Thor 3

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA / Austrálie, 2017, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 127)

Nejvtipnější a zároveň asi i nejlepší film ze světa Marvelu, který jsem vůbec kdy viděl. Jo a k tomu s nejstylovější hudbou odkazující na vzorové osmdesátky, která do celého příběhu naprosto dokonale sedla. Doslova, jak kdyby Daft Punk po Tronovi rozjeli další filmařsky hudební orgie. Nicméně je mi jasné, že volba na post režiséra v podobě alternativního Novozélanďana Taika Waititiho byl dost velký risk. I vzhledem k tomu, že většina dialogových scén je založená na improvizaci. V tu ránu sice můžete očekávat cokoliv, ale pokud znáte předchozí režisérovy pecky, tak jen doufáte, že tento Thor bude mít úspěch a on se poveze s ním. Samozřejmě tady hraje roli i fakt, pokud máte rádi Thora obecně. Podle mě je to aktuálně nejlepší, nejoriginálnější, nejnápaditější a nejvtipnější postava ze současného Marvel světa. Film Ragnarok ale celou tu originalitu a vtipnost převedl do vyššího levelu. Hodně dlouho se mi nestalo, abych se u filmu smál tak, jako při sledování tohoto dílu. Samotnou improvizací tu herci vytvořili řadu tak dobrých scén, u kterých pochybuji, že se o nich nebude po hospodách mluvit a popřípadě je i parodovat. K tomu příběh samotného Ragnaroku je super, Jeff Goldblum v podobě samolibého vládce arény na zpustošené planetě plné odpadků je také naprosto skvělý. Stejně tak i Mark Ruffalo v podobě Hulka je tu asi nejviditelnější, jak vůbec kdy byl. A samozřejmě i všichni ostatní tu mají svoje slovo. Anthony Hopkins, Karl Urban, Cate Blanchett, Tessa Thompson, Idris Elba, ale i Benedict Cumberbatch, který svojí jednou scénou s Thorem dokázal, že taky umí být vtipný a zábavný. Ne, jako ve svém mnohdy až moc vážném filmu. A to ani nemluvě o celé řadě cameo rolí, ve kterých si jednu roli střihnul, jako již tradičně, i samotný režisér. Celkově vzato tedy více než super. Myslím si, že nic lepšího a zábavnějšího v tomhle roce už neuvidím. A popravdě bůhví, kdy uvidím.(7.11.2017)

Tak toto bolo top, fakt zážitok vidieť ! Myslím si že nový režisér dosť pomohol, lebo fakt som toto nečakala. Hudba tomu dodala skvelú atmosféru. Už len počkať na Infinity war :)(6.11.2017)

• lindanovak

Thor přišel o kladivo a já o jakoukoliv chuť se někdy podívat na další Marvel. Tohle bylo naprosto o ničem.(7.11.2017)

Když vidím hodnocení, tak je mi jasné, že očividně lidem stačila komedie situovaná do vesmíru, nacpaná našimi již dobře známými, či naopak neznámými hrdiny. Mám s tím úplně stejný problém jako s posledními strážci Galaxie. Prostě příběh by se vešel tak na dvě A4....nic převratného..emoce? Kdeže. Ale abych to uvedl na pravou míru....já nemám vůbec nic proti tomu, že jsou dnešní komixovky vtipné...naopak vždycky sem to u akčních filmů měl rád. Každopádně chybí mi emoce...či dokonce bojová scéna u které bych vlhnul a zapamatoval bych si ji(viz. boj o Scarif z Rogue One)....takhle to pro mě zapadne do šedého průměru..fajn efekty, sranda...ale má to na víc. Hlavní problém vidím i v tom, že záporačka je poměrně nevýrazná jednorázovka....taková síla a tak rychlý konec.Kdyby v traileru nebyl vidět Hulk, určitě by měl divák po otevření brány v aréně větší erekci a s radostí by si zařval Hell yeah. V neposlední řadě mám výtky nad černou Valkýrou, která je černá..a hnusná..otravná mrdka. Japonku nenašli, aby to bylo ještě barevnější? NUtno dodat Idris Elba aka Heimdal mi je hrozně protivný. Né snad protože je černý...ale protože je pro mě nudný herec. Soudce Dredd by mi tam seděl o to víc. :)(9.11.2017)

