Polooblačno (divadelní záznam)

Komedie / Drama

Slovensko, 2014, 130 min

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (6)

Už len pre ten pôžitok, s akým to všetci hrajú, Malachovský samozrejme vládne.(30.6.2014)

• Fretakata

Pri všetkej úcte k minulosti, od prevratu sú Radošínci nič moc. Predtým mali aj svetlé chvíle. Teraz na nich chodím takmer zdvorilostne v nádeji, že potešia moju dušu ("čo keby predsa ..."). Nakoniec som vždy sklamaná. Teraz už som tak nenáročná, že som spokojná, ak obsedím do konca a pobavím sa na aspoň jednej jedinkej hláške. Utrpenie býva, ak idú bez prestávky a sedíme v strede. Hrozné je, že potlesk postojačky je na Slovensku pravidlom. Nespomínam si na výnimku. Asi aby diváci presvedčili samých seba, že to nebola strata času a peňazí. Hmmm. Smutné, veľmi. Hviezdičkovať zo zvyku, z nostalgie a možno úcty ... nieee. Zvlášť pesničky RND. Asi sú povinné. Ale: celé slabé. Radošínci nikdy neoplývali melódiami. Teraz ? Nebyť nadšenia (alebo povinnosti ?) účinkujúcich, nedali by sa spievať. Je to až smutné, kam sa dá. Sori za kacírstvo.(25.4.2018)

Komentáre k posledným hrám Radošinského naivného divadla by som mohol písať cez kopirák. Je to stále bez zmeny. Štepka starne, jeho osvedčení kolegovia a kolegyne odchádzajú, poetiku pôvodného RND prehlušujú muzikálové pesničky na hony vzdialené od pesničiek Janka Melkoviča, noví herci sú snaživí, dobrí, ale každý hrá za seba, nie za Radošinu. A výsledkom je iba povzdychnutie. Ešte je to pozerateľné, ale už sa na nové hry neteším tak, ako predtým.(27.7.2019)

• Autogram

Už to nie je to Radošinské divadlo z čias Človečiny a vyše dvojhodinový záznam v telke nie je ten pravý divadelný zážitok. Zvlášť som bol zvedavý na Simu, ale veľa tam toho nemala.(28.7.2019)

Štepka sa stále drží svojho aj v tejto rýchlej zdigitalizovanej dobe. Už to nie sú salvy smiechu ako v jeho prvých hrách, prevláda nostalgia, no ten jeho svojský humor tam stále je prítomný.(5.7.2014)

Stanka Štepku mám nenormálne rád, mnoho jeho hier mám napočúvaných a poznám naspamäť... no musím uznať, že ako každý človek, i Stano starne... síce radošinský humor je stále na takej istej úrovni, ako za čias "Čiernej Ovci", alebo "Pokoj Domu Tomuto", no je ho o hodne menej a už to nieje to pravé orechové... ale zato rešpekt, že sa snaží rozdýchavať iskričku, ktorá ostala po smrti Kolníkovej a Melkoviča... i tak mám radošincov rád...(29.6.2014)