Inkognito

Incognito

Inkognito

Krimi / Thriller

USA / Velká Británie, 1997, 104 min

Příjemná a zajímavá krimi s výborným nástupem a vynikající pasáží "výroby a objevem Rembrandta", která pro mě zůstává vrcholem filmu. Následná hra na honěnou už je poněkud slabší i když neztrácí tempo a v soudním finále ze sebe opět vymáčkne slušnou dávku emocí. Jason Patrick kolísá mezi příjmně přirozeným a poněkud křečovitě přehrávaným projevem, Irene Jacob je spíš na ozdobu a motiv vraždy zbytečný. Přes všechny výtky to však pro mě bylo příjemné, svižně odsýpající překvapení.(6.4.2012)

Chtě nechtě jsem si při zrodu nekatalogizovaného "Rembranta" vzpomněla na Mr. Beana, jak kvedlá vajíčka a pak je fénuje na katalogizované "Whistlerově matce", o které tu dokonce padne u soudního procesu řeč ("A kdyby tu namaloval WM znamená to, že je Whistler?"). Zase jednou zašitá kvalitní věc, nepostrádající napětí, inteligenci a vtip.(27.8.2006)

• tron

Nudný, televíznym dojmom pôsobiaci romantický triler, ktorý je zaujímavý nielen ďalším dôkazom, že životným filmom anglického režiséra Badhama zostane ČÍSLO 5 ŽIJE, ale i slabučkými výkonmi Jasona Patrica (SPÁČI) a Irène Jacobovej. Jediným milým prekvapením je, že som doteraz netušil, ako dokáže podpis na obraze sexuálne motivovať Francúzky.(15.12.2004)

Nevím jestli je autor scénáře profesionální scenárista nebo malíř, ale po odoborné stránce (film je o padělání obrazu od Rembranta) snímek nemá chybu! I z režijního hlediska je vynikající, dovolím si říct, že je to nejlepší snímek Johna Badhama, který nás v druhé půli devadesátých let zavaloval takovými peckami jako Zóna úniky, ale naštěstí si také našel čas na dva výborné snímky: jedním z nich je tento, tím druhým je pak Nick of Time!(6.1.2003)

Už je to velmi dávno co jsem tento film poprvé a zároveň naposledy viděl, ale pamatuji si, že jsem nečekal nic a dostalo se mi kvalitního zážitku. Scénář mi přišel zajímavý a svým způsobem celkem originální. Zkrátka nadprůměrná kriminálka, kterou si rozhodně musím někde sehnat a znovu se na ni podívat.......(9.8.2008)

Potřebujete dokonalý padělek slavného obrazu od slavného autora? Zavolejte Jasonu Patricovi, který v tomto filmu tuhle disciplínu mistrně ovládá. Trochu nuda, něco málo akce a charismatický lupič Jason Patric jsou zárukou nečekaně ambiciozního filmu "běčkaře" Johna Badhama. 60%(15.12.2010)

Velice poutavý a po celou dobu zábavný a dobře promyšlený thriller o geniálním padělateli uměleckých děl, kterému poslední fuška, trochu přeroste přes hlavu.(10.10.2013)

Poměrně svižná krimi, která však hraje pouze a jenom na vážnou notu (padělání obrazů), bez jakékoli hlášky či odlehčení. Škoda, pač John Badham jinak krimi-komedie umí (POLICEJNÍ DOHLED, POLDOVI V PATÁCH). Holt ke konci 90. let už to nebyla asi taková móda.(27.12.2006)

Nejkrasnejsi Irene Jacob v krimi, kde hlavnim tematem je umeni aneb nakresli si sveho Rembranta snadno a rychle! :)(4.11.2006)

Překvapivě kvalitní záležitost a jistě neprávem poměrně neznámý snímek. Ačkoliv se o umění absolutně nezajímám a přestože šel film podle oné "klasické" linky bez jakýchkoliv větších zvratů či překvapení, napětí funguje až do konce a dobře se na to dívá. Že šlo pouze o onu "vážnou" záležitost bez nějakých vtípků a odlehčujících scén, jak se tu v některých komentářích objevilo, mi vůbec nevadilo - možná právě naopak. Super oddechovka, která si na nic nehraje a pokud od toho člověk neočekává přespříliš, jistě bude spokojen. A Irene Jacob mi tu byla sympatičtejší než třeba ve "dvojím životě Veroniky", kde podle některých předvádí hereckou etudu.(2.9.2011)

