Thor: Ragnarok

• USA Thor: Ragnarok (více)

Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok - zkázu svého domova a konec asgardské civilizace - který se snaží rozpoutat mocný nový nepřítel, nemilosrdná Hela. Předtím ale musí přežít smrtící gladiátorskou soutěž, v níž se ocitá tváří v tvář svému bývalému spojenci z řad Avengers - neuvěřitelnému Hulkovi. (Falcon)

BaronMartin

Thor: Ragnarok je pro mě osobně strašně kontroverzní film. Byly doby, kdy jsem tenhle film k smrti nenáviděl a proklínal ho za to, co udělal celému MCU. Teď, s odstupem času a po tom, co jsem tenhle film viděl asi pětkrát, musím uznat, že je to fakt skvělý film. I tak s ním mám ale tunu problémů, které u mě budou přetrvávat asi už navždy. Hned na začátek musím ale říct toto. Strašně cením, že na rozdíl od předchozích Thorů je Ragnarok konečně výrazný snímek, který má nějakou osobnost, nějakou vizi a té se drží. Sice to nedělá takovým stylem, jakým bych si přál, ale k tomu později. Taika Waititi je bez debat velmi talentovaný režisér, který přesně věděl jak vzít do té doby relativně mdlou a nezajímavou postavu Thora a převést ji do více výrazné mainstreamové podoby. Tady se ale hned dostáváme k mému prvnímu problému. A to je to, co se s Thorem vlastně stalo. V předchozích filmech seriózní a vážný Thor se změnil na hláškujícího a vtipkujícího, tak trochu blbečka. Na jednu stranu, konečně má jeho postava nějakou výraznou osobnost, na stranu druhou, působí jako naprosto jiný charakter oproti ostatním filmům. Waititi vlastně jenom vzal koncept Strážců galaxie a hodil ho na Thora, na kterého se to podle mě úplně nehodí. A samozřejmě, asi nikdy tomuhle filmu neodpustím to, jak ovlivnil budoucí Marvel projekty a to, že díky úspěchu Ragnaroku tu vlastně máme jeden z největších problémů Marvelu a onu Marvel šablonu, o které všichni mluví. Takže, ať to máme za sebou, humor. Ten je v tomhle filmu zvláštní. Většinou je dobrý, to ano, bohužel je tu v tak nesnesitelné míře, někdy je příšerně nucený, občas ve fakt nevhodných momentech a navíc v tak obrovské kapacitě, že se to nejenom vůbec nehodí k postavě Thora tak, jak ji známe, z této relativně vážně brané série se nám zde stala čistokrevná komedie. Fakt to působí, jakoby někdo schválně připisoval do scénáře vtipy tak, aby se každou chvíli divák zasmál. Občas to působí fakt nuceně, viz třeba takový konec, kdy se stane relativně tragická záležitost a hned na to tu máme vtip o tom, že Korg omylem zabil Mieka. A taky, kvalita toho humoru je občas dost kolísavá a některé ty vtipky jsou neskutečně prvoplánové, infantilní a hloupoučké. K tomu se váže i soundtrack, konkrétně mám na mysli sedmdesátkové a osmdesátkové songy, které zde občas hrají a opět, absolutně se to nehodí k Thorovi. Led Zappeliny jsem dokázal přežít ještě na začátku, ale jakmile začali hrát při finálním souboji, to mi fakt vadilo :D Nejhorší je to, že tahle totální změna tónu je absolutně nevysvětlená, Thor se prostě najednou chová jinak, najednou má série jiný tón, a prostě to není opodstatněné. Teď každopádně domluvilo moje minulé já, které tenhle film nesnášelo, a přicházím já z přítomnosti, abych to taky trošku obhájil :D Tak zaprvé, Sakaar. Na jednu stranu je strašně kouzelné, že v Thor sérii, která byla doteď taková dost mystická a tajemná, najednou prostě dostaneme totálně sci-fi šílenou přebarvičkovanou gladiátorskou planetu, na který lítají vesmírný lodě a jsou tam desítky zajímavých mimozemských ras. Atmosféra Sakaaru, jeho energie, to je vážně super. Film má taky skvělý vizuál, některé scény vypadají fenomenálně a akční scény jsou bravurně natočené. Tenhle film je adaptace komiksu Planet Hulk, které bychom se normálně asi nedočkali, kvůli problémům s právy na filmy s Hulkem, a proto mi přijde zakomponování Hulka do filmu jako skvělá věc. Jeho dynamika s Thorem je skvělá, akorát mi vadí to, jak se Bruce chová a že opět podstoupil oním procesem zvtipnění pro potřeby filmu. A navíc, toto je naposledy v MCU, kdy vidíme toho pravého, nefalšovaného Hulka, takže to taky trošku mrzí, i když to není chyba tohoto filmu. Na závěr ještě chci říct, že neuvěřitelně cením, jak skvělou strukturu má film. Upřímně, nehorší částí je asi začátek, a to konkrétně do smrti Odina, jelikož tahle část je neuvěřitelně urychlená, je tam přesně ten debilní humor, který mně hrozně vadí na Marvelu a celkově se mi moc nelíbí. Jakmile ale umře Odin (mimochodem, fantastická scéna), začne pro mě to nejlepší na filmu. Celá část na Sakaaru je skvělá, má strašně výraznou a unikátní atmosféru, kterou nemohu úplně pospat, a samotné finále na Asgardu je fantastické. Strašně se mi líbí, jak se všechny věci načrtnuté ve filmu ve finále zúčtují a posledních zhruba 30 minut má tunu výborně napsaných momentů. „What were you the god of again?“, celá Lokiho linka, vize s Odinem, samotný Ragnarok, Skurgovo vykoupení. Neexistuje lepší pocit, než když se ve finále filmu ukáže, že všechno, co tvůrci ve filmu vytvořili, někam vedlo a já přesně takovéhle momenty zbožňuju. Proto celá druhá polovina Thora: Ragnaroku je pro mě totálně výborná a s odstupem času právě díky tomuto dokážu zapomenout i na to, jak mě vlastně štve totální změna charakteru Thora, přidání více stupidního humoru a udělání z tohoto filmu komedii. Na závěr chci zmínit Helu, tedy záporačku, která je fajn, není nijak extra výrazná, ale je vidět, že scénáristi prostě přemýšleli, jelikož ona jakožto záporák naprosto skvěle pasuje do celkového příběhu, který chce film odvyprávět. Na závěr chci říct, že se tomuhle filmu tak nějak omlouvám :D Fakt jsem ho dřív neměl moc rád, hlavně kvůli tomu, jak totálně nesmyslně předělal celou sérii Thora, její tón, Thorův charakter a přidal tunu stupidních vtipů. Tyhle věci mi pořád tak nějak vadí, mimo to je ale Ragnarok skvělý film s promyšleným dějem, dobře napsanými postavami a výbornou atmosférou, na který se určitě vyplatí podívat. Velmi příjemný a zábavný film, který občas trpí na přehnaný humor, který se film snaží procpat za každou cenu, jinak je to ale velmi povedený snímek. Hodnocení: 74% () (méně) (více)

Lampasak

Po stránce komedie fakt pecka, nebo aspoň já tento humor můžu. Celé to ale kazí zaporáci ze čtvrté cenové, kteří jsou fakt trapný a od takového filmu by jste nejspíš čekali trochu víc. Zbytečně nadhodnocený. ()

hrumsrt

Úplně si vzpomínám, když jsem vycházel z kina, jaké jsem měl pocity... Přišlo mi to hrozně barvené, často hodně tlačený humor. Hodně jsem přemýšlel, zda jsem cílovka (pokud ne, tak tu máme problém).. Jakože kdyby tohle dělal Pixar, tak bych tomu věřil. Vidím tedy hodně podob na Guardians of Galaxy, zase to není v podstatě špatně, ale tohle je Thor! S každým dalším shlédnutím už je to stravitelnější, lepší tu pasáž "na skládce" brát hodně odlehčeně, no a počkat si na za mě lepší části s Helou (Blanchett). /viděno v kině/ 70% ()

muti

Škoda že sa tvorcovia nedržali viac popisu samotného Ragnaroku, takže máme aj iné ukončenia, to je dosť sloppy, aj keď možno populárnejšie. Nevadí, akékoľvek pravidlá si upravíme podľa potreby 🤷 oh a áno, humor tu bol ozaj detinsky... ()

megajalec

Thora mám rád, o tom potom. Ragnarok sa snaží byť na rozdiel od predošlých dielov tým najvtipnejším, ale nemám pocit, že by sa to až tak extra vydarilo. Na úkor toho ide trochu do úzadia príbeh, čo je škoda. Vďaka farebnosti sa na to fajn pozerá, ale moje očakávania boli o trošičku vyššie. ()

LeniRo

Řadí se to zatím asi mezi nej Avengers filmy... Od začátku do konce jsem se bavila, film nabouchanej vtipama a hláškama, sice možná na úkor zápletky, ale tady se to i vyplatilo. Za mě 5* :3 ()

MrEdDy

Naprostá spokojenost, jen bych ubral ty vtípky, nepamatuju si, že by ze sebe někdy Thor dělal takovýho blba a naopak role Leeho výborná ! ()

Calypso

Z každé Marvelovky odcházím s pocitem, že výš už ta laťka nastavit nejde. Pokaždé se spletu. Každý film téhle produkce je něčím unikátní - a tenhle klenot, vážení, si zaslouží dvacet hvězdiček z pěti. Kdyby to netočil Marvel, jednalo by se o vzhledově pěknou sci-fi s průměrným příbehem, ale to, co dokáže špičkový tým s vizualitou, hudbou, perfektními herci a dobře napsaným scénářem, to je přesně to, co dělá tohle studio unikátním a nepřekonatelným. ()

halberdier

Třetí Thor se po dvou víceméně fantasy dílech přetransformoval do dalších Strážců galaxie, přidal kopu humorů (má ho nejvíc ze všech marvelovek), který je místy příjemný (špičkování mezi Thorem a Hulkem), místy je však hodně infantilní. Thor nikdy nepatřil mezi tahouny mezi Avengers, ale zde dostal dost prostoru a kdo ho má rád, bude spokojený. To Hulk opět i na menším prostoru zazářil. Cate Blanchet, potvrdila největší slabinu všech marvelovek - záporací a není příliš výrazná (hlavně díly malému prostoru). Loki už začíná být otravný. Celkově je třetí Thor další zábavná marvelovka, otázkou ale je, jak dlouho bude diváka bavit sledovat v podstatě to samé dokola, zda by neměl Marvel přijít s trochu originálnějším pojetím některého ze svých filmů/ originů. ()

homer91

Opravdu nevím, proč ty negativní komentáře. Osobně si myslím, že jde o nejlepšího Thora z trilogie a velice nadprůměrnou Marvelovku. Jistě - tendence přidávat smršt vtipů v poslední době může někoho odradit (sám již v některých okamžicích nečekám vážné situace a očekávám vtipnou reakci na vzniklou situaci), ale je to komiksovka a myslím, že primární účel pobavit splní ()

BlackAdder87

Kdo si chce stěžovat, vždycky si něco najde, ale já nechci, chci se bavit a k tomu tenhle film slouží dokonale. Čirý koncentrát zábavy ve stylu 80´. Jediné co bych snad mohl vytknout je fakt že kdo neviděl předchozí filmy bude ztracen, což naštěstí není můj případ. ()

Tomy_Reardon

Zdálo se mi ze se to snazilo naposobit strazce galaxie, ale byl to omyl, bylo to mnohem lepsi jak strazci galaxie rozhodne vic nez druhej dil.. ja sem se uprimne malem posral z tech scenek vtipnejch, ne opravdu, to byl proste mazec, Hulk byl konecne Hulk, mluvil, pocity, skvely!!!! A celkove zaporak pecka, oba dva.. skoncilo to dobre akorat potitulkuvy sceny bych zapalil.. ale opravdu, po dlouhy dobe vyborna MARVELOVKA!!! ()

OwenBobby

Vyšlo to! Bál jsem se, že Waititiho humorný přístup bude nepatřičný, trapný a se slabou návazností na osudovost Ragnaroku. Ale byl jsem velmi mile překvapen. Nejen tím, že se jedná o zdaleka nejvtipnější marvelovku (druzí Strážci Galaxie byli právě tím přestřelením, kdy byl humor přes čáru, prvoplánový a jakoby cílený na dětské publikum), ale i po stránce spojení epičnosti děje, věrnosti komiksové předloze a režisérského osobního stylu jde o velmi povedené dílo. Ano, volná návaznost postav na předchozí díly překvapí, ale je to právě toto pojeti boha hromu, které jsme celou dobu potřebovali. Hemsworth je na poli komedie jako ryba ve vodě a zbytek castingu mu zdatně přihrává. Když máte psát příběh o asgardském polobohu, standardní mustr zahnání postavy na kraj jeho sil a zranitelnosti, může vyznít dost těžkopádně. Toto a priori odlehčené pojetí však dává režisérovi možnost nadhledu a sebeironie, aniž by zkazil závažnost zápletky. 9/10 ()

Lukys

Když bych odešel po prvních stylových pěti minutách, byl bych spokojenější. Marvel nám naservíroval akční komedii, která nakonec moc vtipná ani není, nemá dobrou akci, nemá zajímavé postavy, nemá nic, co by dělala dobře. Hodně vtipných scén se tu najde sice hodně, to ano, ale když film sází na humor po celou dobu, neladí to. Když někomu jde o krk, tak to není ani vtipné ani napínavé. Co postavy? Hlavní záporačka se po první scéně zařadí mezi ostatní nudné záporáky Marvelu a u Cate Blanchett to bolí dvojnásob. Další tři vedlejší postavy by šli v klidu vyškrtnout a celé to vede dvojce Thor a Hulk, kteří mají nejlepší scény. Jediná nová postava, která mě bavila byl Grandmaster Jeffa Goldbluma, který byl správně ujetý a jeho scény byli nejzábavnější z filmu. Akce je nudně natočená a lehce nepřehledná, což zabolí hlavně u fightu mezi dvěma avengery. Vizuál je OK, retro hudba nevýrazná a nic si z ní nepamatui, akce nudná, postavy nic moc a výsledkem je průměrná podívaná, u které fakt nevím, co bych vyloženě pochválil. Ono totiž není co. 3/5 POSTAVY 3/5 HUDBA 2/5 VIZUÁL 3/5 AKCE 2/5 = DO TŘETICE VŠEHO PRŮMĚRNÉHO ()

Maiii

Perfektní, vtipný, zábavný film s bezvadnýma efektama. Režisér velmi příjemně překvapil. Ze všech dílů nejpohodovější a nejlepší zážitek. Skvělé 3D v IMAXu. Postavy jsou zábavné vtipné a zajímavé. Už se těším, jak se podívám znovu. Perfektní hudba...co víc si přát? ()

Aechato6

Tak tohle je strašná škoda. Začalo to tak skvěle.... Bohužel po boji v aréně se třetí Thor vydal stejným směrem jako všechny ostatní Marvel filmy. Naprosto předvídatelné zápletky a také jejich vyvrcholení (např. Bannerův/Hulkův hrdinský seskok z letadla). Skvělé situační vtipy vystřídal naprosto trapný humor pro malé teens. Škoda alespoň za ten začátek tomu přistanou nějaké hvězdičky. A i přes toleranci k názorům ostatních u mě u hodnocení tohoto filmu komunita ČSFD dost spadla :))))) ()

Hellhajzl

Marvel u mě opět zabodoval. Skvělý soundtrack, skvělá Cate Blanchett a skvělý Tom Hiddleston. Co mě ovšem vůbec nepřekvapilo, jsou komentáře některých zdejších (ale i zahraničních) recenzentů, kteří hledají v komiksovém akčním filmu jakousi filozoficko-dramatickou zápletku s překvapivým rozuzlením, a srovnávají i sebemenší detaily komiksové předlohy s "opravdovou" severskou mytologií. Pro tyto hnidopichy, knihomoly a akurátníky mám jednu úžasnou novinu...je to film natočený podle komiksu. Pokud ovšem někdo přechází z jednoho kinového sálu do druhého, kde předtím viděl film matka!, tak samozřejmě chápu, že nedokáže tak rychle v mozku přecvaknout na jiný žánr, a Thor se mu zákonitě líbit nebude. Bylo to vtipné, svěží, mělo to spád, hlavu a patu a skvěle to pasovalo do celého Marvel univerza. Za mě jednoznačně 90%. ()

Marengo

Mám za sebou mnou dlouho očekávaný díl Thora, který mě stejně jako přechozí díly nezklamal. Mile překvapil Mark Ruffalo (Hulk), který zahrál rozzlobeného Hulka opět na jedničku. I nové postavy měly něco do sebe. Potěšil mě také Benedict Cumberbatch (Dr.Strange) - protože jsem nesledovala žádná videa, obsazení a spoilery, vůbec jsem netušila, že zde má být. Humor a akce zde také nechybí, i když toho humoru bych uvítala i méně. Škoda nepřítomnosti Natalie Portman (Jane Foster) a zpodobnění planety Sakaar k místu v Tronovi Legacy (hudba, záporák a podobné potvůrky). Každopádně dávám 4.5 *. ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (více)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (více)