poster

Zlatá země zaslíbená (festivalový název)

 • Earth's Golden Playground

Dokumentární

Rakousko / Kanada, 2013, 106 min

Režie:

Andreas Horvath

Scénář:

Andreas Horvath

Kamera:

Andreas Horvath
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  **

  U žádného filmu jsem letos ve Varech tolik nebojoval se spánkem jako u dokumentu o současné podobě těžby zlata na Yukonu. Takže nechápu, proč film natahovaly záběry z Filipín, jak dlouho jsem měl sledovat, kterak metodou lopata, sbíječka, lopata atd. hlavní protagonista v zimě vyhloubí 3 metry hlubokou jámu, načež přemýšlí, zda pokračovat nebo toho nechat. A ta výtěžnost 1 gram zlata na 1000 tun kamení, to jsem slyšel správně? Romantika zlatokopectví se utopila v šedivé realitě.(15.7.2014)

 • fatal_
  ***

  Vynikající námět, zpracování bohužel o poznání horší. V druhé polovině filmu se neustále vkrádá pocit, že ze zajímavých a až pitoreskních postav bylo možné dostat ještě daleko více. Naopak jako zbytečné „nastavování“ se jeví ilustrativní záběry typu pohled na krajinu nebo detail na těžební stroje. Málokdy totiž přináší novou informaci a jsou také nekonzistentní kamerou a střihem.(7.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace