FUK (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2013, 122 min

"Fuk fuk, je mi to jedno, fuk fuk, je mi to fuk, fuk fuk, je mi to jedno, je mi to uplně fuk.", jak by řekl klasik. Ale tohle není o visacích zámcích, ale o členech jiné kapely. No i když nějak jsem z děje nepostřehl, že spolu měli kdysi kapelu. Ale neva. Co va, tak že to bylo místama zbytečně moc vážny. Humoru je tam pomálu, ale je to takovej dobrej humor, přičerněnej. Co mě moc nebralo, tak když dva mluvlili a každej o tom svým, každej o něčem jiným, jak kdyby ten druhej nemluvil. Taky to divadelní hraní někdy bylo moc divadelní... Leč poměrně spokojenej, takovej se teď cítím. Velké plus u mě má Jan Dvořák, kterej má fakt neopakovatelnej ksicht, s kterým navíc dokáže dělat ksichty, a taky ho v této hře hojně používá a to je dobře. Další plus je za menší, ale o to výraznější roli holandské eskortky, kterou odvážně zahrála Teresa Branna, která určitě postavila nejednomu divákovi. Byla vážně sexy, ale není se co divit - s její postavou a prsama si může dovolit vystavovat se kdekoliv. A do mé mysli se to navždy zapíše jako divadelní hra, ve které jsem poprvé viděl odhalenou nahotu. Jako v divadle. Né že bych neviděl nikdy v životě, chch...(25.10.2017)

Jak sám Zelenka přiznal, poptávku po jeho hrách nestačí plnit, ono napsat dobré nové drama není jen tak. A tak zvolil jiného autora, který má podobné myšlení jako on a jehož hry u nás nikdo nezná. A zase trefa do černého - díky vhodnému obsazení. V kontextu jeho tvorby a dalších českých divadelních představení to není zase taková bomba (možná v Nizozemí to bylo nějaké průlomové), ale je to moderní drama, jaké češké publikum potřebuje a i zvládne.(17.1.2015)

Název inscenace neznamená zkratku, ale pozdrav, který si čtyři hlavní postavy udržují od studentských let. Takže majuskule tu jaksi nemají důvod, správně bude nejspíš Fuk (viz plakát k představení). -------- V titulcích pořadu uvedeno: režie Rudolf Tesáček; divadelní režie Petr Zelenka.(11.7.2014)

Čistě náhodou jsem odchytl tento záznam na ČT Art a až do konce jsem ani nepomyslel, že bych to přepnul. Vygradované, vtipné a mrazící zároveň. Doporučuji.(24.6.2014)

Po vlaznejsim zacatku se to hezky rozjelo a slapalo az k nemilosrdnemu konci.(6.1.2015)