Bitva o Gallipoli (TV seriál)

• Austrálie

Deadline Gallipoli

Bitka o Gallipoli

Válečný

Austrálie, 2015, 197 min

Můj druhý film týkající se Gallipole. Na rozdíl od toho prvního přímo věnující se bojům. A líbil se mi velmi. Pohled novináře, takový film jsou dlouho neviděl. Aspoň, co se válečného žánru týče. Potěšili mě velmi herecké výkony, zvláště pak Sam Worthington. Ono herec, který v mladém věku nehrál ve válečném filmu, jako kdyby nebyl...(22.1.2017)

Tak dobrý určitě jako sedmidílný seriál Gallipoli ze stejného roku to fakt určitě nebude, říkal jsem si a proto jsem taky žádný zázraky od tohohle snímku neočekával. Každopádně se to taky potvrdilo. Kdyby se to celé zmenšilo do kratší stopáže, určitě by to jako celek působilo líp, ale i přesto si myslím, že fanouškům válečných filmů tenhle seriál stojí za shlédnutí.(15.11.2018)

První část je velmi nadějná a natočená s láskou pro detail. Hlavní postavy jsou zajímavé a vše vypadá dobře. Druhá polovina je ale vyloženě nudná a emoce, které jsou divákovi servírované prostě nemají skoro žádný dopad. Ve výsledku jsem mírně zklamán. Příště by to chtělo míň pisálkovství a trošku víc válečných dramat.(5.3.2017)

Mínusom tohto seriálu je (podľa môjho názoru) nuda. Tú zapríčiňuje ako scénár, tak aj herci, ale hlavne strih, pretože ten mohol ešte v poslednom štádiu niečo vylepšiť. Totiž scény kde sa rozpráva sú akoby hluché- postavy toho veľa nenahovoria a ich často nudné dialógy pôsobia veľmi pomaly a rozťahane (žeby tou Austráliou?). Herci tomu tiež moc nepomohli a väčšinou nedokázali vytvoriť potrebné emócie alebo napätie pri tak závažnej téme. Ale na TV miniseriál je to ok.(20.5.2017)

Povedený film o už dnes nepříliš známé epizodě první světové války, v níž neschopné britské velení vedlo do záhuby tisíce australských vojáků, jež od naprosté zkázy zachránil tlak novinářů. Realistická válka, výteční herci. Děj se zpočátku trošku motá v přemíře postav, ale jakmile se jejich charaktery trochu prokreslí, je docela strhující.(3.10.2016)