Reklama

Reklama

V 17. století Amsterdam a celou zemi zachvátila "tulipánová horečka". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy a svému majiteli mohla přinést nesmírný majetek. Přesto je pro bohatého obchodníka Cornelia Sandvoorta (Christoph Waltz) největším štěstím svatba s mladičkou Sophií (Alicia Vikander). Cornelis si objedná její portrét u nadějného malíře (Dane DeHaan). Sympatický a talentovaný mladík Sofii okouzlí, a protože on její sympatie opětuje, zrodí se vášnivá, ale zakázaná láska. Aby svůj vztah utajili, milenci se víc a víc zamotávají do spleti podvodů a lží. Jejich nadějí na společnou budoucnost je vzácná tulipánová cibulka, díky které by získali mnoho peněz. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (118)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

O nejakej horúčke toho teda ozaj veľa nepadne. Ak ňou má byť údajná vášeň medzi mladou manželkou a maliarom, tak to teda prd, pretože títo dvaja sa okolo seba len obtierajú a potom sa na seba zrazu vrhnú, bez toho, aby z toho bola zrejmá láska. Skôr to vyzerá na čisto sexuálne záležitosť z nedostatku iných príležitostí. Bol som zvedavý, ako sa film vyrovná s historickými faktami. Snímka nevie, čo chce rozprávať a vykĺzne z toho prekvapivá, ale bohužiaľ neuspokojivá pointa. Všetko to bolo rozprávanie od jedného dievčatka o tom, ako prišla na svet. Je to veľká škoda, pretože z potenciálu, ktorý film Tulip Fever vyžaroval, šlo dozaista vyťažiť oveľa viac. Obrovská škoda, ktorú nespasí ani Christoph Waltz. Kto čakal šťavnatú emocionálnu melodrámu bude sklamaný. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Emočně sterilní filmová jednohubka zasazená do krásných, avšak po čase zcela fádních reálií Amsterdamu sedmnáctého století. Tulip Fever sice v počátku ohromí skvělým hereckým obsazením, vtahujícím dobovým zabarvením a detailními záběry na nahé tělo Alicie Vikander, avšak poté už se vážně nemůžete zbavit dojmu, že pod tou vší historickou a dramatickou slupkou se ukrývá mělká a klišovitá premisa, která jako by z oka vypadla některým "brakovým" romantickým počinům z velkého plátna či televize. Je to velká škoda, jelikož z potenciálu, který film Tulip Fever vyzařoval šlo dozajista "vytěžit" mnohem více. PS: Mám takový nepříjemný pocit, že z "vojáčka" Christopha Waltze budu mít doživotní trauma. „A new breaker came from nowhere like an act of God, and it changed people's lives. A white flower with a God-given crimson stripe turned our lives upside down, mine and my mistress Sophia's.“ ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

O tulipánech se neřekne víc, než že za ně Holanďané v 17. století zaplatili jako za dům. Proč, jak, co s nimi pak dělali: pěstovali, přeprodávali: komu? Nic z toho snímek ani nenaznačí, takže tulipánový trh je pro diváka zmateným rejem, kterýž musí akceptovat a moc nad tím nepřemýšlet. _____ O horečce toho taky moc nepadne. Jestli jí má být údajná vášeň mezi mladou manželkou a malířem, tak leda houby, protože tihle dva se kolem sebe jen ochomýtají a pak se na sebe najednou vrhnou, aniž by z toho byla patrná láska. Spíš to vypadá na čistě sexuální záležitost z nedostatku jiných příležitostí. ___ Snímek dále pojednává o: nedostatku těhotenství, nadbytku těhotenství, ženském klášteře podnikajícím v tulipánovém byznysu, zadluženosti, snaze dosáhnout manželství, snaze vymanit se manželství a začátcích gynekologie. Je toho přespříliš. K tomu všemu postavy řeší své problémy stupidně. Jistě: pro drahocennou věc si pošlu toho nejnespolehlivějšího člověka v místnosti. Samozřejmě, z manželství se snažím vyvléknout tou nejkomplikovanější lstí od dob Romea a Julie. Jednoznačně: když mě někdo zklame, tak se všeho vzdám a vyrazím na doživotní exotickou dovolenou. Když dojdou nápady, jak posunout děj, tak pomůže nějaká nesmyslná náhoda. _____ Takže snímek neví, co chce vyprávět a vyklouzne z toho překvapivou, ale bohužel neuspokojivou pointou. Všechno to bylo vyprávění pro jednu dívenku o tom, jak přišla na svět. Je to pointa hodná seriálu Jak jsem potkal vaši matku, protože je stejně tak natahovaná, ale ani zdaleka ne tak vtipná a ironická. ____ K pozitivům patří výprava: všichni vypadají jako by zdrhli z obrazů Vermeera van Delfta a někteří cestou vykradli krajkářskou dílnu. Obdivuhodná (i když dnes nenapodobitelná) je náborová taktika holandského námořnictva. Měla sice jisté mezery v etice, ale její úspěšnost byla stoprocentní. „Vítej u maríny!“ /1. 9. 17./ ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Ako mohol tak krásne vyzerajúci film priemerne padnúť? Honosné nakrúcanie, hviezdne herecké obsadenie, s brilantnými dobovými výpravami a kostýmami nestačia na to, aby zamaskovali fakt, že ,,Tulipánová horúčka" sa utápa pod ťarchou vlastnej dejovej premyslenosti a melodramatických hereckých výkonov. 5/10 ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Bohužel snímek moc mít jako dobové drama našlápnuto mnohem lépe, ale spousta věcí mě prostě rušila. Například to, že to vypadalo že v Amsterdamu existuje jedna ulice kolem pobřeží nebo že implantace černochů do Holandska není vlastně vůbec žádný problém. Alicia Vikander tentokráte lépe vypadá než hraje. Horečku jsem si pustil hlavně kvůli tomu, že zde hraje Waltz, ale ten není v druhé polovině snad ani využitý. Klidně bych přidal nějaké vyhrocenější scény. Z DeHaana druhý DiCaprio určitě nebude, tak nevím proč se nás o tom režiséři snaží přesvědčovat. Zbytek více než solidního hereckého obsazení rozhodně nepřesvědčuje. Snad s jedinou vyjímkou Toma Hollandera. 40% ()

Galerie (63)

Zajímavosti (7)

  • Natáčelo se v anglikánské Norwichské katedrále a v anglických městech Holkhamu, Cobhamu a Tilbury. Také se filmovalo na historickém náměstí v centrálním Londýně - Charterhouse Square, v Pinewoods Studios a mimo Anglii v Rakousku. (Tristan Rafael)

Související novinky

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (více)

Reklama

Reklama