Den dobytí Bastily

Útok na Paríž

The Take

Akční / Thriller

USA / Francie, 2016, 92 min

Nenútená akcia plná zaujímavého napätia. Čo na tom, že každý si tam ide svoje, aby sa nakoniec všetci stretli v národnej banke a zaúčinkovali presne podľa rozprávkového kľúča - zlí budú potrestaní dobrými. Pozor! Má to aj rozprávkovú pridanú hodnotu - dobrí, ktorí sa tvária ako zlí, nakoniec zistia, že sú v podstate dobrí. Jeden by sa z toho mohol dobre zamotať alebo tomu zle porozumieť. Netuctoví herci dávajú filmu patričný náboj. Charaktery každého z nich sú celkom jasné, no tým, že sa v hlavných postavách neobjavujú až tak známe ksichty, je to oveľa stráviteľnejšie. Aj zápletka, ktorá robí z teroristov a la zlodejov a la policajtov tých zlých, je celkom pútavá a menej tuctová. Snaží sa to o zvraty aj tam, kde by to jeden už nečakal - "pán hlavný šéf polície a nesympatický čurák nápadne sa podobajúci na Kaliňáka, prišla som Vám oznámiť, že ste banda skorumpovaných hajzlov" - "Óóó, mercy, Mademoiselle, já to chnet napchavit" - BANG BANG, dve gule do hlavy. No nie je to paráda? :D Úplne, ale že naozaj úplne úprimne som sa bavil a to ma v poslednej dobe tieto akčné žánrovky skôr sklamali.(10.4.2017)

Fajn francouzská jednohubka.(1.11.2017)

Překvapilo ..... není tam hluchým míst a děj pěkně táhne dopředu.(25.8.2016)

Premakaný film.(10.9.2016)

• danny79

Kdyz si poustim akcni film, neocekavam od nej slozitou filozoficke dilema, intelektualni vyzvy ani psychologicke drama, ale tohle je prostinke az prilis. Akcni sceny jsou provedeny obstojne, ale prislo mi to hloupe az moc.(13.9.2016)

Parádní nepřekombinovanej akčňáček podle mýho gusta. Kam se na Idrise hrabe vyšeptalej Cruise.(14.12.2016)

Je to spíš Francouský než Emerický, hustý scény, hustá nálada, jsem z toho hodně hustě spokojenej. Vcelku origo námět, a celkově je to poučný, už jen v myšlence.. kdo jinýmu něco ukradne, ten se s tím i propadne :-)(29.12.2016)

Skoda te politicke korektnosti... Ale co cekat v dobe, kdy remake 7statecnych je multikulturni parta...(1.3.2017)

Idris Elba vie veľmi dobre hrať, aj keď mláti chuligánov, aj v emocionálnych scénach. Škoda, že príbeh sa nezameriaval len na neho, lebo ten zlodej a tá dievčina robili otrasné rozhodnutia a nedalo sa im vôbec fandiť. Navyše tá kriminálna zápletka nebola vôbec zaujímavá, možno len v tom, na akú stranu sa Mason pridá. Dojem ale vylepšuje záverečný rozzúrený dav, ktorý pripomína záver druhého Okrsku 13.(5.3.2017)

Idris jako vzdy vynikajici, jen skoda ze nema vice akcnich filmu. Film neni spatnej jen diky nemu ale(14.4.2017)

• bodo1

Sračkoidné umelohmotné hovno. Keby takto existovala tajná služba, tak sme v prdeli celá Euroázia. Možno pre riťomilosračkoida polského arcikokota to bolo za štyri. Ale stálo to celé za hovno.(29.5.2017)

Slušný akční film,který vyniká hlavně svojí aktuálností,ikdyž pohnutky záporáků jsou jiné.(13.6.2017)

• mato.ka

predvidava priemerna akcia s nudnym koncom(30.8.2017)

za mě :jeden z nejlepších akčňáků v poslední době.Název je dosti zavádějící i když je tam podobnost ale čistě náhodná..Nejsem příznivec lítaček se spoustou vypáleného střeliva a krve.Napětí tak akorát.Dobré akce které zabírala solidní kamera...ten filtr tam už nemusel být.Sympatičtí herci :je vidět že režiséři musí vědět kam sáhnout(21.11.2017)

SPOILER ALERT Francúzsko-americká spolupráca ma trošku odrádzala od zhliadnutia ale dostal som super film kde po prefíkanych policajtoch zo zásahovky vydávajúcich sa za teroristov ktorý chcú ujebať peniaze z banky tým, že vyvolajú nepokoje na výročie dobytia Bastily, ide Heimdall s Robbom Starkom. Jedinou výtkou je že film mohol byť akčnejší ale pasáž v dodávke a celá záverečná bola skvelá. 4*.(24.4.2018)

1 3 5 6 7 8 následující >>