Snímek je přehnaný a nabubřelý, až bolí oči, ale velkolepě marvelovský a přímočaře zábavný a bez okolků spravuje chuť po upadlých Strážcích. Dávní bohové Severu sice kdesi v dálce hřímají nad kacířským přístupem, ale my, milovníci pop-kultury, se tetelíme blahem a užíváme si každičkou scénu s úsměvem na tváři. Scénář kupodivu dává smysl, byť se poněkud zbytečně dlouho zdržuje na vesmírném smetišti a nechává antihrdinku ve skvělém podání C. Blanchett nevyužitu, ale jednotlivé dílčí zápletky jsou bezchybné. Uvidíme, zda blížící se Avengers budou pokračovat v podobném duchu, protože si nejsem jist - a obávám se -, zda a kam by se stávající koncept superhrdinského filmu ještě mohl posunout.(9.11.2017)

Ačkoliv jsem to vůbec nečekala (rozhodně ne po Thorovi 2),překvapivě jsem si Ragnarok velmi užila. Samozřejmě má i slabá místa, docela dost slabých míst, ostatně, je to film, který je udělán pro průměrného, mainstreamového diváka, který nemá sebemenší tušení, že Ragnarok není jen filmový výmysl. Většina vtipů je dost nevtipná, takový ten styl "je to tak blbý, až je to vtipný," ale zachraňují to scény typu "Get help!" - to bylo geniální. Co se týče vizuální stránky - naprostá špička, ostatně nic jiného jsem ani nečekala. Jediná má výtka putuje k asi dvousekundové scéně s Odinem, kde bylo dost vidět, že je to kompletní green screen. Hereckým výkonům také nic vytknout nemůžu, občasné přehrávání se tam víceméně hodilo a ničemu nevadilo. A jako poslední bych chtěla ocenit fakt, že jsem tam konečně objevila nějakou "myšlenku",scénáristickou okliku, zkrátka a jednoduše, nebylo to postavené na jednoduchém rámci Nepřítel - Prohrávám - Vyhrávám - Šťastný Konec, ale byl tam celkem povedený pokus o jakési překvapivé zakončení. Za mě jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, Marvelovka!(10.11.2017)

Dosud byl pro mne zábavnou jedničkou mezi superhrdiny Deadpool. Jako jednotlivec je možná stále nejzábavnější, ale jako film to Thor: Ragnarok vyhrál na celé čáře :-) Víc jak polovinu filmu jsem se smál nahlas a dokonalé zařazení hostů (Benedict Cumberbatch, Stan Lee, Sam Neill, Matt Damon...) nemělo sebemenší chybku. Excelovali prostě všichni a nejde vyzdvihovat jen výbornou Cate Blanchett, nebo Jeffa Goldbluma. Nejraději bych dal 6*.(11.11.2017)

Řekla bych, tohle byl Thor tak trochu v jiném kabátě (a to doslova) heh… Oba předchozí díly se mi líbily a byla jsem moc zvědavá na třetí. Oproti předchozím dvěma byl Thor najednou tak nějak vtipnější nebo co :-D Celý film byl barevný a vystupovali v něm i další dost zásadní a zajímavé postavy. Jako je například Valkýra s jejím příběhem a nebo nechutně slizký, však o to zajímavější Jeff Goldblum. Někteří Avengers ztrácejí šťávu, Thor jí ale pořád má:-)(12.11.2017)

Jednoznačne najlepší diel thora a možno i celého marvel sveta. 10/10(12.11.2017)

"Devil's Anus" už jen tohle vypovídá že se klasická ,,Marwellovka" vydává trochu jiným směrem. Ovšem to už všichni vědí, všude se to psalo a každý na tohle byl připraven když na film šel. Nebo tedy aspoň já ano. Ale osvědčilo se to u Avengers, Iron Mana a nebo třeba v předchozích dílech Thora. Měl jsem trošku strach že režisér není vhodným kandidátem na tenhle post. K mému údivu jsem byl mile překvapen, dialogy postav a tím i postupná dějová kompozice založená převážně na improvizaci vyšla takřka na výbornou. A však na vzdory tomu pro mě film nebyl film jako celek naprosto uspokojující. Trošku víc vážnosti by tam podle mě být mohlo. Každopádně ty trenky Hulkovi zařízli pořádně hluboko a zamlouvalo se mi to, film jsem si užil. Co bych tak ještě zmínil je hudba, perfektní. Jsem zvědavý s čím ,,přiletí" teď a jak se jim to povede. Snad to nebude stejné jako u Guardians of the Galaxy 2 kdy tam bylo využito to co bylo v jedničce ale narvali tam do toho radši balení XXL.(13.11.2017)

Zatím nejlepší Thor a Marvel vůbec, označila bych to jako sci-fi akčí komedii. Tika Waitiki nechal herce hodně improvizovat, což se odrazilo na celkovém dojmu. Byla to prostě prdel od začátku do konce, dost mě překvapil přesofistikovaný Jeff Goldblum, kterého znám spíš z vážnějších rolí a ne jako Velmistra, který pořádá orgie na kosmické lodi. Cate Blanchett je jako Hela úžasná, ta ženská nestárne... Samozřejmě vedl Chris Hemsworth a jeho hlášky, neméně pak Tom Hiddleston s jeho úžasným odkazem na Avengers, kdy ho Hulk domlátil do země v oné legendární scéně a on v tomto dílu na tribuně při zápasu Hulka s Thorem vyskočí a zařve ,,Jo, tak přesně takový to je". Skvělá hudba, hlavně jsem si užila Imigrant song, který ve filmu zazněl dvakrát při tý největší bitce.No prostě na plný koule, z tohohle filmu mám radost!(14.11.2017)

• KiJi

THOR - POSLEDNÍ KRÁLOVSKÉ KRVE Takže tento třetí díl Strážců Galaxie…pardon vlastně Thor alias Hvězdný Lord, teda Hromolord… to je asi trapný úvod, co? Asi se tomu moc nesmějete, že? Ale tak nějak na mě působil Thor: Ragnarok. Chápu, že chtějí film udělat jinak, ale proč to připodobňují k jinému? Waititiho Co děláme v temnotách je úžasný snímek. Ale ne vždy satiru, nadsázku a humor lze naroubovat na cokoli. Vždyť třetí pokračování Thora mělo být vrcholem série a navíc jde o konec jejich světa. Nevadí mi humor, ale joke musí být vtipný a na správném místě. Vždyť i ve druhém díle se člověk dobře zasmál. Jenže tady to je ten americký nucený vtip za každou cenu a kdekoliv. A navíc z postav dělají blbečky (ke Strážcům galaxie to ještě sedne, protože oni jsou blbečci; ale dvojka byla také plytká). Přitom příběh Ragnarok má potenciál (např. poukázání, že všechny Lokiho kroky, které vedly ke skáze Askardu, tak jak se to předpovídá v Edě; ale jinak je děj vyplněn vatou) výborné herce, kteří však nemají co hrát. Jejich dialogy by se daly připodobnit k ochotnickým výstupům v kulturním sále. Co za něco stojí je akce (i když bitvy a souboje mohli víc propracovat), vizuální stránka, a zejména hudba. Viděno 2D s tit. Atmos (pozn. v novém kině Cinestar v Igy v Českých Budějovicích je zvuk skvělý, ale film asi příliš atmosu nepobral, protože to bylo znát opravdu párkrát…takže proč pak připlácet za něco, co tam moc není. Asi to dopadne jako s 3D, které pouze u pár filmu za něco stojí).(14.11.2017)

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Ještě teď to vydýchávám. Bylo to kurážné, vtipné, zajímavé, akční a naprosto úžasné. Vidět takový film mě činí šťastnou. A o tom to je.(15.11.2017)

Asi nejlepší film od Marvelu. Skvělý humor a skvělý příběh!!(17.11.2017)

Svižná marvelovská zábava, která ve mě ovšem větší stopu nezanechala. Zábava od začátku do konce, výborná akce a super postavy. Na můj vkus je film až moc sám sebe parodický, je to regulérní akční komedie, což pobaví masy. Nejsem si jistý, že však uspokojí pravé fajnšmekry komiksů. Za mě poctivých 65%, ale víc za mě ne.(18.11.2017)

