Třetí díl povídkové série V/H/S sleduje skupinu teenagerů, kteří se nevědomě stali další senzací internetu. Jako u předchozích dílů je film rozdělen na několik částí. Mezi ně patří například příběh nepříčetného iluzionisty, který získá magický předmět velké síly. Nebo domácí stroj, který otevírá dveře do paralelního světa. Příběh dospívajícího bruslaře, který se nechtěně stal terčem mexické organizace, která sleduje sériového vraha. Části jsou pojmenovány "Dante the Great", "Bonestorm", "Vicious Circles", "Parallel Monsters" a "Gorgeous Vortex". Za každou částí stojí jiný režisér a každý si svůj příběh pojal po svém. (Nivenx)

maddy

Asi budem jeden z mála z tunajšieho osadenstva, ale nakoniec nie až také sklamanie ako sa podľa prvotných ohlasov môže zdať. Samozrejme, po slušnej dvojke, ktorá vzbudila nádeje, že to s touto sériou nemusí byť také márne sa jedná rozhodne o kvalitatívny posun smerom nadol, ale to sa dalo už vopred čakať vzhľadom na mená režisérov, ktorí vo Viral adaptujú jednotlivé poviedky. Stále to však dopadlo o niečo lepšie ako prvá podpriemerné VHSka. Plne kvitujem, že tvorcovia zväčša upustili od otrepaného, sileného found footage konceptu a väčšina poviedok je natočená štandardnou, len mierne rozklepanou kamerou. Škoda však je, že opustili aj od konceptu nájdených mysterióznych VHS kaziet a tento krát celú túto antológiu vo Viral rámuje úplne zmätená naháňačka zmrzlinárskeho auta („Vicious Circles - 3/10“), ktorá je síce občas správne brutálna (ťahanie za autom a odretie nôh), ale nezmyselný záver následne dokoná dielo skazy. Navyše pri tom nedáva žiaden zmysel ako, kedy, prečo vlastne sú na ňu nastrihané jednotlivé poviedky! / Prvý prichádza na rad „Dante the Great“ (6/10) – o kúzelníkovi, ktorý vďaka plášťu získa nadprirodzené schopnosti, avšak kvôli tomu ho musí pravidelne kŕmiť ľudskými obeťami. V tomto prípade sa síce nejedná o horor, ale skôr o taký drsnejší superhrdinský origin, ale osobne mi to vôbec nevadilo. Príspevok ma slušný vizuál, podarené efekty, strhujúce tempo od začiatku a navyše je to aj nanajvýš prehľadné. Na tých cca 20 min. plne postačujúce. / Druhá a najlepšia poviedka je „Parallel Monsters“ (7/10), v ktorej režisér Timecrimes nezaprie svoj záujem v sci-fi tématike. Opäť využíva prvky sci-fi, aby mohol rozohrať originálny príbeh o paralelnom vesmíre, kde ústredný hrdina stretne svoje druhé ja, svoju druhú manželku, navštívi svoj dom, avšak všetko nie je tak ako na prvý pohľad vyzerá. Príspevok má nápad, neistú atmosféru, drží diváka v napätí ako sa bude ďalej vyvíjať a v závere je to aj správne zvrhlé (tie zmutované penisy a vagíny však nemusia sadnúť všetkým). Škoda akurát slabších trikov (svietiace tváre), no toto by som pokojne videl rád aj v celovečernej stopáži. / Na záver prichádza chabý a úplne zbytočný príspevok „Bonestone“ (1/10) od režisérov Resolution, v ktorom sa však uchýlili len k samoúčelnému masakru, pri ktorom trojica skejťákov na ihrisku pobije akýsi podivný kult. Bez príbehu, bez jediného nápadu, s otrasnými maskami. Toto by natočil akýkoľvek nímand bez štipky talentu aj u nás. / Vo výsledku tak veľmi nevyvážené, až som nadobudol pocit, že Viral niekto pozliepal bez rozmyslu a bez toho, aby jednotlivé príspevky vôbec videl: dve veľmi slabé, až vyslovene zlé poviedky, ktoré sú jednými z najhorších počinov za celú VHS trilógiu doplnené dvomi solídnymi (a v jednom prípade až veľmi dobrým) príspevkami, ktoré však vyslovene hororových fandov nepotešia (Dante nie je hororom takmer vôbec a Parallel Monsters môže byť pre mnohých zvrhlý tým nesprávnym smerom), takže chápem to vlažné prijatie. Keď to však spriemerujem a prižmúrim všetky oči, tak tie veľmi slabé dve hviezdy mi z toho stále vychádzajú (a nadhodnocujem hlavne kvôli tým Parallel Monsters). Nádeje, že by táto séria mohla stáť za to sú síce po prekvapivo slušnej dvojke nenávratne preč, ale aspoň sa neopakuje až taká slabota ako v prípade prvej VHSky, kde ma osobne nezaujal ani jeden príspevok. () (méně) (více)

