Vedle Haralda Reinla, zaměřeného na mayovky, byl průkopníkem eurowesternu Španěl Marchent. Jeho tvorba zpočátku zjevně vychází z osvědčených amerických vzorů s nezbytnými morálními akcenty (ala Sturges či starší Ford aj.). Španělský western 60. let není zdaleka tak anarchistický jako western italský, ani nemá tolik brutálních scén, jak mylně uvádějí někteří badatelé (např. Jan Švábenický). Představuje poměrně "domestikovanou" formu Divokého západu. Tento film "Chuť pomsty" na mne působil jako kříženec amerického a západoněmeckého westernu. Je tu množství dialogů, morální dilema (pomsta x spravedlnost), řídké akce a souboje tu nejsou samoúčelné. Marchent byl rozhodně schopný režisér a jím představená skalnatá Almérie tu slibuje, že ji lze využít k velkolepějším dramatům ve velkém stylu, tak jak to např. dokázal Leone...Fanoušek westernu si jistě povšiml kvalitní hudby Riz Ortolaniho, kterou skladatel nepochybně použil v exkluzivnější verzi v soudobém filmu "Old Shatterhand".(10.4.2011)