poster

Deníky 1. světové války (TV seriál)

 • Německo

  14 - Tagebücher des Ersten Weltkriegs

 • Německo

  Tagebücher des Ersten Weltkriegs

 • Francie

  14 - Des armes et des mots

 • Slovensko

  Vojnové denníky

 • USA

  14 - Diaries of the Great War

 • USA

  The Great War Diary

Dokumentární / Historický / Válečný

Německo / Francie / Kanada, 2014, 8x52 min

 • Shaman1135
  *****

  100 rokov od začiatku prvej svetovej, podľa môjho skromného názoru najhoršieho vojnového konfliktu v dejinách. II. bola extrémna, ale väčšinou išlo o totálnu vojnu celých národov, I. bola len psychopatickou hrou pár veliteľov na mape Európy, berúc vojakov len ako počty. A práve o tom je tento dokument. Približuje osudy ľudí na všetkých frontoch, stojacich na oboch stranách. Šialenstvá zákopovej vojny, sila guľometnej paľby, koniec jazdectva v modernej vojenskej stratégii. Jednotlivé ľudské osudy už len dokresľujú obraz o konflikte ktorý sa mal skončiť do Vianoc (ach, ako škaredo sa mýlili). Skvelý dokument a som rád, že sa na prvú svetovú nezabúda a nikdy nezabudne.(26.7.2014)

 • Arsenal83
  ****

  Archívne zábery úplne super, citácie a výpovede ľudí takisto, hrané pasáže niekedy zbytočné, niekedy ale pekne dotvárajú situáciu. Pridaná hodnota je práve v originálnych svedectvách ľudí, ktorí si vojnu a všetko okolo nej zažili, čo je častokrát stokrát vieryhodnejšie ako svedectvo zakomplexovaného maršálka, ktorého životným úspechom bola buzerácia ľudí a ich posielanie na smrť, pretože sú to len čísla. A jeden výrok platí až dodnes: "Never novinám. Proste nehovoria pravdu."(30.4.2019)

 • Horác
  ****

  Musím říct, že koncepčně se mi to velice líbí. Pohled na stejné události z různých stran a pozic konfliktu dodává filmu na pestrosti. Výpovědi z deníků jsou někdy opravdu mrazivé. Popravdě řečeno, nemám rád hrané pasáže, ale pořád jsou lepší než počítačové animace a tady se dokonce tu i tam podaří, že hraná pasáž funguje.(21.2.2017)

 • Zeck
  ***

  Zcela nadbytečná hraná část dělá ze zajímavých dobových výpovědí a zpovědí jen ochotnické divadlo. Pokud by zůstalo u čtení z deníků a k tomu byly pouštěny dobové záběry, efekt by byl mnohonásobně realističtější. Takhle vše zabíjí teatrálnost a místy úděsně herecké výkony, které jsou v něčem jako historický dokument naprosto zbytečné. 60 %(25.5.2017)

 • Pedross800
  *****

  Nápad založit dokumentární sérii o první světové na deníkových záznamech očitých svědků ze všech stran konfliktu, od dětí až po starší, naprosto geniální! Během těch dílů jsem si ty jednotlivé lidičky a jejich osudy naprosto oblíbil a na konci skoro se zatajeným dechem sledoval jak dlouho žili a zda i běsnění druhé světové přežili. Emotivně silný dokument s velkou výpovědní hodnotou a zobrazením toho, jak se za té první světové války žilo, bojovalo, trápilo a Evropa se nenávratně měnila.(7.3.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace