Reklama

Reklama

Lidstvo musí čelit velké hrozbě. Přichází invaze nepřátelských mimozemšťanů, snažících se zničit celou naší planetu. Zvrat nastane, když se skupině astronautů podaří infiltrovat mateřskou loď mimozemšťanů. Tam najdou portál směřující do jejich vlastního světa, který jim umožní varovat lidstvo předtím, než je zabijí. Poslední nadějí je vyslat tým vojáků a vědců, aby invazi zabránili zevnitř. Není na to však již pozdě? (Universal Channel)

(více)

Recenze (27)

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Nejprve budu chválit. Vizuálně musím říct, že na tuto produkci docela dobré. Zejména ztvárnění cizí planety a přilehlých prostorů mimozemské základny vypadalo dobře a propracovaně, to samé mimozemšťani a vůbec zbylé masky. Až jsem byl příjemně překvapen, že jsem nekoukal jen na smršť špatných počítačových efektů, ale tvůrci si na vizuálu dali i přes mizerný rozpočet záležet. Ale přesuneme se k tomu horšímu. Děj má sice překvapivě hlavu a patu i s důvody, proč se to a ono vlastně děje, ale je i přesto pořád hloupý a plný chyb. Kromě chyb, co se týče střihů a záběrů, kdy třeba můžeme vidět, jak si mrtvá postava v klidu dál dýchá, jsou tu i nelogické záležitosti v ději, jako třeba gravitace na asteroidu (což je sporné), že si hrdinka rozhodne otevřít „klec“ nožem až po kdo ví jaké době, či že se při vyvrcholení vláda rozhodne lidi teleportovat bez toho, aniž by vůbec o dané planetě něco věděla (třeba, zda se tam opravdu dá dýchat, což ve vzkazu, který překvapivě dokázal přejít kdo ví kolik galaxií i přes obyčejnou vysílačku, rozhodně nestálo). Sice je pravda, že se děj s nikým nepáral, ale to vybíjení i hlavních postav mi po nějaké době přišlo až přehnané. Co mohu vytáhnout z lehkého pozitivna, je dvojí pohled na děj, tedy z pohledu posádky vyslané na mimozemský asteroid a z pohledu taťky záchranáře hledajícího svou dceru v chaosu způsobeném poletujícími a střílejícími „inteligentními“ orby (pozn. dvěma typy střeliva, z nichž jedno způsobovalo teleportaci). Celkově tedy, na The Asylum překvapivé a rozhodně to lepší z jejich produkce. Něco na způsob Armageddonu (výprava na asteroid s cílem jej odpálit), řízlý něčím z Vetřelce (mimozemská královna/prostory základny), dokonce bych si našel i jednu scénu inspirovanou LOTRem (schovávání se pod cestou mezi kořeny). Toť vše, pokud bych měl jmenovat byť sebemenší inspirace existujícími tvorbami a jejich prvky. S filmem Edge of Tommorow to ale nemá jinak prakticky nic společného, kromě tedy záměrně podobného názvu (běžná strategie onoho studia). Myslím, že se to jednomu z bratrů Kondeliků tentokrát i podařilo, když to srovnám třeba se Sopkou, což byl oproti tomu naprostý děs a hrůza. I jsem chvíli uvažoval o hvězdě navrch, ale bohužel, kvalitní film to není. Závěr, se kterým přišel, je sice netradiční (a svým způsobem dobrý), ale způsobil mi chvíli nechápavého výrazu, rozhodně ne pozitivního. 22% ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Takové celkem normální béčko, které se snaží vypadat hodně dobře, což mu i jde, ale zbytečně se posouvá do několika žánrů, což úplně nefunguje. Je to dáno tím, že zde byla snaha o to přinést co nejvíce, ale tohle se prostě moc nepovedlo. Přesto to není tak špatné. Pokud máte podobné filmy rádi, neurazí vás to. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Aj Kelly Hu musí platiť účty a hypotéku... Aj keď o jej postavu tu ani moc nejde... Ja sa však postavím k obhajcom tohto filmu. Na rozdiel od ostatných céčkových katastrofických filmov (akú tu prezentuje dejová linia okolo požiarnikov) je tento slušne oživený sci-fi líniou (likvidácia asteroidu, stret s emzákmi). V konečnom výsledku ide stále o šialený mix, ale aspoň je niečim iný. Vyzerá to, akoby pôvodne malo ísť o nejaký pilot k seriálu, ale v tejto lige ťažko povedať, aké boli úmysli... ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku som sa zľakol, že sledujem odpudivý remake ARMAGEDDONu, aby som nakoniec zistil, že pravdepodobne pôjde o mix VOJNY SVETOV, DŇA NEZÁVISLOSTI ( či skôr MARS ÚTOČÍ ? ) a HVIEZDNYCH VOJEN. Medzičasom ale spoznávame hlavného bijca, hrdinského požiarnika, ktorý by zjedol na raňajky aj takých príslušníkov požiarníckeho zboru ako napr. Darrena McCorda, Gordyho Brewera, či Stephena 'Bull' McCaffreyho a tak vieme že filmov, ktoré tento film mockuje, bude zrejme viac. Plusový bodík za záver, ktorý ma naozaj potešil. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Asylum si zrejme chcelo poskladať z blockbusterov vlastného Frankensteina a tak vzalo názov podobný novinke Edge of Tomorrow, dejový základ z Armageddonu, niekoľko scén z Prometheusa, War of the Worlds a iných, z čoho vytvorilo béčkovú somarinku, ktorá pre divákov takýchto easy-cheesy počinov nie je zlá, ale mohla byť lepšia a hlavne zábavnejšia, keby sa jej ujal niekto šikovnejší. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama