V 17. století Amsterdam a celou zemi zachvátila "tulipánová horečka". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy a svému majiteli mohla přinést nesmírný majetek. Přesto je pro bohatého obchodníka Cornelia Sandvoorta (Christoph Waltz) největším štěstím svatba s mladičkou Sophií (Alicia Vikander). Cornelis si objedná její portrét u nadějného malíře (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofii okouzlí, a protože on její sympatie opětuje, zrodí se vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svůj vztah utajili, milenci se víc a víc zamotávají do spleti podvodů a lží. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by získali mnoho peněz. (Forum Film CZ)

NiWi

Šíleně prázdná a nezajímavá romance, kde vztahy mezi postavami působí uměle, a samotné postavy se chovají naprosto dementně aby to sloužilo příběhu, který zachraňuje akorát tak hezká tvářička (a tělo) Alicie Vikander. Škoda zajímavých jmen. ()

dr.fish

Komorní příběh tajné lásky jak od Šejkspýra. Silnou a asi jedinou kartou tohoto filmu je skvělá kamera, film je jak malba starých mistrů. Krásně se na to 17. století kouká. Taky Vikander není k zahození, ovšem nejlepší je opět abatyše Judy Dench. 75% ()

vnimatkrasu

Tulipány mají dva velký problémy. První je ten, že veškerý dějový zákruty jsou dílem prachsprostý náhody. Jednou dobrý. Poosmý ale z postav vyprchá i zbytek jejich uvěřitelnosti. Ten druhej je ještě těžší kalibr. Dane Dehaan je cokoliv, jen ne svůdník. A čumět na to, jak se do něj Alicie Vikander zadívá, není romantika, ale sci-fi. Waltz skvělej. ()

Mirokukii

Příjemné kostýmní drama (modré šaty, jež nosí Alicia jsou opravdu nádherné), které krom zmatku v ději a chování postav, bohužel nemá moc co navíc nabídnout. Film tudíž táhnou především skvělí herci, ačkoliv téma není na škodu. Vášeň, zrada, láska, chtíč, vina, přičemž není dobré, onu lásku a chtíč, zaměnit. ()

Lachtaan

Zpočátku to na mě působilo jako velká vykrádačka skvělé Královské aféry, se kterou měla před 5 lety co dočinění i česká produkce. Zde se ale Alicia Vikander oddala již ryze americké kontrole nad další důležitou etapou evropského novověku a ve finále jsme stanuli tváří v tvář další příjemné historické romanci. Asi už nebudu mít nikdy zapotřebí si film zopakovat, na první zhlédnutí ale až nečekaná spokojenost. ()

Tosi

Drama, jemuž vévodily kostýmy a obsazení Vikanderovic Alice do hlavní role. Pravdou totiž je, že se herecky zrovna přetrhnout nemusela, stačila ji jen ta její hezká tvářička v pěkných šatech (u ní mně to ale nevadí). Jedinou charakterní roli v tomhle intrikánském boji tak odehrál skvělý Christoph Waltz. Tulip Fever není vůbec průšvihem, herecky to šlapalo, potěšila i vedlejší role herčky Robin ze Strikea, ovšem děj skákal z krátké scény do další krátké scény a snad jen díky dynamičtějšímu konci to vytáhnu na slabší čtyři. ()

Johnny.ARN

Horúčka nehorúčka, kostýmovo veľmi pekné. Aj pekne zahraté. Dej je taktiež v pohodičke, len štýl rozprávania mi nejak nevyhovoval. Pôsobí to ako taká rozprávka ale bez čarovných tvorov a podobne Film chcel obsiahnúť dve silné dejové linky a síce milostnú a obchodnú. Obe sú ale ale tak výrazné, žeby si zaslúžili väčší priestor. Preto 3 z 5 ()

terunka003

Historické, podle knižní předlohy, dramatické, láskyplné, špinavé, smradlavé, beznadějné. Knížku jsem četla. A příběh je to dobrý. Zfilmované dobře, herecky lákavé, dramatické v nákupech cibulek, strach z odhalení. Nevyskytuje se zde vyloženě zlá postava, každý jde za svým snem. Hlavní postavě přejete štěstí a přitom vás mrzí, že chudáka manžela tahá za fusekli. Příjemný film. ..to musela být hrozně odporná doba co do hygieny.. ()

noriaki

Kamera výborná, režie slušná a herci dobří. Tak proč je ten film tak špatný? Jako první důvod se nabízí mizerná výprava, v níž Amsterdam suplují tři zaměnitelné ulice, jedna hospoda a čtyři další místnosti. Druhý a hlavní důvod je scénář. I přes svůj název toho o Tulipánové horečce moc neříká. Děj se smrskl na tuctové romantické drama bez emocí, s tradičně skvělou Alicií Vikander a jejím nevýrazným milencem. Vztah mezi nimi jsem vůbec nepochopil a hlavně nepocítil. Dane DeHann doopravdy nový DiCaprio nebude. Nemá na to ani herecky, ani vzhledově, ani charismatem. Jeho předobraz sváděl ženy klukovským úsměvem, on je okouzluje výrazem věčné kocoviny. Když předvede svůj zamilovaný pohled, mám chuť udělat krok dozadu, aby mě náhodou nezeblil včerejším krabicákem. Casting se zkrátka nepovedl. A možnosti určitě byly, protože ve vedlejších rolích se mihne několik hodně zajímavých jmen a sám Christoph Waltz je zoufale nevyužitý. Časem mi ho bylo regulérně líto, protože až na jeho trochu netradiční sexuální představy to byl skvělý chlap. Bohužel s manželkou, co nevěděla roupama co dělat. ()

venison

Mám ráda historické romány jak na papíře, tak na plátně.. "Tulipánová horečka" je příjemná a velmi osudově dramatická romance s velkou výpravou.. Velkým bonusem tohoto snímku je neotřelé pozadí Amsterdamu 17. století, které se ve filmech příliš neobjevuje.. Další plus vidím v tulipánové tematice a prostředí z malířské dílny.. "Tulipánová horečka" mne především nalákala hvězdným obsazením.. Alicia Vikander svou křehkostí a ladnou krásou působí, jakoby právě vystoupila z dobového obrazu.. Christoph Waltz ztvárňuje další charismatickou, téměř padouší, roli.. Judi Dench se objevuje v pro ní netradiční roli.. Vedlejší postava služky se snoubencem jsou také příjemné charaktery.. Jediný nesypaťák je Dane DeHaan, který se do role svůdníka příliš nehodí.. Děj je nasáklý klasickým romantismem, takže vztahy mezi postavami nejsou příliš logické, ale o to více spontánní.. Velmi se mi líbí důraz na osudovost.. "Tulipánová horečka" není typicky líbivým snímkem, ale cestu k mému srdci si našla.. Ráda se za čas na ní opětovně mrknu.. Spíše pro fandy historických dramat, než pro široké publikum.. ()

Thommie

...ale úplně špatný to nebylo. "Mám dojem, že chlap v určitým věku by měl dát do dveří dělo a když se u něj objeví ženská, vystřelit, protože jinak ho nečeká nic dobrýho." :D +1 pane Enšpígl. ()

hroubek

Hezky natočená nuda. Takhle nejlépe by se dal popsat celý snímek. A je to fakt škoda, jelikož potenciál byl opravdu někde jinde. Zápletka je zajímavá, herecké obsazení parádní, a o to více zamrzí co z filmu vyleze. Režisér Justin Chadwick umí vykouzlit krásné záběry, ale k čemu to je, když nás postavy vůbec nezajímají, jejich jednání místy nedává smysl a o jejich dialozích radši nemluvě. Škoda. Obrovská škoda, kterou nespasí ani Waltz s Judi Dench. Tulipánová horečka se nepovedla a přitom stačilo opravdu málo, a mohl z toho být dobrý film. ()

Eleanor05

Kýčovitá, umělohmotná a nudná blbost, u níž se každých deset minut díváte na display přehrávače, kdy už skončí. Děj je totální červená knihovna se směšně (ne však vtipně) překombinovaným závěrem a s prvoligovými herci, jimž nevěříte jediné slovo. Co mě však definitivně přesvědčilo o tom, že dám "jen" jednu hvězdičku, byl casting plný černochů a černošek, kteří podle tvůrců snímku, bývali v 17. století v Holandsku zámožnými boháči, či jeptiškami v klášterech, a nikomu to nepřišlo divné. Pokud chce někdo prostřednictvím historického filmu činit historii spravedlivější, pak ať to tedy dělá důsledně - proč se hlavní postava (žena) musí vdát, aby se dostala z kláštera? Mohla si založit firmu, nebo kandidovat na starostku Amsterdamu a žádný manžel by nebyl potřeba! Je zajímavé, že se, podle tvůrců snímku, dostala v Evropě 17. století rovnoprávnost ras tak na vrchol, že není vůbec třeba se o barvě kůže kohokoli zmiňovat, ale rovnoprávnost žen s muži je tam každému ukradená... Fakt nenávidím v historických filmech tyhle ahistorické patlaniny. ()

