Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

LaciLC

Ako celok je to skôr za 4*, ale za "sloniu scénu", pri ktorej som skoro explodoval, a pár ďalších, musím tú hviezdičku prihodiť. Niečo neskutočné :-) Treba vidieť! ()

Chrustyn

Dost rozporuplný snímek, který si na tělo napsal Sacha B. Cohen. Film neskutečně kombinuje nechutnou buranskou komedii, (kde nechybí cucání mužských koulí a orální sex s obtloustlou ženou) a akční komedii parodující všemožné superagenty. Vtipy se pohybují na hranici absolutní trapnosti, ale dost často se vytasí s hláškou, která dokáže rozesmát i inteligentního diváka. Prostě průměr po všech směrech, na který se ale musíte naladit jinak se Vám zvedne kýbl. P. S. pro fanoušky komedií Adama Sandlera, TOPka roku. ()

FTP

Na jednu stranu absurdní píčovina:( a na druhou absudrní píčovina:), takže za tu originalitu takové hodnocení... za to, že se tvůrci nebáli vykročit z nějakých hollywoodem stanovených hranic, zatáhlii do toho fotbalový fandy, donalda trumpa, radcliffa, rychle a zbesile a mnoho dalsiho... někdy jsem jen kroutil hlavou, kam až může nechutnost zajít a někdy se smál jak dlouho u filmu ne ()

Stanislaus

Tohle byla vážně divoká jízda! Plná fekálního humoru, netradiční akce, vesnických buranů, nechutných oplzlostí, narážek na sexuální menšiny, praktiky a vlastně sex obecně, ve které se vyskytují scény, které s největší pravděpodobností člověk v žádném jiném filmu nenajde (viz páření slonů či jed vs. varlata), leda by v něm opět hrál nebo psal scénář Sacha Baron Cohen. Na první pohled nesourodá hlavní dvojice Cohen - Strong překvapivě měla nakonec mezi sebou určitou "chemii", a ve výsledku se oba herci dobře doplňovali. Vedlejší herci mě též pobavili, nebo spíše pobavilY, jelikož mluvím zejména o Rebel Wilson ("I'm not pregnant. I'm just fucking fat!") a Gabourey Sibide. Též mě rozesmály fake-camea Daniela Radcliffa a Donalda Trumpa, stejně jako narážky na podobnost postav s reálnými osobami. Zkrátka snímek, který není úplně pro každého, jelikož míra fekálnosti občas mířila až do nebeských výšin, nicméně mě osobně pobavil (a i znechutil), ale i tak pobavil (a ještě jednou znechutil). ()

Flego

V podstate to ide s Cohenom dolu vodou, začína vykrádať sám seba, jeho humor je vulgárny a opĺzly a aj v tomto filme si neodpustil svojský análno-vaginálno-penisový humor. Nedá sa však povedať, že by sa divák nepobavil. Keďže ide o kombináciu humoru a akčného filmu, o rýchlu časť filmu sa postaral skúsený režisér a bola to dobrá voľba. Snímok má malú stopáž, čo mu prospieva. ()

BMW12

Tentokráte průměrná komedie od Sachy Barona Cohena. Příběh mi hrozně připomínal bondovské parodie, jako je např. Johnny English a další. Takže tentokráte se nejednalo o žádný převratný nápad. Ale některé scény byly vtipné, např. jak byli v sloním zadku, to bylo hardcore. :-D ()

Ivoshek

Mně uchýlnej a prvoplánovej humor nevadí, vlastně ho obvykle spíš vyhledávám. Ale tady jsme se se Sašou B. Kohnem nějako minuli. ()

anais

Přijde mi zvláštní, že někdo tak talentovaný jako Sacha Baron Cohen dopustí, aby jeho film natočil takový rutinér a packal jako Louis Leterrier. Mám pocit, že z filmu vystupuje těch pár na první pohled vtipných (a šokujících) scén, ale všechno mezi nimi postrádá komediální načasování a působí spíš jako takové (nechtěně) hloupé akční béčko. ()

