Suvereno, Majk Spirit - Rebel

všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Slovensko, 2011, 4 min

Marek1991

Mnohí toto dielo kritizovali za maličkosti, napríklad, že je to mixtape a hudba nie je originálna alebo že Suvereno má dva rôzne účesy, ktoré sa menia v klipe alebo že podľa nich slová ako byť rebel a opustiť dav je oxymoron s tvrdeniami pridaj sa k nám, no mne na tom vadila iná vec. To, že z dosť agresívnej nemeckej piesne urobili dosť revolučnú mi práveže veľmi nevadí, občas sa to odpustiť najmä, ak tam bol dobrý zámer. Iné účesy boli možno nedopatrením, no v klipoch sa všeličo mení a je to rebelská pieseň, takže aj to je podľa mňa odpustiteľné. Taktiež ten údajný oxymoron vnímam skôr v tom zmysle, že treba mať kritický pohľad, neísť vždy s davom, rozmýšľať a pripojiť sa k mnohým rebelom a potom zas, ak už bude niečo veľmi silné to zas zlepšovať, lebo revolucionárov môže byť aj viac. Samotný klip je v krásnej prírode, s rozumným textom, vzormi a bol som rád, že tu boli ešte spolu Suvereno so Spiritom. Vadila mi tu však nadávka, možno ako slovo by nemala byť hriechom, možno áno, neviem, inde by bola možno za rebelskú vec, no v hip hope sa to v tej dobe, ale ešte stále hemží nadávkami a mohli ísť rebelstvom akoby slušnosti, byť akýmisi inými vzormi pre mládež. Neskôr už na to dbali viac, no myslím, že aj keď to je silná motivačná a uvedomelá pieseň podľa mňa, tak mohla sa vyvarovať niektorých maličkostí a byť ozaj geniálna. ()

PATWIST

Suvereno dokázuje že dokáže dať aj dvrtší rap ako slabší motivačný :-) Taktiež dobre zatelil aj Majk: "Mám veľký sen ako Martin Luther, neprestanem že som pre nich prúser". Podobné ako starší song Propaganda a novší Suvereno & Revolta - Brána ()