• zsn
  *****

  Pecka. Žáden americkej román, nýbrž reálný život. Člověk zkrátka není předurčen pro monogamii a je fuk, jestli žije v civilizovaném světě nebo ne. To společnost udává normu, často proti přirozenosti. Ale život a pudy si zkrátka najdou svou cestu... Je to jako otázka života obyčejného smrtelníka contra člověka svazovaného křesťanstvím. Co je silnější? - Víra nebo pudy? Dobro nebo zlo? Disciplína nebo pokušení?... Odpovězte si sami...(16.12.2018)

 • iampatrik
  ****

  Přestože jsem čekal mnohem víc (asi mě nabudily všechny ty recenze a nadšené ohlasy), tak nakonec to nebylo až takové zklamání. První čtyři díly se postavy "otrkávají" a neděje se nic výrazného, byť se začíná mluvit o úmrtí. Trochu jsem i bojoval s tím, aby se sledováním pokračoval, nakonec se tento pocit v polovině láme a vztahy se začínají vyostřovat. Naštěstí v tom nejsou jen vztahy postav, ale taky ona krimi zápletka a další zádrhely, které však z důvodu překvapení nebudu vypisovat. Vše působí přirozeně a nenuceně, žádné nelogické chování postav/dějové zvraty, které by hrály do karet scénáři nebo aby jen seriál "vypadal zajímavěji". Jen jedno velké "mínus" - vůbec, ale vůbec nic se na konci první řady divák nedozví, ba právě naopak vám dá The Affair ještě více otázek do druhé řady.(30.7.2016)

 • omega_SK
  *

  Prva seria ma vobec nenadchla. Neviem ci dam sancu druhej. Skor pre zenske publikum. Cicmačky, trtkačky, vzťahovky a kecy.(6.5.2018)

 • MyrnaAlec
  ****

  V první řadě sledujeme setkání lidí z odlišných prostředí - Noah je rozmazlený intelektuál zkoušící sesmolit svůj druhý román, ženatý s bohatou ženou, s kterou má 4 děti. Alison oplakává tragickou smrt syna a s manželem Colem jim to moc neklape. Oba po sobě skočí, aby nemuseli řešit své aktuální problémy. Rozpoutá se snadno předvídatelný kolotoč lhaní a skrývání. Podstatnou roli tu hraje sex a představy o tom druhém. Druhá a třetí řada rozvíjí vztahové linky a svou roli hraje i vyšetřování vraždy. Někdo totiž srazil autem Coleova bratra. Všechny postavy se sobě vzdalují a přibližují, skvělé je, že příběh vidíme jejich očima. Motivace a přání se neustále mění. Pro někoho možná moc ukecané, těm, kdo mají nějakou podobnou zkušenost v trojúhelníku, to připomene pomíjivost chtění a nemožnost zapomenout. Hlavní důvod to dokoukat byla vynikající Ruth Wilson, která dokáže být opravdu ženou mnoha tváří. I další obsazení je povedené, např. Cole je místy naprosto neodolatelný. Helen uvěřitelná.(1.11.2017)

 • Martinius
  ***

  neviem tomuto serialu prist na chut. po stvrtom dieli je to stale roztahana nuda, ktora je v podstate uplne nezaujimava. nesympaticky hlavny hrdina, tuctova hlavna hrdinka - mozno aj vdaka vlaznym hereckym vykonom. pohlady z oboch stran su skor kontraproduktivne a idu na ukor dramaturgie. zvlast, ked je dej nudny a vy si to musite pozriet druhykrat. mimochodom odchylky vo vnimani istych situacii su natolko zasadne, ze divak nadobudne predstavu, ze jedna z hlavnych postav je fantazmagoricky paranoik. a este to neskonale klise - spisovatel, ktory hlada inspiraciu a jeho namety su tak mizerne banalne a nezaujimave, ze by s nimi nemal sancu prerazit...(1.12.2018)

 • Ruth Wilson

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace