Karlos80

Au, au tak tohle bylo utrpení, utrpení sledovat tohle raritní eurocrimi, první a poslední krimi od režiséra Romana Scavoliniho, který tady evidentně nebyl doma, i když nápad a samotný děj vypadal docela slibně a nadějně, jenže bez atmosféry (zde jakýsi pokus o noir), akce, napětí, násilí i nějak větší krve to prostě nejde. Hodinu a něco se téměř nic neděje (jen mluví a mluví), film má nesnesitelně pomalé, skoro bych řekl až komorní tempo, které plyne s opravdu velkými potížemi, už jsem chvílemi přemýšlel že to vypnu, ne a ne se jakýmkoliv způsobem alespoň na chvíli a trochu vcítít do příběhu, někdo jiný by už dávno ztratil zájem, pokud by neusnul, pak těsně před koncem až dojde na nějakou bleskovou akci a posledních cca 15. minut, sledujeme přehrávané utrpení hlavního hrdiny (gangstera, nájemného zabijáka a tragéda v jedné osobě-viz docela dobrý psychologický profil, hodný k rozboru), konec byl pak docela dobrý, a zároveň i trochu zvláštní. Nicméně i přes tento pozitivní fakt, není tohle film, ke kterému bych se někdy v budoucnu vrátil. Neodradilo mě tady ani to jedno velmi nízké hodnocení, bohužel je to na zamyšlení, a pak musím konstatovat, že záleží na vkusu a jestli jste fanda nebo ne, já jelikož ano, tak nakonec přidám ještě jednu navrch, i když pořádně ani nevím za co. Co se týče herců, tak zde v podstatě nehrál nikdo mne známý, z poliziesco subžánru, ale i z jiných. Byl tohle vůbec Scavolini? Talentovaný režisér, který natočil tak kvalitní kvalitní kousky, jako psychedelické giallo "Spirits of Death", nebo později gore horor "Nigtmare". Tohle je spíše intelektuální záležitost, ke které si režisér napsal sám scénář. ()