Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Helo
  ****

  Dle mého lehce podhodnocený seriál, kterému ublížil hlavně pomalý start. Ale jakmile jsem se do těch záhad s postupem epizod ponořil, vylezla z toho příjemná mysteriozní osmi-hubka se sympatickým "Vládcem" (Whoviani zpozorní) v hlavní roli. Snad natočí další řadu - i když vyloženě neuzavřeně to neskončilo.(27.8.2014)

 • maddy
  **

  Seriál Intruders mi pripomínal tohtoročných Leftovers napísaných Lindelofom. Scenár sa snaží byť čo najviac „mystery“, ale až do takej miery, že to diváka otravuje. Prekombinováva sa v pilote jedna radosť, ale nie je sa čoho chytiť. Nie je jasná hlavná story, nie je jasné kam chce seriál vlastne smerovať, nie je možnosť sa zžiť ani s jednou postavou a mnohé zvraty sa síce tvária prešpekulovane, ale pôsobia naivne. Celé mi to príde ako by Intruders zaspali dobu a vypadli z 90. rokoch. Dnes sa však týmto ohúriť nedá. Morgan mohol kedysi písať Akty X, ale tie časy sú už dávno preč a v roku 2014 nestačí pár kvázi záhad, ktoré vo výsledku aj tak nebudú dávať zmysel. Nie, v tomto prípade ma skutočne nebaví čakať XY epizód a tráviť s Intruders čas. Pri záverečnom „nabudúce uvidíte“ som si povedal, že po pilote končím, keďže žiadne nádeje do budúcna nesľubujú ani mená režisérov. Eduardo Sanchéz síce natočil The Blair Witch Project, ale to bolo takmer pred 20 rokmi a v jeho prípade navyše jedinúý svetlý bod v kariére. Potom už otravoval len otrasnými kúskami ako Seventh Moon alebo Lovely Molly. Bohužiaľ, výnimka a záblesk kvality sa nekoná v jeho prípade ani pri Intruders. A Daniel Stamm je na tom rovnako – režisér amerického odpadového remaku 13 Sins a priemerného The Last Exorcism. Zbytočnosť. PILOT: 2* (4/10)(12.9.2014)

 • numan
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale z Intruders je přímo cítit, že jejich spolupachatelem je někdo, kdo se živí žánrem "found footage" - je v nich jistá naivní nedovařenost, typická pro tenhle "styl". Ovšem panu kameramanovi se naštěstí tentokrát pracky netřesou, takže hurá! Člověk dneska musí mít radost i z maličkostí. Ačkoliv tenhle seriál není žádný zázrak, pořád je mnohem stravitelnější a zábavnější, než stylově příbuzní Leftovers, i když ve vypatlanosti jednání hlavních postav si obě díla místy opravdu nemají co vyčítat. Absence typického klaďase je v tomhle případě spíš plus (krysí xichty John Simm a James Frain mají do ideálního hrdiny asi tak daleko jako hobit Watson z Farga), ale charaktery jsou většinou příliš křečovitě nečernobílé, takže působí dost nepravděpodobně. Totéž se týká vykonstruované zápletky, tvářící se skoro jako Da Vinciho ko-kód. Ale pořád je to suma sumárum mírný nadprůměr. A moje velké díky tvůrcům seriálu za připomenutí Mozartovy nádherné sladby Ave Verum, při které se prý mj. moc hezky vraždí. B-)(23.10.2014)

 • Alexandre
  ***

  "Protože na počátku tu byla smrt." Naprosto skvělý a originální námět, ale zpracování je z mého pohledu už o dost horší. V první řadě by to chtělo trochu sympatičtější obsazení. Poté, co nedokážu mysterióznímu seriálu prominout, je absence alespoň malé dávky napětí. No a s atmosférou je to hodně rozmanité. V některých dílech dostačující, jinde, aby ji člověk pohledal. A když už, tak alespoň hudba by to mohla zachraňovat, ale ani ta zde nějak nefunguje. První díl mě velmi nadchnul a už jsem se těšil na další díly a vývoj děje, ale od 2. části to bylo horší a horší. Potom bych vyzdvihnul 5. díl, no a nezachránil to ani závěr, který mě nechal naprosto chladným... Přemýšlel jsem i o 2 hvězdách, ale za ten námět pod 3 jít nemůžu. :-)(29.1.2015)

 • Laerry
  ****

  V poslední době je v kurzu brát do hlavních rolí amerických seriálů Brity a donutit je používat americký přízvuk – až mě z toho trhají uši. No a Jon Simm zatím odvádí dosti otřesnou práci s imitováním amíků:-D Naštěstí to je jeho jediný zápor, protože herecky to vyvažuje více než slušně. Intruders pocházejí od tvůrců Akta X, takže je jasné, že nepůjde jen tak o obyčejný příběh – sice chvíli trvá (tak dva tři díly), než se divák plně zorientuje a pochopí, oč kráčí, ale jakmile se věci dají do pohybu, začne to být velmi dobré. Zvláště ta cca desítiletá holčička odvádí věru znepokojující herecký výkon – zapomeňte na gore scény, opravdu „děsivé“ je to, když tak roztomilé dítě vidíte říkat fakt ošklivé věci... Každopádně jde o velmi zajímavý počin, kterému určitě napomáhá menší počet dílů a jsem zvědavá na druhou sérii – do té doby si třeba Simm vezme soukromé hodiny americké výslovnosti od Jamese Fraina.(15.11.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace