Master of Horror

všechny plakáty
1965, 59 min

Carlos Estrada (a.z.), Mercedes Carreras (a.z.), Lilian Valmar (a.z.), Inés Moreno (a.z.), Osvaldo Pacheco (a.z.)

darkrobyk

Večer, za okny bouře, blesky křižují oblohu. To je správný čas pro to vzít si povídky mistra hororu, E. A. Poa. Případ pana Valdemara je o lékaři, co se snaží léčit duševní nemoci pomocí hypnózy. Zprvu nejsou jeho výsledky uspokojivé, pak se ale dohodne s přítelem Henrym Valdemarem. Tomu již nezbývá mnoho času, a tak se nabídne k experimentu. Lékař se pokusí zastavit smrt. Vyléčit ho nedokáže, ale je přesvědčen, že smrt oddálit může. Druhá povídka Sud vína amontilladského patří mezi ty známé, i když zde je logicky upravena. V původním příběhu má hlavní hrdina dlouhodobé spory s jedním mužem, kterého v době oslav potká již přiopilého. Pozve ho k sobě s lákavou nabídkou vzácného španělského vína. Ve filmové podobě je do příběhu vmontována nevěra. Každopádně výsledek je stejný. Výborná černobílá kamera, strašidelná hudba a ten vinný sklep nemá chybu. Děkuji kolegovi pornogrind za připomenutí snímku, na nějž už jsem tak nějak zapomněl. p.s. podle IMDb jde o argentinský film. ()

pornogrind

Za okny zuří bouře, po pokojí pobíhá kočka. Žena se rozhodne zkrátit dlouhou chvíli četbou knihy Edgara Allana Poea. A tak diváka čekají dvě zfilmované povídky. Tou první je velice povedená - The Case of Mr. Valdemar/Případ pana Valdemara. Druhá je o něco slabší a přiznávám se, že tuhle povídku jsem ani nečetl a ani si nevybavuju, že bych ji viděl někdy zfilmovanou. Jde o povídku Cask of Amontillado/Sud Amontillada. Konec kdy žena povídky dočte a přemýšlí nad tím, že nemůže uvěřit tomu, že jsou lidé kteří se při čtení těchto příběhů bojí je zakončen vtipně tak, že žena strachy omdlévá při pohledu na probíhající myš. Parádní jednohubka kterou ocení zejména milovníci mistra E. A POEa. 4hvězdy ()