Rozpočet $11miliónovTržby USA $33,039,490Tržby Celosvetovo $48,794,946Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ ponúknutý príbeh určite zaujme ale nedokáže úplne omámiť súdne ťahanice prevažne na plocho ukecané - nezaujímavé, Helen Mirren ako tak újde ale nedostane sa nám pod kožu tak ako by sa patrilo, Ryan Reynolds na takúto úlohy mdlý, v rámci rozprávania skôr zaujmú dejové návraty do doby vpádu nacistov do Viedne, tak to má dobrú atmosféru a herci tam slušne hrajú /videl v kine: 60%/(8.7.2015)

Příjemný film, který rozhodně nenudí. Trochu mi vadí, jak bylo ve snímku několikrát zmíněno, že skvělá Amerika zachránila Evropany před ošklivou Evropou a proto je třeba na Evropu zanevřít. Ale to by nebyl americký film, aby si z něj člověk neodnesl ponaučení. Paní Mirren už začíná být trochu ohleděná a na Židovku mi moc nesedí, i když svou roli zvládla mistrně. A Reynolds je trochu slizký. Ale jinak to bylo fajn, takové trochu nostalgické, i když bez lidí v pruhovaném pyžamu to nebylo uplně ono. Jako pohádka hezký, otázka je, jaká byla real story.(22.3.2016)

Slavná Klimtova Adele v hlavní roli dramatu podle skutečnosti a její pohnuté osudy spolu s dalšími jeho obrazy, pro které mám slabost. Rakušané jsou na Klimta vysazení, proto se jeho nejslavnějších obrazů nechtěli vzdát a zachovali se k Marii Altmanové ztvárněné skvělou Helen Mirren dost hanebně. Tento film jasně ukazuje, jak důležité je vytrvat a nenechat se odradit nechutnými úřady a byrokracii postavenou na hlavu. Ryan Reynolds, jako začínající právník se do této náročné kauzy , po počáteční rozpačitosti zakousl, jako lev. A spolu s Helen bojují o nádherné dědictví do posledního dechu.(26.10.2016)

Téma reštitúcií druhej svetovej vojny možno nie je veľmi príťažlivou pre masového diváka a preto som od filmu nečakal veľa. Ale bol som milo prekvapený kvalitou, spracovaním a citom, akým bol príbeh vyrozprávaný a podaný. Helen Mirren odzbrojujúco uhrala hlavnú postavu, flashbacky do minulosti boli zaujímavo natočené a všetko doplnila nádherná hudba od Zimmera. Aj keď mi to prišlo miestami nudné, emocionálne vypätý záver to úplne odčinil. Preto pridávam ešte jednu hviezdu a vrelo odporúčam. 70 %(31.12.2016)

Uhlazené, decentní, emočně průhledné životopisné okénko, z kterého by šlo udělat drama za předpokladu, že by se někdo trochu umazal a divák by pak mohl být dotčen tíhou mezinárodní soudní mašinerie a nespravedlnosti nacistického bezpráví.(5.2.2017)

Veľmi sa mi páčia obrazy rakúskeho maliara Gustáva Klimta, myslela som si, že viem o nich veľa, ale priznám sa, takto detailne históriu jedného z nich sa dozvedám až z tohoto vynikajúceho filmu. Uchvátil ma nielen svojim hereckým obsadením, ale hlavne strhujúcim dejom. Do poslednej sekundy som neverila tomu, že sa Rakúsko dobrovoľne/nasilu vzdá svojho najdrahšieho a najvystavovanejšieho obrazu na zámku Belvedere vo Viedni. Ale som nakoniec rada, že v tomto prípade zvíťazila spravodlivosť. Aj keď úprimne povedané, obraz sa do New Yorkskej galérie vôbec nehodí. Jednoznačne odporúčam všetkým milovníkom umenia-secesie.(12.2.2017)

Film sám o sobě není zas tak mimořádný, ale Helen to celé zvedá o úroveň výš. Retrospektivní scény silnější současných. /// Komentář od verbala mě rozesmutnil, čtu ho proto, že ve své sprostotě dokáže být i vtipný a tato kombinace se zas tak často nevidí, ale zde je jen sprostý ubožák.(6.3.2017)

Současný příběh poměrně příjemně ubíhá a není jisté, jak spor dopadne, nicméně scény z minulosti jsou necitlivě prokládané a kromě několika záběrů (malování obrazu, připínání náhrdelníku, které šly vyřešit několika proloženými záběry v muzeu) docela nudné a narušující odvíjení příběhu. Je to škoda, téma šlo vytěžit lépe.(1.5.2017)

Zajímavý příběh je mile a nijak vyhroceně ztvárněn skvělými herci a podává divákovi relativní přehled o celé vzniklé situaci. Jedno ale příběhu chybí - objektivita. Snaží se totiž zaútočit na divákovy pocity přes srdceryvné flashbackové rodinné scény a přesměrovat jeho názor směrem k Mariiným jistě dobrým úmyslům. Nepoukazuje ale na druhou stranu mince - stará ziskuchtivá babizna si po letech vzpomene na dávnou křivdu a pokouší se získat jedno z nejvýznačnějších děl rakouského umění. Helen Mirren je výtečná, Ryan Reynolds jakbysmet, trochu ňoumovská role je přesně to, co mu sedí. Posazení scén a spád umí zaujmout a udržet u obrazovky, přesto to po nějaké době začne být zívačka. Slabších 76%, protože na tři hvězdy to už není, ale úplně na čtyři taky ne.(2.12.2018)

I když mnohý český divák zná základní historická fakta o osudu nejznámějších Klimtových portrétů (já sám jsem měl možnost je v Belvederu vidět ještě než byly odvezeny), určitě nezná podrobnosti o osudech jejich modelů, vlastníků obrazů po jejich vytvoření, ani postoji Rakouska k restituci jejich kulturních památek. V tomto směru má film určitě svoji "kvazidokumentární" hodnotu. Potom zde je druhá rovina filmu, kterou je vynikající výkon Hellen Mirrenové (divák intenzivně prožívá její životní osud, emoce a vzpomínky). Jeden z pozoruhodných filmů tohoto léta (Kino Lucerna, distribuční premiéra v ČR)(25.6.2015)

• kaliakra

Tak, ako si ma Frearsova Philomena získala šťavnatosťou, autentickými charaktermi a uveriteľným, zábavným dozrievaním hlavných postáv k múdremu nadhľadu, ma Curtisova Dáma v zlatom znechutila plytkými postavami, úbohým scenárom, prvoplánovým moralizovaním a zásadným prekrúcaním skutočnosti.(25.6.2015)

Zdá se mi, že většina tady hodnotí spíše (a)morální hodnoty (kdo, s kým a za kolik) než samotné zpracování. Za mě velmi podařené!!(2.7.2015)

Na Dámu ve zlatém jsem zašel do kina vlastně úplnou náhodou. "Židovská emigrantka žijící v Americe vede soudní spor o navrácení uměleckých děl" - podle popisu by to žádný trhák být neměl. Opak je pravdou. Skvělá Helen Mirrenová vás chytne za srdce a příběh vás dojme tak, až se tomu budete sami divit. Soudobá dějová linie je ve vhodných chvílích střídána vzpomínkami na předválečné Rakousko, ve kterých si užijeme i opravdové napětí. Hudba Hanse Zimmera je dokonalá, zamrzí jen velmi náznakové zasazení děje do druhé poloviny devadesátých let s mnoha současnými rekvizitami (naproti tomu iluze roku 1938 je dokonalá). Film vás přiměje přemýšlet nad tím, že i přes vysouzené desítky či stovky milionů jsou věci, které se restituovat nedají a to, co mnohé národy zkusily ve dvacátém století, je bude poznamenávat ještě hodně dlouho. Připomínání totality není nikdy dost a tento snímek to navíc dělá tak, že je to skutečný filmový požitek.(23.7.2015)

Až moc americky podaný jinak zajímavý příběh. Čekal jsem více(10.8.2015)

už keď som videl trailer vedel som že to bude zaujímavé a moja predtucha sa naplnila, film sa mi veľmi páčil, Helen Mirren exceluje aj Daniel Bruhl obaja velmi silni herci, dobre im sekunduje aj Ryan Reynolds. Mám slabosť pre filmy od BBC Films. troška som nepochopil to ako sa to tak rýchlo dostalo na najvyšší súd ale tak ok, hlavne že to dobre dopadlo :)(12.8.2015)

Helen Mirren je naprosto úžasná. Rozhodně stojí za vidění.(27.9.2015)

Nosné téma, příběh zakládající se na skutečné události, skvělá hudba, herečka v hlavní roli podávající vynikající výkon - to by mi obvykle mělo stačit k nadšení, ale přesto to tentokrát nefunguje... Možná to bylo Reynoldsem, kterému jsem nevěřila ani větu, možná by to chtělo podat příběh trochu jinak (flashbacky mě bavily víc než příběh ze současnosti), ale jsem mírně zklamaná. Ještěže mužskou hereckou čest v tomto filmu zachraňoval Brühl:-))) Stručně řečeno, ani průser, ani perla kinematografie:-)(21.10.2015)

Sum sem sup do minulosti. Ja true story neznala takze sem si okousala vsechny nehty :D tezko rict jestli nudou (obcas se to mdle tahlo) nebo napetim, ale drzela sem vsechny pesti at teticka dostane obrazek zpatky. Mistr Reynolds bud absolutne neumi hrat nebo vysinuteho pravnika zahral uplne bezchybne, porad jsem se nerozhodla, ale zbastila jsem mu to. Katie Holmes nemastna neslana - zklamala. Uchvatny pribeh a adekvatni ztvarneni.(24.10.2015)

Emotivní snímek, protknutý lehkým humorem, kdy s napětím až do konce čekáte na krásné finále, které vás nezklame. Neřeším tady holocaust ani vrácení obrazů, jde mi o to, že v tomhle hnusném světě zase jednou zvítězila spravedlnost. A tu bychom chtěli všichni, ne? Mistrovský výkon paní Mirren. Za takové filmy moc děkuji.(29.11.2015)

Výborná kultivovaná dráma o náprave krívd a spravodlivosti. Miestami dojemné, miestami vtipné, so skvelou Helen Mirren, ktorej celkom úspešne sekunduje Ryan Reynolds. Jedniným rušivým momentom bola pre mňa Katia Holmes, nejak sa mi tam vôbec nehodila. Zasa som novší o poznatky o tomto úžasnom Klimtovom obraze a o atmosfére z Viedne počas druhej svetovej vojny. Fajn. Ešte ponúkam zaujímavý článok o rodine Marie Altmannovej : http://dejinyasoucasnost.cz/archiv/2012/8/klimtovske-vyroci-s-ceskou-stopou/(13.12.2015)

A mně se to líbilo. Bylo to takové půvabné, koukalo se na to lehce, i když to bylo takové těžké téma (takhle bych to mohla přirovnat s dílům Lenky Reinerové). Je to o něco jednodušší říct, že to bylo pěkné, protože tentokrát jde o něco "menšího" než likvidaci milionů lidí, ale "jenom" o ukradený obraz. Všichni herci se mi moc líbili a film mě opravdu pohltit. Hudba byla výborná a ani ten konec nebyl úplně hollywoodský.(22.2.2016)