina dialogových scén je založená na improvizaci. V tu ránu sice můžete očekávat cokoliv, ale pokud znáte předchozí režisérovy pecky, tak jen doufáte, že tento Thor bude mít úspěch a on se poveze s ním. Samozřejmě tady hraje roli i fakt, pokud máte rádi Thora obecně. Podle mě je to aktuálně nejlepší, nejoriginálnější, nejnápaditější a nejvtipnější postava ze současného Marvel světa. Film Ragnarok ale celou tu originalitu a vtipnost převedl do vyššího levelu. Hodně dlouho se mi nestalo, abych se u filmu smál tak, jako při sledování tohoto dílu. Samotnou improvizací tu herci vytvořili řadu tak dobrých scén, u kterých pochybuji, že se o nich nebude po hospodách mluvit a popřípadě je i parodovat. K tomu příběh samotného Ragnaroku je super, Jeff Goldblum v podobě samolibého vládce arény na zpustošené planetě plné odpadků je také naprosto skvělý. Stejně tak i Mark Ruffalo v podobě Hulka je tu asi nejviditelnější, jak vůbec kdy byl. A samozřejmě i všichni ostatní tu mají svoje slovo. Anthony Hopkins, Karl Urban, Cate Blanchett, Tessa Thompson, Idris Elba, ale i Benedict Cumberbatch, který svojí jednou scénou s Thorem dokázal, že taky umí být vtipný a zábavný. Ne, jako ve svém mnohdy až moc vážném filmu. A to ani nemluvě o celé řadě cameo rolí, ve kterých si jednu roli střihnul, jako již tradičně, i samotný režisér. Celkově vzato tedy více než super. Myslím si, že nic lepšího a zábavnějšího v tomhle roce už neuvidím. A popravdě bůhví, kdy uvidím.(7.11.2017)

Tak to bylo naprosto super! Už v průběhu filmu jsem si aspoň tak osmkrát řekla, že to je ten nejlepší film, co jsem kdy viděla. Hned během úvodu jsem se dobře bavila a celý film se naplno smála a ani mi nevadilo, že se lidi kolem mně taky naplno smějou, což normálně v kině nesnáším. Oproti třeba Strážcům Galaxie jsou vtipy mnohem vtipnější, film postrádá tu trapnost, přitom je až po okraj plný akce. Mám ráda Avengers, protože málokterý marvelovský superhrdina je sám o sobě až tak skvělý, a když už nějakého mám fakt ráda, film o něm má většinou slabý děj. Jako Iron Man, Deadpool, Hulk. Hulka navíc hrajou ve filmech o něm jiní lidi, ale tady Hulk je a hraje ho Mark Ruffalo, super! Loki tady má velkou roli a je jako vždy skvělý, dokonce i Thor se mi tu fakt líbil, i když v prvním díle byl vyloženě blb. Chyběl mi tu už snad jenom Tony, i když nevím, co by tu dělal. A ten soundtrack, bomba! Hned bych si to dala znovu. Ještě, že jsem pár týdnů počkala, aspoň budu na dvd čekat kratší dobu. Už aby to bylo!(23.11.2017)

Film, který se snaží být tak cool a komický, že se stává parodií na Marvel, což je rozhodně špatně...(25.11.2017)

Velkolepá podívaná jakou jste očekávali s mírnou inovací, jakou jste asi neočekávali. Thor přijde o své kladivo a o své vlasy. Ale to už jste zase očekávali, protože jste ho tak viděli na plakátech. Takže vše je jak má být a jen hleďte jak se sourozenci a kamarádi perou.(25.11.2017)

Jak shrnout film jedním slovem ? Přeceňovaný. Hlavní zápletka není zas tak špatná, ale zbytek. Ty dialogy hlavních postav byli prostě hrozný. Navíc tam dost vtipů bylo na úkor již tak nízké kvality filmu. Můj verdikt je, že se na to ještě s odřenýma ušima dá koukat.(26.11.2017)

Abych řekla pravdu, první polovinu filmu jsem se chtěla zvednout a odejít. Takový infantilní humor jsem fakt, ale fakt nečekala - obličej připlácnutý na sklo, způsob mluvy se zloduchem? To bych čekala úplně v jiném filmu, ale ne v Thorovi... Druhá polovina ale měla spád a i záporačku jsem jim věřila. Na víc jak 3* to ale opravdu není. Na to má Marvel laťtku trochu jinde.(29.11.2017)

Bez mučení se přiznám, že marvelovky mi poslední dobou dost splývají a v nějaké zamýšlené dějové lince, která by se měla táhnout napříč celým komiksovým vesmírem, se vážně nevyznám. Ale přemýšlel jsem, jestli je to vůbec pro dnešního diváka důležité a co bychom měli od podobných filmových kousků očekávat. A dospěl jsem k názoru, že hlavně zábavu a akci. A právě těmito dvěma elementy vyčnívá Thor z šedivé nevýraznosti posledních let. Humor není bůhvíjak originální a komplikovaný, ale působí nenuceně a za to u mě mají tvůrci bod, opravdu nemám rád přílišné tlačení na pilu. I z tohoto důvodu jsem nakonec došel k názoru, že v kontextu ostatních komiksovek se jedná o lehký nadprůměr, a proto hodnotím takto.(29.11.2017)

"Ona je silnejšia a nemám svoje kladivo. - Kto si ty, Thor, boh kladív?". Osobne - toto bol krok vedľa. Možno sa mi len tretí Thor netrafil do nálady. Možno sa mi množstvo humoru či rádoby vtipných scénok zdali ako príliš veľký odklon od zažitých smerníc. Humoru a scénok, ktoré akceptujem napr. u Strážcov Galaxie či Deadpoolovi, pretože si držia určitý kurz od začiatku. Každý snímok o Thorovi je iný, ale Thor na LSD? Nie toto je už priveľa. Namiesto toho, aby mali pri každej Marvelovke zadaný nejaký kurz, ktorého sa budú držať, sa podriaďujú tomu čo je aktuálne in (pozdravujem DC) - fičia Strážcovia, nacpite hoc aj trápnu a nehodiacu sa vtipnú scénku na každých pár minút. Čo, máme málo vtipných charakterov? Nevadí, prepíšeme scenár a zo všetkých spravíme idiotov, ktorý by sa hodili skôr do paródie na danú tému.(30.11.2017)

Jediné mínus na snímku je jen hodně děje a postav na jeden film. Jinak se jedná o naprosto špičkový blockbuster u kterého se člověk jedinečně pobaví. Hulk zde dobře fungoval a doplňoval celý film.(1.12.2017)

Hodně jiný než předchozí díly Thora. A rozhodně to není na škodu. Právě naopak změna Thorovi prospěla a stal se z něj mnohem zajímavější a hlavně zábavnější film než předchozí díly. Chrisovi role neskutečně sedí a opět je výtečný i Loki. Je zajímavé sledovat Hulka v jeho podobě a Valkýra je skvělá nová postava. Nejlepší na filmu bylo to že se to skutečně odehrává ve světě Thora a ne převážně na zemi. Víc té severské mytologii prostě svědčí. A hlavně film má nejlepší úvodní scénu co jsem kdy viděl.(10.12.2017)

Super akce, super sranda, bomba film.(29.12.2017)

Takže rozhodně nejpovedenější zfilmované dobrodružství tohoto komiksového hrdiny. Dobře vyvážený co se týče humoru. Zjevně se zkrátka nechtěl brát Thor moc vážně, ale nepřehnal to. Do universa se nám přidali další postavy. U některých bych byl i zvědav na další vývoj (En Dwi Gast). U Scurgeho mě naopak štve, že již rozveden nebude a myslím že ho scénáristi poněkud odflákli. Blanchettová jako Hela dost dobrá. Celkově u mě tenhle film zabodoval.(31.12.2017)

Humor na úrovni Susedov, decká. Chcelo sa mi plakať polku filmu. A rekvizity/kostýmy tiež zapožičané zo Stužkovej v Hamuliakove.(3.1.2018)

Vyborne pokracovanie, ktore ukazuje viacej z Marvel sveta - vtipne, efektne, zaujimave, 4Dx paradne, postavy sympaticke/nesympaticke,.. Proste paradne pokracovanie, ktore mnohym filmom nevyjde. Avsak som mierne sklamany ze v trailery su aj scenky, ktore vo filme nenajdeme a myslim, ze chybaju. Tesim na pokracovanie sveta.(3.1.2018)

Ale jo, celkem pobavi, neco se tam deje, Hulk je zde celkem upovidanej :-D, feministky si prijdou na sve (no to nevim jestli je dobre ...), no a hlavni hrdina z toho vseho vyjde v "skoro" bez uhony ...(15.1.2018)

Ragnarock Arc je něco, co se v contextu Marvelu dá udělat jen velmi ztěžka – v tomto ohledu to však Waititi zvládl na výbornou. Konec Asgardu zde probíhá na pozadí epizodických příběhů jednotlivých postav, které jsou jedna po druhé nuceny se postavit samy sobě. Spád, humor i návaznost tu fungují + jedna speciální hvězdička za Ruffalova Bannera.(23.1.2018)

when i will grow up O.o (:(23.1.2018)

Nejlepší, ze všech sólovek Thorů. Skvělý soundtrack, plné humoru a akce. Nedokážu říct snad jedinou věc, která by mě tady zklamala.(23.1.2018)

Fakt sem se těšil a nečekal sem že mě po šíleně uřvané kampani nový Thor zklame. Film je v jednotlivých částích dobrá komedie, ale jako celek mi nefungoval a to sem do filmu dával opravdu velké naděje. Infantilní humor a přeplácanost děje byla ubíjející. Tenhle problém začínám vnímat u Marvel filmů častěji a častěji, až začínám mít o sérii strach. Ono je hezké snažit se ty filmy osvěžit vizionářskými nápady, ale style over substance není vždycky dobrý krok.(23.1.2018)

Po dlouhé době MARVEL co mě bavil. Komiksům prostě planeta země nesvědčí. Asgard a "odpadní planeta" to pěkně oživili , Jeff Goldblum tomu nasadil komickou korunu a Cate Blanchett zase záporáckou. Ať se vykašlou na Avengery a dělaj spíš něco takového.(24.1.2018)

Thor je na první pohled zábavný, avšak při druhém pohledu je to děs. Na hony vzdálený od předchozích dvou dílů. A to nemluvím ani o tom jak hodně je vzdálený od tištěné předlohy. Je fakt, že se musí zkoušet nové věci, ale měl jsem raději trend temných komiksů. A tomuto by temnota seděla hrozně.Jo panečku Hela v temném ranku to by byla podívaná. Jenomže vtípky, vtípky, vtípky a zase vtípky jsou ve finále vtipné jen na poprvé a protože prostor mezi nimi je velmi malý není prostor pro napětí, strach, utrpení. Je to vlastně celé jeden velký vtip. A to nemluvím o tom, že tvůrci vzali jeden z nejlepších komiksů (Hulk na jiné planetě) a udělali z něho pohádku pro děti.Mám na jazyku to samé co po posledních SW. Shrnutí jedním slovem - Disney?(24.1.2018)