Road

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie / Irsko, 2014, 102 min

Mark Garrett

Liam Neeson

Waw, tak toto je určite jeden z najnebezpečnejších moto športov celkovo! Jazda na hrane, všade naokolo kopu nebezpečných "rekvizít" a každá chyba môže znamenať nielen koniec v závode, ale aj koniec života. O road racingu som síce už počul, dokonca aj videl zopár highlightov zo slávnych závodov, ale ani som netušil, že táto kategória má takúto v podstate rodinnú históriu v podaní klanu Dunlopovcov. Zaujímavý dokument, ktorý objasňuje nielen históriu road racingu a Dunlopovcov, ale aj ich vzájomné vzťahy a osobné životy. Je mi jasné, že pre závodníkov je rýchlosť ako droga, ale niekedy by bolo lepšie vedieť kedy skončiť a povedať si Stop (aj keď hladu po víťazstvách sa asi ťažko vzdáva)...(15.4.2016)

I přesto bych se svezla ❤(2.10.2014)

Film o rodine pretekarov. Schvalne nepisem motorkarov, aby si to cteny citatel neplietol s borcami hulakajucich po meste na roadovych bajkoch. Film je velmi silny a v jednom momente som plakal ako maly chlapec. Tiez by som sa zviezol, akurat sa velmi bojim. 300 by som nedal asi ani v aute.(29.6.2015)

Filmu jsem prvních pár minut nevěřil. Prvních dvacet minut jsem si říkal "Další "obyčejnej" dokument". No a postupně mě to vtáhlo do děje o dvou legendách, který dopadly, tak jak by si přál asi každý "Road Racer". Skvělá kariéra a její velkolepý konec. Silný příběh. Z podceňovaného "dokumentu" se stal film, který mi zlepšil večer a je to jeden z nejlepších dokumentárních filmů, co jsem kdy viděl. Velký respekt bratrům Dunlopům a jejich rodině.(10.2.2017)

Príbeh pretekárov v podobnom spracovaní je vždy pre mňa filmovou srdcovkou, ako Senna (2010) tak aj Road.(21.1.2016)