Třetí díl povídkové série V/H/S sleduje skupinu teenagerů, kteří se nevědomě stali další senzací internetu. Jako u předchozích dílů je film rozdělen na několik částí. Mezi ně patří například příběh nepříčetného iluzionisty, který získá magický předmět velké síly. Nebo domácí stroj, který otevírá dveře do paralelního světa. Příběh dospívajícího bruslaře, který se nechtěně stal terčem mexické organizace, která sleduje sériového vraha. Části jsou pojmenovány "Dante the Great", "Bonestorm", "Vicious Circles", "Parallel Monsters" a "Gorgeous Vortex". Za každou částí stojí jiný režisér a každý si svůj příběh pojal po svém. (Nivenx)

George Stobbart

Rok sa s rokom zišiel a tretie pokračovanie vcelku úspešnej hororovej antológie V/H/S je na svete. Pokračujúc vo found footage trende tu máme tentoraz 3 (skoro 4) príbehy, ktoré sa však už vykašľali na tradičný koncept VHS pások, tak ako sa vykašľali aj na príbeh od režiséra "The Apparition", ktorý tu mal pôvodne byť tiež. Dejovo to tentoraz na oko spája zbytočná story "Vicious Circles" (odpad!) – od režiséra "Deadgirl", predstavujúca zmätenú policajnú naháňačku spojenú s potrebou natáčania všetkého možného. Prvý oficiálny príbeh "Dante the Great" (odpad!) – od režiséra "Dance of the Dead", je o kúzelníkovi, ktorý získa nadprirodzené sily. Otrasný hlavný predstaviteľ a detsky naivné spracovanie to však ťahajú niekam do afektovanej, primitívnej trápnosti. V "Parallel Monsters" (2*) – od režiséra "Timecrimes", chlapík vytvorí prístroj, ktorý mu umožní dostať sa do zrkadlovo obráteného sveta, kde stretne svoje druhé ja. Síce zaujímavé, ale (negatívne) divné a trikovo pochybné, no stále je to asi jediná poviedka, ktorá tu stojí za pozornosť. Záverečný "Bonestorm" (1*) je o skejťákoch, ktorých pri natáčaní videa v Tijuane začne prenasledovať vražedný kult. Od režisérov nudnej konverzačky "Resolution" je táto vyvražďovacia gore jazda síce prekvapením, ale podobne ako story o kúzelníkovi na mňa pôsobila zbytočne detsky a prvoplánovo. Celkovo teda strašná slabota; s kvalitou, spracovaním i nápaditosťou to s V/H/S ide poriadne dole a ďalšie pokračovania si to podľa môjho názoru už nezaslúži. ()

petero

TVL zas nechápem to stádové hodnotenie, zase chceme vidieť to isté, čo je nové to je zlé viď REC2. Priznávam, že strašidelné to rozhodne bolo málo, o to viac to však vynahradila zábavnosť a napriek handy kamere fakt pekná prehľadnosť. Každý príbeh ma bavil hneď od začiatku, na rozdiel od predchádzajúcich dvoch častí, kde rozjazd bol na šlofíka, preto dávam napriek málo strašidelným príspevkom rovnaké hodnotenie. A Parallel Monsters bola výborná záležitosť, takže odpad!? Vôbec! ()

J*A*S*M

Do poslední chvíle jsem nevěřil, že to bude tak špatné, jak aktuálně ČSFD tvrdí (32 %), ale je, fakt je. Nejde mi na rozum, proč si nechali slušně rozjetou povídkovou sérii takhle zmrvit. Ale on už výběr režisérů, kteří jsou odminule rozhodně nižší liga, mohl varovat. Nejvíc mě na tom mrzí asi skutečnost, že se na to vysrali opravdu z gruntu, takže opustili i ten původní koncept nalezených VHSek (který byl nahrazen totálním nesmyslem o mysteriózním zmrzlinářském autu, které ... no já vlastně ani nechápu, co a jak přesně dělalo) a samotné povídky už také nejsou klasickými found footage nahrávkami - první je zčásti jakoby dokument s popisky, zčásti dokonce snímána úplně normální kamerou. Za pozornost stojí jen příspěvek "Parallel Monsters" Španěla Vigalonda, který by byl v konkurenci loňských a předloňských povídek nahlížen jako průměrný, ale ve Viralu ční vysoko nad vším ostatním, přičemž to všechno ostatní je tak špatné, že se mi o tom ani nechce víc rozepisovat. ()

Bloody13 odpad!

Absolutně nekontrolovatelný bordel bez řádu a nápadu, za to s nevídanou odvahou vypustit něco takového do distribuce. Nejde si vysvětlit jinak, než že tvůrci si z nás udělali nehoráznou prdel. Tahle V Hajzlu Sračka nemá pro fandy prvních dílů vůbec co nabídnout, maximálně leda tak nějaký to zrnění, šumění, rychlý prostřihy a výpadky obrazu. V tomhle si Viral docela libuje, to zase jó. Jinak jediná povídka, která by stála alespoň za zmínku, je "Parallel Monsters", jenže co je to platný, když vám celou antologickou sbírku rámuje nehorázná chujovina o zmrzlinářském autu! Kašlu na to, nebudu se rozčilovat. Škoda slov a energie. ()

Flipnic odpad!

No proboha tohle už snad nikdo nemohl myslet vážně ..?! A lidi na to koukaj a koukaj ... nedočkavě slintaj, než se někde objeví nějakej rip ... wtf... Budiž, každýmu co jeho jest. Já to zkusil, i když dvojku sem vynechal a ani k tomu nic nemám, Stobbart všechno pěkně popsal co tam je, mě se to nelíbilo, neděsilo mě to a neskutečně nudilo ... FF je mrtvej ... ()

• Pôvodne sa mal na filme podieľať aj Rob Zombie, ale po nezhodách so štúdiom sa spolupráca neuskutočnila. (Marceloo)
  • Pri záverečnej scéne v dodávke, je na jednej z obrazoviek premietaná poviedka „Safe Haven“ z V/H/S/2 (2013). (Marceloo)