Savage Hunt

Akční / Thriller

USA / Řecko, 1980

Romano Scavolini

Surový spy-thriller s politickým podtextem natáčený v Athénách a New Yorku. Je to příběh nebo spíše osud nevinného muže (fotografa) Adama Kowalskyho, chyceného v síti mezinárodnch intrik (špioni, tajné služby atd). Film má dobrý příběh, atmosféra je odvážná a jak je zvykem u Scavoliniho filmů i patřičně špinavá, nechybí samozřejmě nějaké to násilí (mučení, znásilňování) a trocha krve. Sekvence psychického týrání muže v bytě je docela přesvědčivá, stejně tak docela hrůzně vyhlížející úvodní scéna nahého muže, kterému je do penisu zaveden nějaký přístroj. Film není špatný ale ani nikterak přesvědčivý, jako celek je dost nevyvážený, kdy některé pasáže nejsou dobře provedené. Od filmu jsem čekal rozhodně víc (když už nic jiného, tak rozhodně alespoň více vzrušení a napětí), zvláště pak od režiséra Romana Scavoliniho, který je podepsán pod o rok starším velmi slušným gore hororem "Nightmare", film ale bohužel není tak znepokojivý, násilný a nakonec ani tak krvavý, jako již zmíněný film.(15.7.2012)