Novinářka, kterou manžel opustí kvůli mladší ženě, je najednou bez peněz. Přihlásí se proto jako dobrovolnice na testování nových léků a výsledky ji tak trochu zaskočí. (Netflix)

petikacka

Takový ženský švédský příběh o nesebevědomé rozvedené ženě a kterak k sebevědomí přišla. Chvílemi jsem se nudila, ale celkově je to takový průměr. Za mě 70% ()

silentname

Takže prvýkrát môžem dať prvé hodnotenie a prvý komentár. A som rád, že bude pozitívny. Medicinen (Lieky) je film, ktorý je iný, má výborné postavy, fantastickú komédiu a rovnako aj vynikajúcu hudbu. Okrem toho si sem vybrali aj vynikajúcich hercov. Objavil som to vďaka tomu, že som fanúšikom Cecilie Forss, no nie je jediným dôvodom, prečo sa na ten film bola radosť pozerať. Helena Bergström hrá 45 ročnú novinárku Johannu, ktorá je v celom tíme neustále málo sebavedomá, nestojí si za svojím a nedokáže sa presadiť. A po tom, ako jej šéfka zatrhne služobnú cestu s dovolenkou na Menorku (nie Mallorku), tak sa rozhodne nejakým spôsobom k peniazom, aby deťom svoj sľub splnila. A dostane sa medzi subjekty na testovanie nového lieku proti stresu. A od toho momentu sa udejú samé bláznivé, vtipné a súčasne aj fantastické momenty, ktoré tento film robia. Rád som ten film videl a určite sa k nemu niekedy aj vrátim. Stojí za pozornosť. ()