poster

Secret défense

 • anglický

  Secret Defence

Krimi / Drama

Francie, 1998, 170 min

Režie:

Jacques Rivette

Scénář:

Emmanuelle Cuau

Hudba:

Jordi Savall

Producenti:

Martine Marignac

Scénografie:

Emmanuel de Chauvigny
(další profese)
 • liberator
  *****

  ● lahôdkový film od vyzretého režiséra s výborným hudobným sprievodom - za opätovné vypočutie (aj mimo filmu) stoja hlavne dve skladby v podaní Jordiho Savalla a Hyperion Xx: "Di perra mora" od Pedra Guerrera a "Diferencias sobre las vacas" od neznámeho autora.(21.3.2011)

 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(11.5.2007)

 • Jacek
  odpad!

  Rivettova autorská degenerace je děsivá. I když, pravda, jeho snímek se svého času stal jedním z nejvtipnějších projekcí karlovarského festivalu. Diváci bouřili smíchy, tleskali, když zemřela hlavní hrdinka... Rivettova režijní dráha poněkud připomíná dráhu Juraje Jakubiska.(21.5.2004)

 • garmon
  ***

  Tenhle Rivette patří do linie Paris nous appartient a Merry-Go-Round. Bohužel je to jen jejich o něco slabší odvar - na Bonnaire je vždy příjemné koukat, ale neutáhne dlouhatánské plochy vyprázdněné čekáním ve vlaku anebo depresi uprostřed jarní přírody u luxusního venkovského domu. Radziwiłowicz do Příběhu Marie a Juliena výrazně zhubnul - zde je trochu vepřová tlama, milovník mu nejde. Příběh je trochu laciný rozuzlováním pomocí zbraní - podobně uboze na mě působila východiska nalezená v příběhu Trierovy Nymfomanky 2. U Rivetta poprvé taky lehce váhám, zda mi repliky typu "...nemám sílu ti to říct ...na to má právo jedině naše matka." nezní trochu jak z venezuelské telenovely.(17.11.2015)

 • buwol
  ****

  secret defense aka "každodenná realita" vo francuzskej tajnej službe..v ich boji s terrorizmom.., niektoré pasaže su fajn, iné zase veľmi šablonovité-viď každý agent si musí prejsť svojim peklom.........,ale dalo sa nato celkom fajn pozerať....dal by som tri a pol...kedže sa to nedá priklánam sa k 4..(13.9.2009)