Česká filharmonie - open air koncert 2014

Česko, 2014, 90 min

Režie:

Adam Rezek

Jan Budař

Čtyři talentovaní mladí sólisté na exkluzivním koncertě z Hradčanského náměstí v Praze pod taktovkou Jiřího Bělohlávka a za doprovodu našeho prvního orchestru. Přímým přenosem provází J. Budař. Koncerty České filharmonie pod širým nebem jsou vždy tou nejatraktivnější diváckou událostí celé sezóny. Ten letošní je přitažlivý nejen místem konání, zajímavou dramaturgií, ale především čtyřmi mladými a mimořádně nadanými sólisty. Na Hradčanském náměstí vystoupí pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka ti, kteří v listopadu 2013 uspěli v konkurzu „Zahraj si s Českou filharmonií" – klarinetistka Anna Paulová, hráč na marimbu Ladislav Bilan, fagotistka Michaela Špačková a saxofonista Lukáš Kolek.
Umělecký šéf Jiří Bělohlávek k tomu říká: „Myšlenku vyzvat mladé hudebníky k jakémusi loňskému konkurzu o příležitost účinkování s orchestrem České filharmonie v červnu 2014 jsem pojal v souvislosti s obecnou snahou naší instituce inspirovat mladé lidi k poslechu a věnování se hudbě. Věřím, že tato svým způsobem raritní akce může přilákat i pozornost lidí, kteří svoji cestu do koncertní síně teprve hledají."
Tento koncert je zároveň charitativní akcí na podporu Linky bezpečí. (Česká televize)