Pítrs85

Ta scéna se slony... jako jsou hranice, za které by se ve filmech už jít nemělo a tohle je přesně jedna z nich! (ano, smál jsem se jak debil :-). Cohen je prostě ďábel, kterýmu není nic svatý, a Grimsby jedna z nejlepších komedií za posledních pár roků, páč když se ten film začne trochu cukat, naběhne tam Liam Gallagher, sorry, naběhne tam Cohen a uzemní to dalším dementním vtípkem (ne, teď zrovna nemyslím ten džouk s Anglií ve finále MS, buhaha, jsem vtipnej). Tenhle film mě naučil tři věci- Cohen je komediální polobůh (páč komediální bůh je Ricky Gervais), Mark Strong badass as fuck a Grimsby neskutečná shithole. "Excuse me, Miss, go fuck yourself!" ()

=woody=

Žďár! Na rovinu.. Už dlouho jsem neviděl něco tak nechutného.. Už dlouho jsem neviděl něco tak zábavného.. Už dlouho jsem taky neviděl něco takhle akčního.. A už dlouho jsem neviděl něco tak originálního.. A originální scénář, který to všechno vydatně a neuvěřitelně dobře míchá dohromady, bude nejspíš hlavním tahákem hvězd, jako jsou Penelope, nebo Ian. Sacha Baron dává najevo, že má v zásobě stále dostatek prasáren nejhrubšího zrna, a Mark Strong zase, že se nebojí jakékoliv výzvy.. Bodejť by jo, když se s každou obstojně popasuje.. Mějme se filmově. ;-) Woo. ()

hansel97

Humor je místy až moc fekální a oplzlý, ale duo Cohena a Stronga spolu opravdu slušně šlape a má na plátně chemii větší jak polovina párů v romantických komediích. Plus je svižnost filmu s krátkou stopáží, takže se nestihnete nudit a úplně špatné to není ani s akcí a scénářem, co se vtipů týče. ()

Othello

Chvíle, kdy jsem neočekávaně zachrchlal smíchy považuju u Grimsby za jedny z nejtemnějších okamžiků svého života, ale koneckonců každému v genomu koluje trocha australopitéka. On jinak ten bezservítkový humor a totální rezignace na základní měřítka vkusu nejsou zrovna ten hlavní problém. Kamenem úrazu není obsah jednotlivých vtipů, ale jejich forma. Po většině z nich dostaneme sekundu na smích (i třeba s náhle vypnutou hudbou) a působí dojmem, že z filmu na poslední chvíli někdo vystříhal komický pohled Cohena do kamery a studiové hahaha. Třeba i proto má film naštěstí snesitelných 80 minut. Oproti předchozím dvou loňským kusům ve triu špiónská parodie (Kingsman, Spy) Grimsby překvapivě nezvládá moc akční scény, které jsou buď (nejen ve srovnání s perfektním Hardcore Henrym) odzívané POV či zběsile nastříhané bojůvky, kde zejména u bitky se Scottem Adkinsem to vyloženě zamrzí, protože ten člověk je takovej borec, že u něj není vůbec zapotřebí cokoli maskovat. Což vlastně koresponduje s tím hlavním problémem filmu, a to je ten, že ono parodování špionážních filmů ustoupí v průběhu plně už jenom Cohenovu šaškování, což bylo dle všeho až post-produkční rozhodnutí, vzhledem k nevyužitému potenciálu mnohých postav (zejména aktivace agenta Chilcotta má úvod jak rappovej song, ale tato linie naprosto vyšumí). Zkrátka smolík. Ale zase tu Rebel Wilson sundá tričko no... ()

eraserhead666

Už jen to, že Mark Strong (53 let) hraje mladšího bráchu Sachy Barona Cohena (44 let). Jedno se musí Cohenovi nechat. Má silný smysl pro esenci lidského hnusu. A když chce, dokáže rozpoutat fakt zábavnou prdel. Ke svému vlastnímu překvapení jsem se královsky bavil. Nejvíce od filmového sestřihu Cohenova Ali G pořadu Ali G, Aii. ()

Necrotongue

Společně s Diktátorem to nejlepší,co Cohen vyplodil.Dobře fungující akční scény v jednom koktejlu s inteligentním i naprosto fekálním humorem kupodivu jako celek fungují.Navíc se podařilo do filmu dostat opravdu zajímavé herecké obsazení,takže ve výsledku tu máme podařenou komedii,která si na nic jiného nehraje. ()

ARI50

Když se spojí akční film s ujetou komedií vznikne asi něco takového jako je tohle, akce a humoru bylo požehnaně ale někdy si říkám kde chodí na ty nápady jako vycucávat vajca, či sloní orgie v přítomnosti lidí ve važíně slonice :-D ale budiž člověk se zasmál. ()

ancientone

Cohen svojimi anarchistickými vpádmi na scénu snaživo sabotuje priebeh základnej schémy akčného filmu, avšak bez zdelenia niečoho naozaj drzého. To robí z Gimsbyho oveľa krotkejší film než bol Borat, Bruno, alebo Diktátor, ktorí s neodolateľne zvrátenou radosťou rezali spoločenské achilovky a žánrové štruktúry znemožňovali oveľa šťavnatejšie. Príbeh o bratstve a súrodeneckom vzťahu je priehľadnou podložkou pre kolekciu vtipov, na ktorých štýl sme si u Cohena zvykli. Bežia na zotrvačník, autor do nich neprináša žiadnu sviežosť alebo podobne zbesilú "zažranosť"a až frenetickú gradáciu ďaleko prekračujúcu hranice korektnosti v najcitlivejších tematických bodoch (ktoré tu väčšinou chýbajú), ako sa dialo v Diktátorovi. A pár rozstrapatení pokrývky Trumpovej hlavy to nemá šancu utiahnuť. Ostávajú len spomienky na Aladeenovo Porssche 9/11 a nepríjemne mdlá suchota po vyschnutí všetkých sloních spermií. ()

luka4615

The Brothers Grimsby aneb Sacha Baron Cohen opět v plné palbě. Film je od začátku až do konce napěchován nekorektním a servítky si neberoucím humorem, který se nese přesně v Cohenově stylu. To co nefungovalo ve filmu The Dictator zde totiž funguje na 100%. Občas je to sice notně přes čáru, nicméně to není zas až taková hrůza, jak zde někteří uživatelé avizují. Tohle se totiž, až na pár momentů, povedlo na výbornou. PS: Upřímně, docela se divím Marku Strongovi, že do takého projektu vůbec šel. Tohle není zrovna ten typ filmů, kde bych tohoto herce očekával. „Trust you? Trust you? Because of you, the head of the World Health Organisation is dead and Harry Potter has AIDS. You managed to do in three seconds what Voldemort failed to do in eight movies!“ ()

Morholt

Cohen a jeho komedie sice nejsou mým šálkem kávy, ale tohle se mu povedlo. Ne že by se oproti minulosti jednalo o inteligentnější či nedej Bože vkusnější humor, ale jakýmsi záhadným způsobem se filmu dařilo donutit brečet a někdy i skoro zvracet smíchy, což platí zejména pro sloní anabázi. Nicméně vedle kanálových gagů potěší i hromada nekorektních hlášek, výborná POV akce, která pro mě dost překvapivě dostala slušný prostor a samozřejmě Mark Strong, jenž byl Cohenovi přinejmenším rovnocenným partnerem. Dobrý to bylo. 75% ()

Coleator

I když se změnilo prostředí, Cohen zůstává pořád stejný - a možná až moc, protože je to prostě pořád to stejné dokola - tentokrát bez scény, kterou si můžete pouštět víckrát a stejně se pokaždé pobavíte (třeba jako v diktátorovi při letu helikoptérou)... 50% ()

mm13

Sprostosti najhrubšieho zrna (hrubého aj na Cohenove pomery) spoľahlivo odrovnávali, len škoda, že to malo taký priamočiary dej. Splácané raz-dva, bez "tých" momentov priemerné. ()