Reklama

Reklama

Sharktopus vs. Pteracuda

(TV film)
  • Velká Británie Jurassic Wars Sharktopus Vs Pteracuda
Trailer

Obsahy(1)

Potom, čo Andy Flynn zničil pôvodného Sharktopusa (kríženca žraloka a chobotnice), boli kúsky tela monštra roznesené po oceáne. Medzi nimi boli aj vajíčka, ktoré nájde morská biologička Lorena Christmas (Katie Savoy). Tá sa rozhodne s nájdeným materiálom experimentovať v akváriu jej podivného strýka. Výsledky sú nejednoznačné. Aby šialených vedcov nebolo málo, v rovnakom čase sa doktor Rico Symes (Robert Carradine) usiluje o vytvorenie vlastnej biologickej zbrane. Podarilo sa mu získať DNA pterodaktyla, ktoré skombinuje s barakudou, čím vytvorí netvora schopného prežiť vo vode, na zemi i vo vzduchu. Nič by sa nestalo, ak by počas skúšobného letu netvora neuniesol odpadlícky inžinier, ktorý je pripravený predať ho za najvyššiu možnú cenu. Nie je však dostatočne pozorný, preto nad pterakudou stratí kontrolu, a príšera má tak voľnú cestu na pobrežie, aby si tam našla potravu. Symes a jeho telesný strážca Hamm (Rib Hillis) už nevidia žiadnu šancu na odvrátenie katastrofy, až kým sa nezoznámia s Lorenou a jej experimentom... (Incantator)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Úvodní bungee jumping navnadí a nenechá na pochybách, že opět půjde o fantastickou řachandu, kde půjde doslova o hlavu...a to ne jenom jednou. Ostatně vrcholem je asi volejbal s ukousnutou hlavou, kdy hráči jakoby si ani nevšimli, s čím si to vlastně pinkají. Mrtvoly přibývají, voda se barví do ruda a obludy útočí jako šílené. Souboj žralobotnice s ptakobarakudou připomene japonské kaiju a mít speciální efekty na starosti ILM, pak by se film dozajista hřál v červených číslech. Nechybí i rozličné vtípky, jako když třeba žralobotnice plave vodním kanálem, v dálce jde okolo člověk a najednou se vymrští chapadlo, co ho přišpendlí ke zdi. Lorena je tak trochu kravka, která se ale nakonec snaží vše napravit. Přesto jí plánování dovolené v závěru nevyjde přesně tak, jak by si přála. Cestující v letadle: „Snad...snad to zvládneme!" Letadlo: „Bum, buch, prásk! Brakasch!" ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Jak jsem již několikrát zmínil, jsem celkem fanda céčkových monster/animal filmů. Tedy spíš jsem býval. Za poslední roky bylo natočeno mnoho těchto filmů a především američtí scénáristé a režiséři se doslova předháněli v co možná nejbizarnějších klonech nejrůznějších zvířat a prehistorických tvorech. Zatímco společnost Asylum se nejvíce zaměřovala na všechny ty Mega…, Syfy jsem jim snažila konkurovat poněkud ucelenějšími kousky, ale mnohdy i ona okupovala hororové odpadní vody. No a tentokrát se pokusila oživit z díly Rogera Cormana Sharktopuse. Již první díl tohoto křížence žraloka a chobotnice mě nějak výrazně neoslovil a tento sequel dopadl naprosto stejně. Kevin O'Neill nahradil v režisérském křesle packala Declana O’Briena a tuto výměnu jsem uvítal doslova s povděkem. Přece jenom O'Neill mě svými předchozími filmy zaujal o něco více a tak jsem doufal, že se dočkám alespoň průměrné podívané. Bohužel se tak nestalo a to hlavně díky otřesným CGI efektům, které byli opravdu směšné a to už jsem viděl ledasco. Při troše dobré vůle se dají obě počítačové monstra překousnout, ale je na první pohled zřetelné, že jsou do natočených scén jen přidané (stačí se pozorněji dívat na scenérii za nimi). Naštěstí se tu objeví i několik vydařených humorných scén, které vyplynou z mord scén. Kupříkladu takový plážový volejbal s hlavou nebyl k zahození. Podobně ujetých momentů tu bylo k vidění hned několik, což zachránilo tento film od odpadního hodnocení. 30% ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Bláznivý vedec vytvorí Pteracudu (z časti pterodaktyl a z časti barakuda), tá však utečie, začne devastovať turistov a najlepšou možnosťou na jej zastavenie sa stáva Sharktopus. Keby SyFy zapracovalo na tých smiešnych a nepodarených CGI trikoch a vrazilo by peniaze radšej do toho, aby to všetko nevyzeralo tak primitívne, mohli by ich TV úlety byť úplne pohodové monster béčka. Takto je to najpozerateľnejšie paradoxne práve v scénach, kde sa tie monštrá neukazujú. Každopádne je to celé v rámcoch ich priemernej, obvyklej tvorby, takže snáď už každý vie, či sa mu to oplatí pozerať alebo nie. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Jop další paráda od Asylumu, nevím co lidi od toho čekaj já se vždycky bavím, ať už jde o laciný efekty nebo příšerné hraní, ale tvůrci si to jak je vidět uvědomují a tak tomu ještě přidávaj. Navíc neuvěřitelná smrt Conana O´briena je totální prdel. Sežraných tu moc není ale není tu ani moc slabá chvilka. Když se chce člověk bavit tak je to film pro něj. Ostatní "všechnoviděly/víme co je dobré/ tohle není drama" si můžou políbit. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Jde do tuhého. Další nestvůrný hybrid, zplozenec obskurních vědecko-vojenských experimentů, se vymkl kontrole. Tentokrát se jedná o děsivou bestii zvanou pteracuda. Pteracuda je kříženec pterodaktyla, bitevního stíhacího letounu a... a barracudy, jak její jméno napovídá. Každopádně jí to jde dobře i pod vodou. Ale ve chvíli největšího nebezpečí svitne světélko naděje - odborníky napadne povolat na scénu přeživšího potomka strašlivého sharktopuse a pteracudu jím ulovit, tedy vyhnat čerta ďáblem. Sharktopus to ovšem vůbec nebude mít jednoduché. A o vzájemném souboji těchhle dvou potvor, při kterém mimochodem zařve i hromada lidí, vypráví tenhle filmový trhák. Musím ocenit o třídu lepší herecké výkony než v Sharktopusovi (třeba sympatická kočka Lorena), o třídu lepší triky (i když stále roztomile špatné, tak někdy i překvapivé) a celkově o třídu profesionálnější look. Naopak k horšímu jsou dva tři ryze komediální prvky, tedy ty chtěně komediální (volejbal s hlavou), čímž "druhý sharktopus" tak trochu ztrácí své kouzlo nechtěné zábavnosti. Ale absurdní groteska, amatérská mizérie i fantasmagorická haluz je to pořád parádní. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama