poster

Tulipánová horečka

 • Velká Británie

  Tulip Fever

 • USA

  Tulip Fever

 • Slovensko

  Tulipánová horúčka

 • Kanada

  Tulip Fever

 • Nový Zéland

  Tulip Fever

 • Austrálie

  Tulip Fever

Historický / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 2017, 105 min

Komentáře uživatelů k filmu (100)

 • verbal
  ****

  Kdyby se Rembrant sťal s Bokáčem v amsterdamské taverně jménem Bij een dikke oude maagd a rozhodli se natočit mýdlovou operu, vypadalo by to přesně takhle. Telenovela dekurveronského typu o úchylné Vikanderce, co má doma neukojitelného sexy charismatického příjemného dědka řádně ve vatě, a přesto se chodí dorážet ke slizkému nekňubovitému chcípákovi na mizině s tvarohovitou kuželkářskou postavou a propadlým hrudníčkem, hárá a intrikuje, až nakonec skončí s macatou svíčkou, je námětově bezesporu materiálem pro zatuchlé funivé stokilové padesátiodstínové prasnice s netknutou jámou lvovou. Avšak kostýmní vizualizace v exteriérech Noční hlídky je nakonec takovým nějakým zvráceným způsobem svižná, zábavná, výpravná a slušně zdramatizovaná, až jsem dnes vážně zvažoval, jestli si taky neskáknu do kočičího útulku pro pár prašivých toxoplazmoidních kamarádek. Alice konečně řádně prodala svou permanentně ublíženeckou grimasu, role malířské štětky jí sedla a dokonce ani neváhala tasit lentilky i svou chlapeckou prdel, tudíž předpokládám, že to kohorta zdejších ostřílených milovníků pravaček, co pětkuje každou sračku, ve které se ten hoch objeví, ještě neviděla, a záhy to vycáká do červených čísel.(18.11.2017)

 • Enšpígl
  ***

  Film má dobrou zápletku, takže mě udržel na pozoru po celou dobu stopáže, což se u podobně laděných milostných dramat nestává tak často. Mám dojem, že chlap v určitým věku by měl dát do dveří dělo a když se u něj objeví ženská, vystřelit, protože jinak ho nečeká nic dobrýho. Když o tom přemýšlím, tak on tady z tria Cornelio, Sophie a ta kuchařka nebyl ve finále nikdo nějak zlý a to chování mně v kontextu s dějem dávalo smysl i když je to teda masakr. Je mně trošku líto Alicie, která má herecky na víc než jen na milostný dramata, kde se její talent nemůže projevit tak jako v švedských originálech, kde začínala, ale kariéru má holka před sebou a věřím, že zajímavý scénáře jí agent bude házet na stůl každý týden, protože ona je fakt jedinečná. Ovšem i Alicia tady nestačí na Christopha jeho pojetí postavy je neskutečný, Cornelius nemá v příběhu úplně největší prostor, přesto je zahrán tak, že je daleko nejvýraznější a je to zásluhou Christophera, protože jeho charisma a herecký talent patří v současnoti do absolutní světový špičky. Scény u stolu jídla nebo jak se kouká na obraz patři mezi top zahrané vyjádření pocitů postavy.(31.3.2018)

 • Kaka
  **

  Skoro dvouhodinová kamerová hostina na Alicii Vikander, která místy až fetišisticky snímá její postavu po milimetru detailně. To je to jediné skutečně "intenzivní", co tahle rádoby jiskřivá, horkou jehlou spíchlá romance může nabídnout. Kdo čekal šťavnaté emocionální melodrama bude zklamán. Kromě obstojně hrající hlavní hrdinky tu totiž není nic, proč by si fanoušek žánru, potažmo hutných příběhu dob viktoriánských, příšel na své. Celé je to vyprávěné v jedné jediné exteriérové kulise potemnělého, špinavého přístavu a ve třech-čtyřech interiérech. Tedy film za pár šupů kde asi tvůrci sázeli na to, že se bude konat strhující zápletka hlavní trojky, která je až na pár momentů unylá a o ničem. DeHaan navíc castingově zdárně mimo. Zřejmě žádná větší celebrita na tenhle projekt neprojekt nekývla. Po zhlédnutí se nelze divit. Fiasko.(19.11.2017)

