poster

Inkognito

 • USA

  Incognito

 • Slovensko

  Inkognito

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1997, 104 min

Komentáře uživatelů k filmu (22)

 • nash.
  ****

  Příjemná a zajímavá krimi s výborným nástupem a vynikající pasáží "výroby a objevem Rembrandta", která pro mě zůstává vrcholem filmu. Následná hra na honěnou už je poněkud slabší i když neztrácí tempo a v soudním finále ze sebe opět vymáčkne slušnou dávku emocí. Jason Patrick kolísá mezi příjmně přirozeným a poněkud křečovitě přehrávaným projevem, Irene Jacob je spíš na ozdobu a motiv vraždy zbytečný. Přes všechny výtky to však pro mě bylo příjemné, svižně odsýpající překvapení.(6.4.2012)

 • kleopatra
  ****

  Chtě nechtě jsem si při zrodu nekatalogizovaného "Rembranta" vzpomněla na Mr. Beana, jak kvedlá vajíčka a pak je fénuje na katalogizované "Whistlerově matce", o které tu dokonce padne u soudního procesu řeč ("A kdyby tu namaloval WM znamená to, že je Whistler?"). Zase jednou zašitá kvalitní věc, nepostrádající napětí, inteligenci a vtip.(27.8.2006)

 • tron
  **

  Nudný, televíznym dojmom pôsobiaci romantický triler, ktorý je zaujímavý nielen ďalším dôkazom, že životným filmom anglického režiséra Badhama zostane ČÍSLO 5 ŽIJE, ale i slabučkými výkonmi Jasona Patrica (SPÁČI) a Irène Jacobovej. Jediným milým prekvapením je, že som doteraz netušil, ako dokáže podpis na obraze sexuálne motivovať Francúzky.(15.12.2004)

 • movie
  ****

  Nevím jestli je autor scénáře profesionální scenárista nebo malíř, ale po odoborné stránce (film je o padělání obrazu od Rembranta) snímek nemá chybu! I z režijního hlediska je vynikající, dovolím si říct, že je to nejlepší snímek Johna Badhama, který nás v druhé půli devadesátých let zavaloval takovými peckami jako Zóna úniky, ale naštěstí si také našel čas na dva výborné snímky: jedním z nich je tento, tím druhým je pak Nick of Time!(6.1.2003)

 • Boss321
  ****

  Už je to velmi dávno co jsem tento film poprvé a zároveň naposledy viděl, ale pamatuji si, že jsem nečekal nic a dostalo se mi kvalitního zážitku. Scénář mi přišel zajímavý a svým způsobem celkem originální. Zkrátka nadprůměrná kriminálka, kterou si rozhodně musím někde sehnat a znovu se na ni podívat.......(9.8.2008)

 • kingik
  ***

  Potřebujete dokonalý padělek slavného obrazu od slavného autora? Zavolejte Jasonu Patricovi, který v tomto filmu tuhle disciplínu mistrně ovládá. Trochu nuda, něco málo akce a charismatický lupič Jason Patric jsou zárukou nečekaně ambiciozního filmu "běčkaře" Johna Badhama. 60%(15.12.2010)

 • Chrustyn
  ****

  Velice poutavý a po celou dobu zábavný a dobře promyšlený thriller o geniálním padělateli uměleckých děl, kterému poslední fuška, trochu přeroste přes hlavu.(10.10.2013)

 • 5150
  ***

  Poměrně svižná krimi, která však hraje pouze a jenom na vážnou notu (padělání obrazů), bez jakékoli hlášky či odlehčení. Škoda, pač John Badham jinak krimi-komedie umí (POLICEJNÍ DOHLED, POLDOVI V PATÁCH). Holt ke konci 90. let už to nebyla asi taková móda.(27.12.2006)

 • Gann
  ***

  Nejkrasnejsi Irene Jacob v krimi, kde hlavnim tematem je umeni aneb nakresli si sveho Rembranta snadno a rychle! :)(4.11.2006)

 • Skleena
  ****

  Překvapivě kvalitní záležitost a jistě neprávem poměrně neznámý snímek. Ačkoliv se o umění absolutně nezajímám a přestože šel film podle oné "klasické" linky bez jakýchkoliv větších zvratů či překvapení, napětí funguje až do konce a dobře se na to dívá. Že šlo pouze o onu "vážnou" záležitost bez nějakých vtípků a odlehčujících scén, jak se tu v některých komentářích objevilo, mi vůbec nevadilo - možná právě naopak. Super oddechovka, která si na nic nehraje a pokud od toho člověk neočekává přespříliš, jistě bude spokojen. A Irene Jacob mi tu byla sympatičtejší než třeba ve "dvojím životě Veroniky", kde podle některých předvádí hereckou etudu.(2.9.2011)

 • Martin741
  **

  Herci nevyrazni, scenar nevyrazny. A vlastne cely TV film je matny a nevyrazny. 15 %(8.5.2013)

 • tuntavala
  ****

  Takovy malir se rodi jednou za trista let. A vi to jen on sam....teda jeste Irene.(6.4.2011)

 • ElChe26
  **

  Začátek hodně slibný, ale pak bohužel totální limonáda...(20.12.2017)

 • kaze
  ****

  Podľa mňa toto je film, ktorý má dôsledne prepracovaný scenár a najlepšie v ňom "príde na koniec".Veľmi príjemný snímok.(10.1.2003)

 • Jeremiah
  ****

  Tak mě dnes opět po delší době potkal silný a emocionální filmový příběh. Příběh, který mi nabídl vše co může život nabídnout. Lásku, živelnost, hamižnost, zradu, věrnost, talent,poctivost a to vše namíchané jako silný koktejl, jehož účinek z Vás vyprchá až za hodně dlouhou dobu. Výborné herecké výkony hlavních představitelů byly třešničkou na tomto filmovém dortu. Proč jsem nedal 5* ? Zřejmě jen proto, že v reálném životě by to dopadlo úplně jinak.(2.9.2011)

 • Devadesát Dva
  ***

  I kdybyste mě natahovali na skřipec, nevzpomněl bych si, jestli nám to pustil učitel ANG (učebna 5) v roce 2009, 2010 nebo 2011 (prvních 45 min). Nevzpomenu si. A nemám rád, když filmy nemůžu dosledovat, dříve to pro mě dokonce neexistovalo... sic si někdy vzpomenu pozdě, ale tenhle byl o výtvarném umění to mně, jakožto malíři samozřejmě imponuje. A to padělání se mi taky moc líbilo, jak to prezentovalo techniku a způsoby malířství. V podstatě tu máte podrobný návod jak udělat falzifikát olejomalby, jakým způsobem k tomu přistupovat. Věřím, že tenhle film ze pár lidí po světě inspiroval. Trošku škoda, že ten konec byl takový chtěný, ale moc se mi to líbilo a jsem rád, že jsem to konečně po těch pár letech dosledoval.(16.3.2014)

 • Darth Vader
  *****

  Film vhodný pro nadšence úmění a amatérské malíře. Harry Donovan nás dostane svým talentem a vy si řeknete: "Do háje vždyť já nic neumím, jsem nula!".. Příběh je jednoduchý, ale vychytávky okolo tvorby obrazů jsou skvělé (škoda jen že jich není více). 85%(8.10.2011)

 • burton
  *****

  Voní mi barvy, miluju štětce a ředidla..., miluju staré mistry. Takže - tento způsob padělání zdá se mi býti skvělým.(20.7.2015)

 • Abdul
  ****

  Všechno v tomto zajímavém filmu šlape jak švýcarské hodinky, ovšem stejně jak je Švýcarsko v mnoha ohledech jednobarevné a nudné, tak tento Badhamův počin pouze respektuje a v plné míře dodržuje pravidla žánru. Fakt, že se pak Badham nepokusil vnést do snímku nějakou výraznější osobitou formu, stojí "Inkognito" pět hvězd.(16.6.2003)

 • Lokran
  **

  jo aneb jeden díl dobrodružství kriminalistiky natáhnutý na skoro dvě hodiny. dokonce tuším, že o tom díle mluvili i v tomhle filmu. při soudním přelíčení obhájce pravil, že existuje jistý precedens, kdy soud nechal padělatele kopírovat svůj obraz l.p. 1947. a přesně o tom byl ten díl kriminalistiky (a mnohem lepší, chce se podotknout)... takže o to víc mě to zklamalo. 40%(28.8.2006)

 • Celebrian
  **

  film zprvu člověka naladí, ale jen proto, aby ho mohl vzápětí o to víc naštvat tím, co ze slibného začátku vzejde...ach jo!(22.1.2010)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace