Blue Movie

Drama / Romantický

USA, 1969, 105 min

Viva, Louis Waldon

• Karlos80

Malý ložnicový Voyeur a avantgardní řekl bych že i silně expresionistická ujetina na entou od známého New-Yorského pop artového zakladatele-klasika Andyho Warhola. Původně se film dokonce nazýval "The Fuck" tedy v tomto případě a v překladu něco jako šukání ! Ale pro uvedení premiéry v New Yorku byl jeho název pozměněn. Děj je prostý, v tomto případě jde o více než devadesát minut z jednoho odpoledne kde muž se ženou tráví své volno v posteli svého bytu v New-Yorském Manhattanu. Nejprve vidíme mírnou konzervačku na nějaké společenské téma, ohledně války ve Vietnamu pak snad o nějaké stávce a dál už nevím, poté zahájí milostnou předehru, která vzápětí ve stavu silného vzrušení vyústí v soulož, pak se osprchují a zapnou si bednu. Skrytá kamera je ale vidí a postupem času jako si to začnou čím dál více uvědomovat až se Viva zadívá přímo do kamery a zeptá se? "Je to zapnutý?" Film byl tenkráte samozřejmě (jak jinak), zájmem policejního vyšetřování a na nějakou dobu byl soudně zakázán. Těžko se něco takového hodnotí, byla to víceméně blbost, ke všemu ještě hodně nudná, ale úplný odpad! bych filmu nedal...(8.3.2007)

• pepo

ľudia tak niečo takéto ste nevideli a verte mi že sa nič nestane keď ani neuvidíte.je jasné že warhol nebol kompletný ale sledovať reálnu súlož bez strihu je silná káva ale nie tak ako záverečná scéna v sprche.kto neuvidí neuverí.proste SHIT na úrovni(18.12.2003)

• - Film sa pôvodne volal Fuck („Šukanie“), ale pre uvedenie v New Yorku bol názov zmenený. (HareS)

• - Film mal premiéru v kine New Garrick Theater na Bleecker Street, ktoré bolo v roku 1968 premenované na Andy Warhol Theater. (HareS)