Skautův průvodce zombie apokalypsou

• Nizozemsko

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Horor / Akční / Komedie

USA, 2015, 93 min

Překvapivě dobré, nápadité a kompaktní. Docela jsem se bavil, i když to byla jen pouhopouhá blbina s přežitím hlavních hrdinů v moři nakažených vetřelců. Nesourodá trojice skautíků se servírkou na útěku, to je vážně dobrý nápad, jen nechápu, proč Američani musí skoro ze všeho dělat zombie apokalypsy.(25.1.2016)

Celkem příjemná teen jednohuka, která se sice bohužel neobejde bez pár trapnějších chvilek, jakmile ovšem začne hlavní trojice využívat své skautské dovednosti, je o zábavu postaráno. Herci jsou sympatičtí, gore je výživné a najde se zde i pár skvělých nápadů. Navíc to na mě dýchlo takovou tou atmosférou oddychových "prcičkových" komedií, které už se dneska tolik netočí. Prostě žádný zázrak, ale jednohubka jako dělaná pro nějakou kalbu, fungují tito skautíci na jedničku.(21.2.2016)

Podle dobrého hodnocení (66 % je pro mě na zombie-teen komedii kvalitní hodnocení) jsem do toho šel a vcelku se těšil, že to bude zábavná a netradiční jízda, ale bohužel mě to nijak zvlášt nedostalo. Má to dobrý momenty, ale jako celek to nebylo nic extra a hlavně to bylo zas na jedno brdo jako podobné kousky. Ke konci jsem se celkem nudil, takže tři hvězdičky jsou ještě solidním zhodnocením. 55%(30.10.2016)

Dostal jsem to, co jsem očekával. Docela dobrou hororovou komedii, která je říznutá povedeným gore, jež je v některých scénách pravdu parádní. Ale ještě lepší je scéna, kdy jeden ze skautů visí z okna. Na tu se nezapomíná. Hororová komedie, která je relativně originální a která ukazuje, že s těmi zombie to pořád ještě není tak hrozné a že se najdou zajímavé filmy.(22.12.2015)

LOL, tak toto byl vážně úlet:) Člověk si myslí, že už v "Zombie" žánru viděl všechno, ale vždycky se najde nějaký snímek, který hranice posunuje ještě o kus dál. Zombie jelen? Jasné. Zombie Kočky? Určitě. Scouts vs. Zombies nabídnou také pravděpodobně tu nejkurióznější a nejšílenější coververzi Baby One More Time, jakou jste kdy slyšeli:) Tye Sheridan, Logan Miller a Joey Morgan vytvořili partičku skautíků, kteří budou mít opravdu plné ruce práce, aby si zachránili (nejen) svoje zadečky:) Mně se nejvíc líbil Logan Miller, sice byl občas na ránu, ale nakonec měl kuráž:) A Sarah Dumont je luxusní kočka. Nečekala bych, že v podobném snímku bude ženská postava jejího vzhledu, která bude mít dokonce i nějaký charakter. Je vidět, že tvůrci se nechtěli spokojit s tradiční, tuctovou sexy blondýnkou, která však coby postava nestojí za nic. Množství humorných scén i dialogů, které se pohybují po většinu času mimo směšně-trapné americké šablony. Jasně, pro někoho to možná bude "American Bullshit", mně se však Skautův průvodce zombie apokalypsou moc líbil. Pokud budete mít náladu na odlehčený Zombie úlet, sáhněte po tomto. "Jelen je fuč. Kam zmizel?" - "Ser na jelena.", "Nepouštěj to péro, Bene!" 😂(2.4.2017)

• - Při finální likvidaci zombí na diskotéce je vidět, že má Augie (Joey Morgan) jen pár kulečníkových koulí v zásobníku. V průběhu filmu jich ale vystřílí veliké množství, aniž by munici doplňoval. (Danny F.)

• - Když začne Augie (Joey Morgan) a Carter (Logan Miller) tancovat se zombií, tak je to na píseň od Britney Spears „Baby One More Time“. (Yoshimitsu)

• - Podle ukazatelů u silnice je jedním z blízkých měst od dějiště filmu Haddonfield, ve kterém se odehrává hororový snímek Halloween (1978). (hansel97)