Reklama

Reklama

Astma

(festivalový název)
  • USA Asthma
Trailer 1

Obsahy(1)

Gus se ve svém životě dusí, nejen obrazně, a smysluplná existence je pro něj jen těžko splnitelným úkolem. Astmatické záchvaty kašle ho přepadají ve chvílích, kdy se to nejméně hodí, coby všudypřítomná vzpomínka na pokus řešit svou životní nejistotu radikální cestou. Někde mezi drogami, nedostatkem peněz a táhlým pocitem vykořeněnosti vidí Gus světlý bod v podobě Ruby, okouzlující sebevědomé rockerky, která má v životě mnohem jasněji než on. Ve snaze uniknout sám sobě se mladý outsider, vzhledem nápadně připomínající Micka Jaggera, vydává v ukradeném kabrioletu na nevyzpytatelný trip... Celovečerní debut Jakea Hoffmana je živelně autentickým pohledem na současnou newyorskou bohému, jež za doprovodu rockových hitů hledá sebe samu. Mladou hereckou dvojici Benedicta Samuela a Krysten Ritterovou podpořili ve vedlejších rolích zkušenější kolegové Rosanna Arquetteová, Iggy Pop a Nick Nolte. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (6)

LaRhette 

všechny recenze uživatele

Myslím, že autor má tímto debutem nakročeno ke slibné kariéře. Představil se skvěle zvládnutou prací s herci, vybraným soundtrackem (pusťě si třeba King Krulea, stojí to za to) a originální kamerou. Co se týká scénáře, některé dialogy působí nedokončeně a s příběhem by se asi dalo pracovat působivěji, ale s přihlédnutím k tomu, že film je první zkušeností s režií celovečerního filmu, které je dílem čistě autorským, zaslouží si pozornost. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Na Hoffmanovi je znát jistá začátečnická nevyzrálost. Mohlo by mu být vytknuto, že ne vždy na sebe scény ideálně navazují, že ne všechny nápady jsou dotaženy do konce, že některé dialogy ještě trochu práce vyžadovaly. Jenže nic z toho zas až tolik nevadí, protože jeho originální, svěží pohled na svět je mi vysoce sympatický a nedostatkem nápadů zjevně netrpí. A přidávám se k LaRhette: Až se Jake Hoffman naučí poskládat jednotlivé segmenty lépe dohromady, může z něj být velmi zajímavý filmař. Jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního festivalu. ()

Reklama

venca163 

všechny recenze uživatele

Feťácký filmy bývají většinou vděčný (© Paulo Coelho) a já je mám rád a tenhle by si podle mě určitě zasloužil jít do červený. Má to zajímavej příběh, krásnou Krysten Ritter a hlavně styl. A navíc partičku hipsterů k tomu! "Pojďte sem, vy, no vy, v tý flanelový košili." (80%) ()

Domislava95 

všechny recenze uživatele

I přesto, že ve mě film nezanechal hlubší dojem, na dvojku Gus a Ruby se příjemně dívalo a já se díky nim od filmu nemohla odtrhnout. No a společně se skvělou vizualizací a perfektně ladícím soundtrackem si ode mě Asthma zasloužilo 4*. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (4)

  • Režisér Jake Hoffman prohlásil, že když  si tak v hlavě přemítal, kdo by mohl hrát jakou roli, napadl ho na roli vězně hudební legenda Iggy Popp. Nikdy si podle jeho slov nemyslel, že by to vážně mohl vzít. Napsal mu dopis a a vrátila se mu kladná odpověď. (sury)
  • Na premiéru filmu na Mezinárodni filmový festival do Karlových Varů přijel i režisér filmu a scenárista Jake Hoffman a představitel hlavní postavy Gusse Benedict Samuel. (sury)
  • Světovou premiéru si film odbyl na 49. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (sury)

Reklama

Reklama