poster

Tulipánová horečka

 • Velká Británie

  Tulip Fever

 • USA

  Tulip Fever

 • Slovensko

  Tulipánová horúčka

 • Kanada

  Tulip Fever

 • Nový Zéland

  Tulip Fever

 • Austrálie

  Tulip Fever

Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 2017, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ***

  Výprava a kostýmy zaslouží absolutorium a konkrétně z Amsterodamu ta dobová atmosféra vyloženě dýchala. Námitky nemám ani pokud jde o herce. Waltz byl tradičně výborný, Alicia Vikander jako obvykle roztomilá a problém jsem neměl ani s DeHaanem a dalšími. Potíž je v tom, že se jedná o bezkrevnou romanci s vykalkulovanými emocemi a navzdory názvu tu tulipánová horečka hraje jen zástupnou roli. Chadwick mě nijak zvlášť neoslovil ani ve svých minulých historácích a nejinak je tomu tady. 55%(19.11.2017)

 • luka4615
  **

  Emočně sterilní filmová jednohubka zasazená do krásných, avšak po čase zcela fádních reálií Amsterdamu sedmnáctého století. Tulip Fever sice v počátku ohromí skvělým hereckým obsazením, vtahujícím dobovým zabarvením a detailními záběry na nahé tělo Alicie Vikander, avšak poté už se vážně nemůžete zbavit dojmu, že pod tou vší historickou a dramatickou slupkou se ukrývá mělká a klišovitá premisa, která jako by z oka vypadla některým "brakovým" romantickým počinům z velkého plátna či televize. Je to velká škoda, jelikož z potenciálu, který film Tulip Fever vyzařoval šlo dozajista "vytěžit" mnohem více. PS: Mám takový nepříjemný pocit, že z "vojáčka" Christopha Waltze budu mít doživotní trauma. „A new breaker came from nowhere like an act of God, and it changed people's lives. A white flower with a God-given crimson stripe turned our lives upside down, mine and my mistress Sophia's.“(25.11.2017)

 • Dzeyna
  ****

  Mám ráda romatická dramata, která jsou produkovaná v UK. Mají něco do sebe. Tady mě hrozně bavil Christoph Waltz, ostatně jako v každém filmu, kde je, jelikož je to můj oblíbenec. Má neuvěřitelné charisma a je to pan herec. Nicméně i Alicia Wikander tady zazářila a neporušila ani na minutu pokerface a dokonce ukázala i nahotu. Příjemný příběh.(26.11.2017)

 • Rosaviva
  ***

  Obsazení na jedničku, námět by mohl být fajn, ale nějak to nevyšlo. Ani prvotřídní herci nedokázali zahrát postavy tak, aby mi nebylo úplně jedno co s nima bude. Pohnutky hlavní hrdinky se moc nedali pochopit, velká láska mezi ní a malířem mě nějak minula a vůbec nejšílenější mi přišla ta burza tulipánů, u který jsem jen tupě zírala a netušila o co jde (vysvětlení na začátku očividně nedostatečné). Asi největší chyba filmu ovšem spočívala v tom, že to bylo hrozně předvídatelné. Po pěti minutách filmu jsem odhadla něco, čeho jsem se za hodinu opravdu dočkala. No škoda, docela zklamání. 3*(7.9.2017)

 • Mirokukii
  ***

  Příjemné kostýmní drama (modré šaty, jež nosí Alicia jsou opravdu nádherné), které krom zmatku v ději a chování postav, bohužel nemá moc co navíc nabídnout. Film tudíž táhnou především skvělí herci, ačkoliv téma není na škodu. Vášeň, zrada, láska, chtíč, vina, přičemž není dobré, onu lásku a chtíč, zaměnit.(3.9.2017)

 • - Do hlavní role Jan Van Loose byl původně obsazen belgický herec Matthias Schoenaerts, později byl ale nahrazen Danem DeHaanem. (Tristan Rafael)

 • - Na konci roku 2014 bol hotový prvý zostrih. Prezentácia filmu prebehla v máji nasledujúceho roku na festivale v Cannes. Potom však o filme nebolo dlho počuť. Až v roku 2016 spoločnosť Weinstein Company oznámila premiéru uprostred leta. Týždeň pred uvedením došlo k ďalšiemu odkladu, tentokrát na február 2017. Prekliaty film sa nakoniec v kinách objavil až na prelome leta a jesene 2017, teda tri roky po svojom dokončení. (classic)

 • - Stejný film s rozpočtem 45 milionů amerických.dolarů se měl točit již v roce 2004, ale kvůli změně britských daní se projekt zrušil. [Zdroj: Týdeník Televize] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace