Blue Movie

Režie:

Scénář:

Kamera:

Viva, Louis Waldon

Blue Movie zachytáva deväťdesiat minút z popoludnia, ktoré trávia muž a žena v posteli svojho bytu na Manhattane. Po spoločne strávených chvíľach sa obaja osprchujú a zapnú si televíziu. Rozoberajú spoločenské témy: vojnu vo Vietname, stávku smetiarov či newyorského starostu Johna Lindseya. Istý čas konverzujú, akoby boli v miestnosti sami, ale postupne si začnú uvedomovať prítomnosť kamery. V závere sa žena zapozerá priamo do nej a spýta sa: „Je to zapnuté?“.

Film tvorí súčasť rozsiahleho súboru, ktorý Warhol točil od leta 1966 do jesene 1967 a pomenoval ho Four stars. Celé 25-hodinové dielo bolo uvedené v pôvodnej podobe len raz, 15. a 16. decembra 1967, a potom bolo rozdelené na menšie časti. V spomienkovej knihe POPism Warhol uviedol, že filmy „pripomínali rané obdobie, kedy sme natáčali filmy len tak a nachádzali pôvab v dokumentovaní toho, čo sa dialo s ľuďmi, ktorých sme poznali. Boli ako život, ako záblesky našich životov, ktoré sa pred nami mihali - stali sa len raz a už nikdy sa neopakovali.“ (HareS)

Karlos80

Malý ložnicový Voyeur a avantgardní řekl bych že i silně expresionistická ujetina na entou od známého New-Yorského pop artového zakladatele-klasika Andyho Warhola. Původně se film dokonce nazýval "The Fuck" tedy v tomto případě a v překladu něco jako šukání ! Ale pro uvedení premiéry v New Yorku byl jeho název pozměněn. Děj je prostý, v tomto případě jde o více než devadesát minut z jednoho odpoledne kde muž se ženou tráví své volno v posteli svého bytu v New-Yorském Manhattanu. Nejprve vidíme mírnou konzervačku na nějaké společenské téma, ohledně války ve Vietnamu pak snad o nějaké stávce a dál už nevím, poté zahájí milostnou předehru, která vzápětí ve stavu silného vzrušení vyústí v soulož, pak se osprchují a zapnou si bednu. Skrytá kamera je ale vidí a postupem času jako si to začnou čím dál více uvědomovat až se Viva zadívá přímo do kamery a zeptá se? "Je to zapnutý?" Film byl tenkráte samozřejmě (jak jinak), zájmem policejního vyšetřování a na nějakou dobu byl soudně zakázán. Těžko se něco takového hodnotí, byla to víceméně blbost, ke všemu ještě hodně nudná, ale úplný odpad! bych filmu nedal... ()

pepo odpad!

ľudia tak niečo takéto ste nevideli a verte mi že sa nič nestane keď ani neuvidíte.je jasné že warhol nebol kompletný ale sledovať reálnu súlož bez strihu je silná káva ale nie tak ako záverečná scéna v sprche.kto neuvidí neuverí.proste SHIT na úrovni ()

rivah

Pouze záběry na pár v bytě si spolu stále vykládající, na posteli, kolem 1h souloží, pak oblečeni a nakonec se objímají ve sprše. (Zhlédnuta 2h5min verze za vysílání Sat3). ()