• Martin741

Herci nevyrazni, scenar nevyrazny. A vlastne cely TV film je matny a nevyrazny. 15 %(8.5.2013)

Takovy malir se rodi jednou za trista let. A vi to jen on sam....teda jeste Irene.(6.4.2011)

• ElChe26

Začátek hodně slibný, ale pak bohužel totální limonáda...(20.12.2017)

Podľa mňa toto je film, ktorý má dôsledne prepracovaný scenár a najlepšie v ňom "príde na koniec".Veľmi príjemný snímok.(10.1.2003)

Tak mě dnes opět po delší době potkal silný a emocionální filmový příběh. Příběh, který mi nabídl vše co může život nabídnout. Lásku, živelnost, hamižnost, zradu, věrnost, talent,poctivost a to vše namíchané jako silný koktejl, jehož účinek z Vás vyprchá až za hodně dlouhou dobu. Výborné herecké výkony hlavních představitelů byly třešničkou na tomto filmovém dortu. Proč jsem nedal 5* ? Zřejmě jen proto, že v reálném životě by to dopadlo úplně jinak.(2.9.2011)

I kdybyste mě natahovali na skřipec, nevzpomněl bych si, jestli nám to pustil učitel ANG (učebna 5) v roce 2009, 2010 nebo 2011 (prvních 45 min). Nevzpomenu si. A nemám rád, když filmy nemůžu dosledovat, dříve to pro mě dokonce neexistovalo... sic si někdy vzpomenu pozdě, ale tenhle byl o výtvarném umění to mně, jakožto malíři samozřejmě imponuje. A to padělání se mi taky moc líbilo, jak to prezentovalo techniku a způsoby malířství. V podstatě tu máte podrobný návod jak udělat falzifikát olejomalby, jakým způsobem k tomu přistupovat. Věřím, že tenhle film ze pár lidí po světě inspiroval. Trošku škoda, že ten konec byl takový chtěný, ale moc se mi to líbilo a jsem rád, že jsem to konečně po těch pár letech dosledoval.(16.3.2014)

Film vhodný pro nadšence úmění a amatérské malíře. Harry Donovan nás dostane svým talentem a vy si řeknete: "Do háje vždyť já nic neumím, jsem nula!".. Příběh je jednoduchý, ale vychytávky okolo tvorby obrazů jsou skvělé (škoda jen že jich není více). 85%(8.10.2011)

Voní mi barvy, miluju štětce a ředidla..., miluju staré mistry. Takže - tento způsob padělání zdá se mi býti skvělým.(20.7.2015)

Všechno v tomto zajímavém filmu šlape jak švýcarské hodinky, ovšem stejně jak je Švýcarsko v mnoha ohledech jednobarevné a nudné, tak tento Badhamův počin pouze respektuje a v plné míře dodržuje pravidla žánru. Fakt, že se pak Badham nepokusil vnést do snímku nějakou výraznější osobitou formu, stojí "Inkognito" pět hvězd.(16.6.2003)

• Lokran

jo aneb jeden díl dobrodružství kriminalistiky natáhnutý na skoro dvě hodiny. dokonce tuším, že o tom díle mluvili i v tomhle filmu. při soudním přelíčení obhájce pravil, že existuje jistý precedens, kdy soud nechal padělatele kopírovat svůj obraz l.p. 1947. a přesně o tom byl ten díl kriminalistiky (a mnohem lepší, chce se podotknout)... takže o to víc mě to zklamalo. 40%(28.8.2006)

• Celebrian

film zprvu člověka naladí, ale jen proto, aby ho mohl vzápětí o to víc naštvat tím, co ze slibného začátku vzejde...ach jo!(22.1.2010)

<< předchozí 1 2