Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

5. dílem končím. Informačně je to i celkem zajímavé, ale neskutečně protahované mnoha zbytečným kecáním, které ty informace neuvěřitelně ředí a rozmělňují, na to se nedá koukat bz posuvu. Ani mi neseděl, a vlastně vůbec nechápu jeho smysl, pan moderátor. Moderuje a provádí v pořádku, OK, ale je tam naprosto zbytečný. Pohled na něj a naprosto zbytečné a přeplácané virtuální studio je absolutně k ničemu a oupelně by stačil hlas, který by obrázky a záznamy provázel. Perličkou bylo uvedení nějakého toho pana echt-malíře, který se Velkou válkou inspiroval, někde v prvních dílech pořadu - to byla tak WTF vsuvka, že by byla WTF i do Toulavé kamery nebo nějakého nočního ČT Art pořadu. Nápad se sesumírováním informací o všeobecné československé (nejen) účasti ve Velké válce do několikadílného dokumentu chválím, o První světové se stále ví a mluví poměrně málo, přeci jen historicky blíže je stále ona Druhá větová, ale provedení tohohle pořadu mě zklamalo a jediné, co si z toho budu odnášet je hromada zbytečného plkání mezi informacemi, angažování ekonomického redaktora a jeho poněkud zcela zbytečná role ve virtuálním studiu. ~~~ Takže až to sestříháte a necháte jen hodnotné smysluplné informace, tak to vydejte znovu a rád se na to kouknu. ~~~ 2,5*(13.7.2014)

Předně bych chtěl ocenit vznik této historické série, protože první světová válka je hodně ve stínu té druhé, přitom je to hodně zajímavé téma a rozhodně to nebylo jen o zákopové válce, jak je často zjednodušováno. Dokumentární série Naše Velká válka těží z vhodně vybraných témat jednotlivých dílů, např. o legionářích u Zborova nebo o válce na Italské frontě. Zaujaly mě také např. jedinečné záběry potopení Szent Istvána z 5. dílu. Dobrým krokem bylo i zvolení krátké stopáže, nehrozí tak zahlcení informacemi nebo unavení diváka. Úplně spokojen nejsem jen s částí pravidelně věnované pomníkům, ale kvůli tomu čtvrtou hvězdu neuberu.(15.8.2014)

Tak první díl mě velice velice zklamal. Očekával jsem více informací o událostech, které válce předcházely a ve výsledku ji způsobily, nejen situaci v českých zemích a na dvoře Františka Ferdinanda. Nezajímavý průvodce a odborníci, nezajímavé a zbytečné informace (kolik bažantů zastřelil FF s císařem Vilémem atd. atd.). A ty podstatné schází...(25.6.2014)

Dokument Naše Velká válka má sice k dokonalosti daleko, ale jsem rád, že vzniknul. Informovanost veřejnosti o událostech před sto lety je poměrně nízká, navzdory tomu, o jak zásadní události šlo. Myslím si, že rozvržení informací do jednotlivých dílů je dávkované dobře a jsou předkládány stravitelně. Pravda, některé pasáže jsou fakt šílené a nemají tam co dělat, jako ta se zmiňovaným malířem. Vsuvka s válečnými pomníky mi nevadí, i když bych jí asi sestříhal do jednoho zvlášt vyhrazeného dílu. Přece jen, v každé druhé české a moravské vesnici stojí takový pomník a lidé o něj nezavadí pohledem. Takhle si jich třeba aspoň někdo začne víc všímat, zastaví se u nich chvíli a tiše těm mužm vzdát hold. Zájemcům o problematiku Čechů ve víru Světové války pak doporučuji vynikající dokumenty Zač jsme bojovali a Můj děda byl voják, válčil na Piavě.(3.10.2014)

• Horak

Předlistopadový univerzál Přemek Čech dělá z tohoto dokumentárního seriálu další toušlovský manifest afektované unylosti ala Toulavá kamera. Sestříhat na polovic a Přemkovi dát Události na Wall Street. Cílená průměrnost a "nikohoneurazivost" obdobných projektů fyzicky bolí.(29.7.2014)

Přikláním se k tomu, že pan moderátor by tam vůbec neměl být, stejně tak pan malíř. Také vysílací čas někdy v devět v neděli je trochu mimo. Ale jinak jsou zde zajímavé informace a též upozrnění, že v každé obci je nějaký ten pomníček s padlými stojí za vzpomínku....(21.7.2014)

Pro mě cenný dokument, neboť nám o tomto ve škole prakticky nic neřekli. A už vůbec nám nikdo neříkal o roli čechů a českých zemí v této válce, to jak bojovali češi proti čechům, jaká zde panovala atmosféra a podmínky, co byli češi za války vlastně zač, to zjišťuji až teprve sám později, mimo jiné také díky takovým dokumentům. Jsem rád, že Česká televize k příležitosti tohoto velice významného (myslím, že daleko významnějšího, než si většina lidí myslí) výročí udělala i sama nějaký počin, kromě toho že vysílá i jiné zahraniční materiály k tomuto tématu. Má to dost much, mě osobně připadá, že je toho málo a informací by mohlo být daleko více, ale lepší, než nic, nezapomínat je totiž důležité - v tomto případě se to nás , jako čechů, týká obzvláště.(1.9.2014)

Nápad na jedničku bohužel provedení jako již tradičně na čt pokulhává(28.5.2015)