Tak už aj Thor dostal svoj kvalitný film. Po priemernejšom origine prišiel otrasný Dark World aby ho následne mohol z príbehových sračiek ako tak vytiahnuť Ragnarok. V poradí tretí samostatný film je farebný. A keď hovorím farebný tak myslím naozaj farebný. Možno až príliš keďže comic book ponúka docela temnú atmosféru a tá sa v dúhových CGI prostrediach buduje len veľmi ťažko. Ale čo už Marvel proste má milióny na to aby si to mohol dovoliť tak prečo nie. Akcia opäť prehnaná až sa zdá, že ju režíroval samotný král výbuchov Michael Bay. Na druhej strane je ale skvelo natočená. Prehľadne, dynamicky a tentokrát aj veľkolepo. Minulé dva diely totižto z môjho pohľadu v akcii prehrávali a báli sa preháňať a robiť komiksový film naozaj komiksovým. Tu sa však odtrhli z reťaze a servírujú vám jednu akčnú pochúťku za druhou pričom vám k tomu pustia nadupaný soundtrack s krásnym vizuálom novej neznámej planéty a o skvelý zážitok je postarané. Prosto tie milióny z toho sú citiť. Oproti takým Avengerom alebo aj poslednému Iron-Manom akcia nepôsobí tak umelo. Stret Thora a Hulka patrí jednoznačne k najväčšim highlight-om filmu len škoda, že si ho autori natreompali do úplne každého traileru. Humor respektíve to na čom by ste sa mali podľa autorov smiať vôbec nefunguje. Tu sa najlepšie ukázalo kto je cielovka Marvelu nakoľko na "gagoch" sa zasmejete len v prípade, že máte do 15 rokov. O Lokiho sa však nemusíte báť. Jeho scénky sú stále jedným z najlepších bodov filmu. Scenár však na tom nie je najlepšie. Chápem, že komiks je proste komiks ale toto nekončiace bojovanie s novými a novými antagonistami začína byť nudné. O to viacej zamrzí fakt, že keď už aj autori dostamú pod ruky dobrého záporáka akým Hela je tak ho odpália jeho absolútnou filmovou absenciou a vôbec ho nerozvíjajú. Nakoniec teda ide Thorovo najlepšie samostatné dobrodružstvo (zatiaľ). Akcia spolu s vizuálom a Lokim to ťahajú a tak si tento krát jemne nadhodnotím a dám 4.(19.11.2017)

Na rovinu - královsky jsem se bavila. Jenže pak jsem začala přemýšlet, čeho jsem vlastně byla svědkem. Rozháraný žánrový mix s trestuhodně nevyužitým burácivým hlasem Cate Blanchett a nedotaženým konceptem na obou stranách. Na parodii na osmdesátky málo arkádní (ne, synťàky a neonové barvičky nestačí), na epos málo temné a osudové. Zásadní otázka tedy zní, mám chuť si to někdy zhlédnout znovu? Ne.(19.11.2017)

Hrozná slátanina, ale jelikož jsem nic neočekávala (snad možná zklamání) a v kině mne to naopak nadchlo, tak jedu na vlně nadšení a dávám 5 hvězd:-) PS: Vůbec neřeším nějaké dodržování logiky, pravdivosti legend apod.(19.11.2017)

Tím Thor to dal na pána.(21.11.2017)

Tak to bylo naprosto super! Už v průběhu filmu jsem si aspoň tak osmkrát řekla, že to je ten nejlepší film, co jsem kdy viděla. Hned během úvodu jsem se dobře bavila a celý film se naplno smála a ani mi nevadilo, že se lidi kolem mně taky naplno smějou, což normálně v kině nesnáším. Oproti třeba Strážcům Galaxie jsou vtipy mnohem vtipnější, film postrádá tu trapnost, přitom je až po okraj plný akce. Mám ráda Avengers, protože málokterý marvelovský superhrdina je sám o sobě až tak skvělý, a když už nějakého mám fakt ráda, film o něm má většinou slabý děj. Jako Iron Man, Deadpool, Hulk. Hulka navíc hrajou ve filmech o něm jiní lidi, ale tady Hulk je a hraje ho Mark Ruffalo, super! Loki tady má velkou roli a je jako vždy skvělý, dokonce i Thor se mi tu fakt líbil, i když v prvním díle byl vyloženě blb. Chyběl mi tu už snad jenom Tony, i když nevím, co by tu dělal. A ten soundtrack, bomba! Hned bych si to dala znovu. Ještě, že jsem pár týdnů počkala, aspoň budu na dvd čekat kratší dobu. Už aby to bylo!(23.11.2017)

Film, který se snaží být tak cool a komický, že se stává parodií na Marvel, což je rozhodně špatně...(25.11.2017)