Asenath

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi *, protože jsou tam opravdu některá slabší místa a leckdy se postavy chovají vskutku podivně..je pravda že tu lásku jsem hlavní dvojici také moc neveřila, působilo to spíš jako chtíč, ze kterého člověk stejně časem vystřízliví. Ale linie služky a jejího milého se mi líbila moc. Navíc zde hrají samí prvotřídní herci. Moje slabost pro Alicii taky zapracovala. A všechno podle mě dopadlo nejlépe, jak mohlo. Takový konec jsem tak nějak očekávala a také potřebovala. ()

Pedross800

"PŘÍBĚHY NEKONČÍ. JENOM SE VYDAJÍ KAŽDÝ JINOU CESTOU. MY JE OPOUŠTÍME A NEVÍME CO SE STANE DÁL." V tomhle příběhu se toho stane celkem dost a je na co koukat, ale je to tak nějak plytké, bez emocí, bez jiskření a to je sakra škoda, když už je k dispozici tak skvělá herečka jakou je Vikanderka a já jí vlastně žádnou její emoci a pohnutku nevěřil. Jak hovorí eLeRka někde se stala chyba. ()

jefff

Atmosféra dobrá, kostýmy super. Ale jinak je to trochu vylepšená Rosamund Picher. Vztahová smyčka vhozená do období tulipánového byznysu není příliš hluboká a na mě to dojem neudělalo. A Waltz už by mohl také hrát i jiné role... ()

zsn

Dobrej gynekolog :-D Výjimečně se shoduji s verbalem - role malířské štětky jí sedla i přes tu ostudu, že znovu ukázala svou chlapeckou prdel a prsa nula nula nic jak odsypanou mouku na bábovku. Tuto rádoby herečku s "permanentně ublíženou grimasou" bych obsadila maximálně do reklamy na analgetika na měsíčky. Proradnou počestnou děvku v tomto skvělém scénáři ale zahrála dobře, ono taky být chudá manželka talentovaného dědka, kterému jaksi nelze pořád splatit jeho altruistickou pohostinnost, a tudíž vědět, že mi teče do bot, holt je stav na nahození útrpného ksichtu. Přesto směšné obsazení. Christoph Waltz je Pán herec, ale ostatní výběr mi připomíná nábor na plavbu s Jackem Sparrowem. Ale perfektní scénář. Či knižní předloha. ()

sedm.1

Úžasné filmové překvapení, které mě vážně posadilo prakticky ve všech směrech na zadek. Nicméně, jako nejvýraznější musím jistě ale zmínit samotnou zápletku, která má až Shakespearovské rysy, každopádně je ale opravdu zajímavá, poutavá, rozhodně nenudící a i když je na jednu stranu i lehce předvídatelná, tak stejně se divák dočká i pár zvratů, které skutečně fungují. Velkou předností je i sympatičnost prakticky veškerých postav, dalo by se i tvrdit, že se tu prakticky ani nevyskytuje nějaká vyloženě záporná postava, se všemi si tu ale prostě jen nepěkně zahrává osud a už dlouho jsem neměl u nějaké podívané tak blažený úsměv, když nakonec téměř všichni dosáhli svého štěstí. S ohledem na postavy pak samozřejmě musím vyzdvihnout i jejich herecké představitele, kde opět nenacházím chybičku, ovšem kdybych přeci jen měl jedno jméno zmínit, určitě by to byl Christoph Waltz, který se do oné role obchodníka hodil snad až neuvěřitelným způsobem. Další lahůdkou Tulipánové horečky je celkový vizuál Amsterdamského přístaviště, které mě naprosto ohromilo svou působivostí a každý ten domek, každou kulisu jsem doslova hltal a strašně mě to bavilo, s čímž je pak spojeno i vynikající zachycení atmosféry dané doby, což mě též pohltilo a velmi oslovilo. Celý ten příběh je navíc protkán spoustou fungujících emocí, gradujících ve velmi silném závěru, zkrátka já jsem z tohoto dobového romantického dramatu opravdu unešen, je to podmanivé, je to líbivé, je to prostě perfektní podívaná, ze které jsem vážně nadšený. ()

radecacek

Film samotný je za jednu hvězdu. Druhá za krásnou výpravu a třetí za Alicii Vikander, které bych odpustil asi všechno. ()

bloodline

Chladne láskyplný film o nedokonalosti, márnotratnosti a krehkosti šťastia, pokiaľ nie je prijímané s pokorou a zároveň príjemne nekonfliktná dráma, zasadená v pôvabnom prostredí s prekvitajúcimi detailami. Lepšie prekyprená réžiou by azda zožala väčšiu úrodu na hereckom poli. Poväčšine bol zaradený polplyn a z takých es ako Waltz či Vikander už treba žmýkať vodu zo skaly. Ale aj ten polplyn stačil na slušný zážitok, ktorý miesil sympatie kultivovaným spôsobom zlatého veku Amsterdamu a v napätí ulahodil vyšším nárokom na spotrebu nervov. ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft