El clan de los Nazarenos

• Itálie Quattro del clan dal cuore di pietra, I
všechny plakáty

Karlos80

Další málo známá sleazy/raw Marchentova věc (viz.patrně jeho nejznámější film spaghetti-gore-horor "Condenados a vivir"). To je tohle koprodukční a nutno říct, že i docela atypické eurocrimi, mezinárodně obsazené, s docela zajímavým polonáboženským příběhem; Bývalí kněz jeho víra je oslabena, se snaží najít Boha skrze trest-smrt, následně tedy rekrutuje nějaké mladé lidi (zloději, vrahy), kteří se nezastaví naprosto před ničím. Tato partička má v nějaké malé vesnici ve Španělsku na svědomí několik násilných zločinů a různých deliktů. Něco podobného jsem ještě v eurocrimi neviděl, ale budiž. Poněkud vlažné tempo ze začátku (kde ale už nechybí různé druhy násilností jako zmlácení, znásilnění, ozbrojené loupeže, krádeže..atd), a vesměs stále stejné prostředí, může někomu vadit (chce to trpělivost), film si to však vynahradí v samotném závěru, kdy příběh nabere nečekaných obrátek, poslední cca. půl hodinka je akční a překvapivě dost brutální (především likvidace novomanželů na nějakém odlehlém místě), je zde i několik jiných vražd, vypadá to že násilí nebere konce, to vše ale ještě není ta úplně definitivní tečka, ta přijde až za okamžik na nádraží a ve vlaku, v naprosto skvělé-vypečené scéně jak z giallo filmů, něco podobného jsem ještě v podobném žánru neviděl. Fakt dobrý. Chudák Antonio Sabato:-) ()