dubinak

Trapnost nad trapnost. Myslím, že to vezmu zkrátka, protože se mi u téhle kokotiny nechce plýtvat slovy. Koukám, že první dva díly VHS série zatím ani nejsou napsány tady v souvisejících filmech. No, všichni víme proč. Tu jednu hvězdu dávám jen za příběh s kouzelníkem, který měl šikovně udělané efekty a docela chytlavý děj. Pak bych asi ješě zmínila povídku Parallel Monsters, která byla vcelku zajímavá až do chvíle, kdy přišla debilní pointa na entou a zkazila mi celý dojem. Jinak ty ostatní shity, které měly být jako hororové, s tím už si ze mě fakt někdo musí střílet. Z fleku vám napíšu lepší scénář a ani mi za to nemusíte platit. ()

HonzyR

Jako milovník druhého dílu VHS, kde me bavily opravdu všechny povídky (dodnes především nezapomenutelné Safe Heaven!!), jsem byl moc zklamaný. Narozdíl od dvojky nedrží rámec všech dílů (nějaké natáčení zběsilého auta?? WTF). Povídka mě zde relativně bavila pouze jedna (zajímavý teleport do skoro stejného světa), naopak nejhorší (o skejťácích) strašně nudila a balancovala na hraně hororové kýčovitosti, nelogičnosti a (bohužel) neúměrné vtipnosti. Konec rámce, který měl ohraničovat celou třetí VHSku tak pobavil, až to v rámci hororu nebylo na místě... Obrovské zklamání __20%__ ()

Beckett51

Věděl jsem že to bude průser, ale když jsem viděl kouzelníka s "pláštěm žroutem" a skupinku teenagerů co vymlátili celej Satanistickej kult pomocí skateboardů, řekl jsem si "Dost!" a dal jsem si čokoládovou kouli. Jednu hvězdu dávám za sympatickou "Krajní meze style" povídku s paralelním světem. Po vynikajících předešlých dílech opravdu neskutečné zklamání. ()

George Stobbart

Rok sa s rokom zišiel a tretie pokračovanie vcelku úspešnej hororovej antológie V/H/S je na svete. Pokračujúc vo found footage trende tu máme tentoraz 3 (skoro 4) príbehy, ktoré sa však už vykašľali na tradičný koncept VHS pások, tak ako sa vykašľali aj na príbeh od režiséra "The Apparition", ktorý tu mal pôvodne byť tiež. Dejovo to tentoraz na oko spája zbytočná story "Vicious Circles" (odpad!) – od režiséra "Deadgirl", predstavujúca zmätenú policajnú naháňačku spojenú s potrebou natáčania všetkého možného. Prvý oficiálny príbeh "Dante the Great" (odpad!) – od režiséra "Dance of the Dead", je o kúzelníkovi, ktorý získa nadprirodzené sily. Otrasný hlavný predstaviteľ a detsky naivné spracovanie to však ťahajú niekam do afektovanej, primitívnej trápnosti. V "Parallel Monsters" (2*) – od režiséra "Timecrimes", chlapík vytvorí prístroj, ktorý mu umožní dostať sa do zrkadlovo obráteného sveta, kde stretne svoje druhé ja. Síce zaujímavé, ale (negatívne) divné a trikovo pochybné, no stále je to asi jediná poviedka, ktorá tu stojí za pozornosť. Záverečný "Bonestorm" (1*) je o skejťákoch, ktorých pri natáčaní videa v Tijuane začne prenasledovať vražedný kult. Od režisérov konverzačky "Resolution" je táto vyvražďovacia gore jazda síce prekvapením, ale podobne ako story o kúzelníkovi na mňa pôsobila zbytočne detsky a prvoplánovo. Celkovo teda strašná slabota. ()

• Pôvodne sa mal na filme podieľať aj Rob Zombie, ale po nezhodách so štúdiom sa spolupráca neuskutočnila. (Marceloo)
  • Pri záverečnej scéne v dodávke, je na jednej z obrazoviek premietaná poviedka „Safe Haven“ z V/H/S/2 (2013). (Marceloo)

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu