Astma (festivalový název)

Asthma

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2014, 90 min

Na Hoffmanovi je znát jistá začátečnická nevyzrálost. Mohlo by mu být vytknuto, že ne vždy na sebe scény ideálně navazují, že ne všechny nápady jsou dotaženy do konce, že některé dialogy ještě trochu práce vyžadovaly. Jenže nic z toho zas až tolik nevadí, protože jeho originální, svěží pohled na svět je mi vysoce sympatický a nedostatkem nápadů zjevně netrpí. A přidávám se k LaRhette: Až se Jake Hoffman naučí poskládat jednotlivé segmenty lépe dohromady, může z něj být velmi zajímavý filmař. Jedno z nejpříjemnějších překvapení letošního festivalu.(9.7.2014)

Myslím, že autor má tímto debutem nakročeno ke slibné kariéře. Představil se skvěle zvládnutou prací s herci, vybraným soundtrackem (pusťě si třeba King Krulea, stojí to za to) a originální kamerou. Co se týká scénáře, některé dialogy působí nedokončeně a s příběhem by se asi dalo pracovat působivěji, ale s přihlédnutím k tomu, že film je první zkušeností s režií celovečerního filmu, které je dílem čistě autorským, zaslouží si pozornost.(8.7.2014)

I přesto, že ve mě film nezanechal hlubší dojem, na dvojku Gus a Ruby se příjemně dívalo a já se díky nim od filmu nemohla odtrhnout. No a společně se skvělou vizualizací a perfektně ladícím soundtrackem si ode mě Asthma zasloužilo 4*.(16.2.2017)

• apacka

Kdyby si byl býval přečetl Příručku pro debutanty.(10.7.2014)

Feťácký filmy bývají většinou vděčný (© Paulo Coelho) a já je mám rád a tenhle by si podle mě určitě zasloužil jít do červený. Má to zajímavej příběh, krásnou Krysten Ritter a hlavně styl. A navíc partičku hipsterů k tomu! "Pojďte sem, vy, no vy, v tý flanelový košili." (80%)(11.7.2014)

• - Režisér Jake Hoffman prohlásil, že když  si tak v hlavě přemítal, kdo by mohl hrát jakou roli, napadl ho na roli vězně hudební legenda Iggy Popp. Nikdy si podle jeho slov nemyslel, že by to vážně mohl vzít. Napsal mu dopis a a vrátila se mu kladná odpověď. (sury)

• - Světovou premiéru si film odbyl na 49. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (sury)

• - Představitel hlavní postavy Gusse Benedict Samuel je znám také tím, že má velikou spotřebu cigaret, stejně jako jeho postava, jehož základním rysem je téměř neustálé kouření. (sury)