 • NinadeL
  ***

  Ač nerada, tak musím přizvukovat té nespokojené části diváků. Tulipánová horečka skutečně mohla být dalším příběhem na způsob Dívky s perlou. Nicméně neexistující souhra mezi Vikander a Waltzem činí celý zážitek poměrně nevěrohodným až nesnesitelným. Ty tam jsou časy Královské aféry. Nebo to byl jen malý omyl a Alicia tento přešlap ustojí a dostojí nadějí do ní vkládaných v posledních pěti letech jako do nové ideální herečky kostýmních dramat? Uvidíme.(29.9.2017)

 • castor
  ***

  První konkrétní vlaštovky jsou už někdy z roku 2004, kdy několik dní před první klapkou s luxusním obsazením (Keira Knightley, Jude Law) se tvůrci rozloučili kvůli jisté změně daňových pravidel ovlivňujících výrobu filmů ve Spojeném království. O deset let později, s jinými, ale stejně zajímavými herci, bylo hotovo. Jenže premiéra se odkládala a nakonec se diváci dočkali až na podzim 2017. Výsledek je trochu nahoru dolů – asi jako s cibulkami tulipánů, o které tu rovněž běží. Ústřední linii nám představí služebná, která se stará o úspěšného obchodníka a jeho mladou manželku. Monotónní vztah s totožnými večery vyplněnými odcizenými pokusy o početí naruší touha vlivného muže po obrazu s krásnou chotí. Přijde talentovaný malíř a zakázaná láska je na světě. Coby celek několikrát změníme žánrovou polohu, škodí podivné chování několika postav, ztuhlost řady scén. A momentů, které zamrzí (třeba když devět měsíců něco tajíme, abychom to poté rozkřikovali před otevřenými dveřmi). Manželství je sice vykreslené jako nudné a bez vášně, ovšem i románek je předložený velmi stroze a náhodně. Pár významných pohledů a slibů ještě jaro nedělá. Mezi nadějným námětem a výslednou podobou se toho pokazilo víc. Tudíž dilemata, která hlavní postavy prožívají, se k nám dostanou v poměrně jalové podobě. A třeba nedorozumění, které rozdělí služebnou s jejím milým, mělo mnohem větší potenciál. Na šťavnaté historické melodrama z drsných kulis Amsterdamu 17. století si tak musíme nechat zajít chuť.(22.11.2017)

 • Hild
  ***

  Vlastně jsem původně chtěla dát 2* a stále nad nimi přemýšlím. Vůbec se nedivím té šíleně dlouhé postprodukci, kterou film prošel, protože věřím, že pro studio i tvůrce muselo být velice těžké rozhodnout, jakým způsobem film chtějí vůbec prodat. V Tulipánové horečce totiž vůbec nic nefunguje. A přitom námět není špatný a myslím, že i na papíře to mohlo vypadat velice dobře, víceméně je to o tom, jak se vše děje díky různým náhodám a nedorozuměním. Mohlo to fungovat, jenže tak chabé vykreslení postav jsem dlouho neviděla, hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická, ústřední milenecký vztah bez špetky chemie a vůbec nefungoval. Celý film jsem nechápala, jak a proč se ti dva vlastně do sebe zamilovali, ve filmu jsem to jednoduše neviděla. Christopha Waltze mi bylo líto, takovou roli se nezasloužil.(1.9.2017)

 • Spiker01
  ****

  Na to, že produkci postihovaly takové problémy, výsledný film opravdu takový průšvih není. Spíš mi to připomínalo typickou Wrightovku ve stylu Pride and Prejudice, akorát bez Keiry Knightley, ale s jako vždy vynikající Alicií Vikander. Nakonec jsem tedy celkem rád, že jsem film stihl v kině a docela jsem si to užil. Kupodivu ani ta předloha není druhá liga a nějaká překvapivá rozuzlení Tulip Fever tedy nabízí, i když je lepší nic ohromujícího, nebo snad oscarového nečekat (tady Weinsteini věděli, že celkem selhali už před pár lety). A ať si řiká kdo chce co chce, ale Dane DeHaan je v téhle roli prostě ohromující. Natočeno v roce 2014, spokojenost v roce 2017.(28.9.2017)

 • Xmilden
  **

  Bohužel snímek moc mít jako dobové drama našlápnuto mnohem lépe, ale spousta věcí mě prostě rušila. Například to, že to vypadalo že v Amsterdamu existuje jedna ulice kolem pobřeží nebo že implantace černochů do Holandska není vlastně vůbec žádný problém. Alicia Vikander tentokráte lépe vypadá než hraje. Horečku jsem si pustil hlavně kvůli tomu, že zde hraje Waltz, ale ten není v druhé polovině snad ani využitý. Klidně bych přidal nějaké vyhrocenější scény. Z DeHaana druhý DiCaprio určitě nebude, tak nevím proč se nás o tom režiséři snaží přesvědčovat. Zbytek více než solidního hereckého obsazení rozhodně nepřesvědčuje. Snad s jedinou vyjímkou Toma Hollandera. 40%(27.11.2017)

 • Fiftis
  *

  O nejakej horúčke toho teda ozaj veľa nepadne. Ak ňou má byť údajná vášeň medzi mladou manželkou a maliarom, tak to teda prd, pretože títo dvaja sa okolo seba len obtierajú a potom sa na seba zrazu vrhnú, bez toho, aby z toho bola zrejmá láska. Skôr to vyzerá na čisto sexuálne záležitosť z nedostatku iných príležitostí. Bol som zvedavý, ako sa film vyrovná s historickými faktami. Snímka nevie, čo chce rozprávať a vykĺzne z toho prekvapivá, ale bohužiaľ neuspokojivá pointa. Všetko to bolo rozprávanie od jedného dievčatka o tom, ako prišla na svet. Je to veľká škoda, pretože z potenciálu, ktorý film Tulip Fever vyžaroval, šlo dozaista vyťažiť oveľa viac. Obrovská škoda, ktorú nespasí ani Christoph Waltz. Kto čakal šťavnatú emocionálnu melodrámu bude sklamaný.(9.9.2019)

 • Pepinec
  ****

  Pročítám si tady komentáře a asi je potřeba si říct, že tenhle film fakt není o kytkách. Není to Receptář prima nápadů a není to ani show Davida Copperfielda, abych se já jako divák snažil uhádnout, co se asi tak stane. Zajímalo by mě, kolik z těch remcalů si na film zašlo do kina a kolik ho vidělo v metru na telefonu. Klidně bych to nazval Loganovými parťáky 17. století, jen s tím rozdílem, že tady dělají blbce ženy z mužů a že tu nejde o prachy, ale o život. Kdo má rád kvalitně udělanou historickou oddechovku a kdo rád vidí známé tváře, ten si určitě na Tulipánech svoje najde, i když podle rychlosti vypadávání z kin to víc než horečku připomíná průjem.(17.9.2017)

 • Rosaviva
  ***

  Obsazení na jedničku, námět by mohl být fajn, ale nějak to nevyšlo. Ani prvotřídní herci nedokázali zahrát postavy tak, aby mi nebylo úplně jedno co s nima bude. Pohnutky hlavní hrdinky se moc nedali pochopit, velká láska mezi ní a malířem mě nějak minula a vůbec nejšílenější mi přišla ta burza tulipánů, u který jsem jen tupě zírala a netušila o co jde (vysvětlení na začátku očividně nedostatečné). Asi největší chyba filmu ovšem spočívala v tom, že to bylo hrozně předvídatelné. Po pěti minutách filmu jsem odhadla něco, čeho jsem se za hodinu opravdu dočkala. No škoda, docela zklamání. 3*(7.9.2017)

 • misterz
  ***

  Kto má rád A. Vikander, tak ten si ju tu veru dosýta užije. Jej časté detailné snímanie poskytuje v tomto smere slušné rozptýlenie. Na druhú stranu sa ale od práce moc nepretrhla, jej častá strnulosť mi išla po čase trochu na nervy. Ani ako dvojka s Ch. Waltzom im to moc nefungovalo - žiadne dramatické napätie medzi dvojicou, žiaden vnútorný boj medzi partnermi, žiadna dramatická hĺbka vzťahovej drámy... A v neposlednom rade po hereckej stránke aj to málo čo získala A. Vikander, to tu stráca D. DeHaan. Neviem, nejako mi tento herec nesedí, hlavne v historickom prostredí. No našťastie treba uznať, že výprava a hlavne kostýmová tvorba prepracovaná do najmenších detailov, boli naozaj úchvatné, hotové potešenie oka. Lepší priemer. 65/100(24.11.2017)

 • Big Bear
  ***

  Nejsem citlivka a erotické scény mi nedělají problém s červenáním, když už na ně přijde. Bohužel tady jich na nás hned v úvodu film vrhne tolik, že má divák pocit, že sleduje nějaký soft erotický film odehrávajícíc se v sedmnáctém století v Amsterdamu. Což o to. Město bylo ztvárněno dokonale, opravdu jsem si coby milovník historických věcí pošušňával (tady trochu nechápu některé, kterým to připadalo ,,málo výpravné''). Podobně se mi samozřejmě pěkně koukalo na Alici Vikander, jakousi mladší verzi naší Ivy Bittové :-). Fakt jsou si podobné, jen Vikanderová asi hůře zpívá ! Jenže toho milování tam zkrátka na úvod bylo moc, jelikož děj se prakticky neměl šanci pořádně rozběhnout. Nešlo ani tak o explicitu jako četnost. Naštěstí po pomalém rozjezdu film konečně začne mít jakous takous zápletku, která se ke konci velmi pěkně rozjíždí a to skoro až do neuvěřitelných souvislostí. Závěr byl v tomto ohledu překvapující a to mile, protoža ta doba byla krutá a jakákoliv troufalost či podovod se nemilosrdně trestal. Koneckonců, o prachy jde vždy až na prvním místě. Waltz si u mně konečně napravil reputaci po té šílenosti s Tarzanem ve které jsem jej naposledy viděl a jeho role velmože obchodujícího s kořením a zlomeného výčitkami mu skvěle sedla. On je prostě noblesní sám o sobě a proto mi k němu sedl i ten konec filmu. Z čeho jsem byl opravdu paf byl ten Amsterdam. Tvůrci si dokonale vyhráli s životem na ulicíh a fakt to nevypadalo jako v jiných filmech, kde v nějaké staré ulici starého evropského města nahází filmaři na zem slámu, stlučou pár stánků z prken na něž navěší plátno, na pult dají rajčata a za něj postaví vyjevený komparz v dobových hadrech s trochu ušmudlanou tváří s tím ať něco jako rovnají a nezevlují do kamery nebo na hlavní herckou hvězdu, prostě jako že renesance... Tady jste tam opravdu byli a když film skončil, vrátil jsem si to a koukal se jen na ty lidi na ulicích. Rybáře, obchodníky, boháče, lehké děvy, úředníky, námořníky... Super! Samozřejmě každý z nás zná Holandsko jako zemi tulipánů. Vždycky jsem si myslel, že se jim tam daří díky klimatu a třeba i že je tam šlechtil nějaký borec na všechny ty cibule... Jak tam ale blbli kvůli této květině jsem se dozvěděl až z tohoto filmu a fakt jsem zíral. Už jen pro to stojí za to film vidět. Proti Dívce s perlou ale přeci jen filmu něco chybělo. A to něco byly nějaké větší emoce. A prostoru na ně tam byla opravdu hromada! Nebude to tedy za 4 cibulky, ale za tři mušle v sudu s muškátovými oříšky... * * *(2.9.2018)

 • Crocuta
  **

  Obsazení hvězdné, výprava vynikající, ale příběh, kde se všechny důležité postavy chovají jako idioti, klíčové momenty jsou založeny na těžko uvěřitelných náhodách a ústřední dvojice je složená z nevýrazného, mdlého, ale zato sebevědomého floutka a citově rozhárané hárající f(ifl)eny s kukučem, který střídá permanentní nasranost s ublížeností a která neví co chce a tak zcela po právu skončí vlastním přičiněním tam kde začala, mne opravdu nijak nenadchl, spíš jsem se u něj dost otravoval a litoval ztraceného času.(17.12.2019)

 • Dzeyna
  ****

  Mám ráda romatická dramata, která jsou produkovaná v UK. Mají něco do sebe. Tady mě hrozně bavil Christoph Waltz, ostatně jako v každém filmu, kde je, jelikož je to můj oblíbenec. Má neuvěřitelné charisma a je to pan herec. Nicméně i Alicia Wikander tady zazářila a neporušila ani na minutu pokerface a dokonce ukázala i nahotu. Příjemný příběh.(26.11.2017)

 • eLeR
  ***

  Niekde sa stala chyba ... výprava výborná, kostýmy nádherné, muzika slušná, hercov mám tiež rada a myslím, že zahrali dobre ... takže neviem, prečo to bolo pocitovo na prd ... bolo mi totiž jedno, ako to všetko dopadne, len som to tak sledovala. Keby tam bol aspoň ten Matthias ...(27.11.2017)

 • Chrustyn
  ***

  Nahá Alicia Wikander byla pro mě dostatečná motivace film dokoukat, přestože se jedná o standardní, nijak inovativní nebo výrazně zábavný film o zakázané lásce, která končí tragicky. Dane DeHaan jako osudový milenec je jedna z nejhorších castingových voleb, kterou jsem za poslední roky viděl.(28.8.2018)

 • Anderton
  ***

  Z tohto príbehu mohol byť temný historický thriller, prípadne, podľa vývoju deja, slušná paródia. Nakoniec je Tulipánová horúčka historickou melodrámou takpovediac pre každého. Dobre sa na ňu pozerá, herci odvádzajú fajn prácu, dobový Amsterdam vytvára solídnu atmosféru, ale niekde vzadu cítiť, že mohlo ísť o ambicióznejší projekt, aký je nám predstavený. Obával som sa, že Waltz stvárni opäť svoju typickú zápornú postavu, ktorá má nad všetkým kontrolu, ale ono všetky postavy a vzťahy tu sú ambivalentnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. O to viac zamrzí, že vďaka námetu a obsadeniu nevzniklo dielo poškulujúce po cenách.(16.12.2018)

 • rikitiki
  **

  O tulipánech se neřekne víc, než že za ně Holanďané v 17. století zaplatili jako za dům. Proč, jak, co s nimi pak dělali: pěstovali, přeprodávali: komu? Nic z toho snímek ani nenaznačí, takže tulipánový trh je pro diváka zmateným rejem, kterýž musí akceptovat a moc nad tím nepřemýšlet. _____ O horečce toho taky moc nepadne. Jestli jí má být údajná vášeň mezi mladou manželkou a malířem, tak leda houby, protože tihle dva se kolem sebe jen ochomýtají a pak se na sebe najednou vrhnou, aniž by z toho byla patrná láska. Spíš to vypadá na čistě sexuální záležitost z nedostatku jiných příležitostí. ___ Snímek dále pojednává o: nedostatku těhotenství, nadbytku těhotenství, ženském klášteře podnikajícím v tulipánovém byznysu, zadluženosti, snaze dosáhnout manželství, snaze vymanit se manželství a začátcích gynekologie. Je toho přespříliš. K tomu všemu postavy řeší své problémy stupidně. Jistě: pro drahocennou věc si pošlu toho nejnespolehlivějšího člověka v místnosti. Samozřejmě, z manželství se snažím vyvléknout tou nejkomplikovanější lstí od dob Romea a Julie. Jednoznačně: když mě někdo zklame, tak se všeho vzdám a vyrazím na doživotní exotickou dovolenou. Když dojdou nápady, jak posunout děj, tak pomůže nějaká nesmyslná náhoda. _____ Takže snímek neví, co chce vyprávět a vyklouzne z toho překvapivou, ale bohužel neuspokojivou pointou. Všechno to bylo vyprávění pro jednu dívenku o tom, jak přišla na svět. Je to pointa hodná seriálu Jak jsem potkal vaši matku, protože je stejně tak natahovaná, ale ani zdaleka ne tak vtipná a ironická. ____ K pozitivům patří výprava: všichni vypadají jako by zdrhli z obrazů Vermeera van Delfta a někteří cestou vykradli krajkářskou dílnu. Obdivuhodná (i když dnes nenapodobitelná) je náborová taktika holandského námořnictva. Měla sice jisté mezery v etice, ale její úspěšnost byla stoprocentní. „Vítej u maríny!“ /1. 9. 17./(1.9.2017)

 • claudel
  *****

  Možná jsem divný, ale mně se tahle "nizozemská povídka z Dekameronu" moc líbila. Navíc jako mužský divák nebudu nadávat, když každý režisér neustále svlíká Alicii Vikander a ona na to kývla u švédských začátků a i nyní, když je z ní mezinárodní hvězda. A obsazení je nesmírně silné, když taková dáma jako Judi Dench hraje pouze ve vedlejší roli a Cara Delevingne v mini roli lstivé poběhlice. Zkrátka, příjemně strávený čas, byl jsem napjatý, jak to se všemi dopadne a líbilo se mi jak to scénáristé vyřešili - když se také podíváme, kdo je pod scénářem podepsaný, tak stoprocentně nemůže jít o hloupost.(1.1.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5