Externí recenze k filmu (8)

 • Artikl.org (Karolína Pláničková)

  "Ačkoli jde o film podle skutečného příběhu, tvůrci si přesto pár věcí přikrášlili. Jejich očividným záměrem bylo všeobecné uznání hlavních postav i jejich počínání publikem. Divákovi ale nemůže ujít, že motivace k získání obrazu přece jen nejspíš nebyla tak ryzí, jak je prezentováno. Nicméně snímek…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Snímek nabízí pestrou paletu emocí a v pomalejším tempu nám předvede úchvatnou Helen Mirren v dramatickém příběhu dle skutečnosti, která však proběhla bez ryzích záměrů zúčastněných. Záleží na přístupu diváka, zda se nechá unést opravdu působivým filmem, nebo mu příliš hollywoodská úprava zkazí…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Takže i keď možno mať k filmu Dáma v zlatom isté výhrady, nemožno pochybovať o dôležitosti jeho témy: možno odpustiť, nemožno však nikdy zabudnúť. Naša história a história našich predkov je súčasťou každého z nás, bez ohľadu na letopočet." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Pravděpodobně to chtělo přistoupit k filmu a k jeho tématu úplně jinak a natočit místo částečné biografie Marie Altmannové třeba procedurální soudní drama nebo zkusit cokoli jiného, než nabalit na základní zápletku s tahanicí o obraz chatrnou a nevěrohodnou konstrukci, která pak dělá z celého filmu…" (více)

 • Kultura21.cz (Alena Zeminová)

  "Příběh na mě zapůsobil, nejen svým zpracováním, ale také tím, že se skutečně stal. Ze sálu jsem si odnesla silné emoce z toho, jak nezlomný musí být jedinec, bojuje-li proti nezdolnému systému, zvláště pokud se to týká navrácení majetku. Je to příběh o hrdosti, bolestných vzpomínkách na válku, ale…" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ***

  "V mladší časové rovině se film přehoupne do emocionálně nabité části s myšlenkovým posunem mladého právníka Randyho. Ten si uvědomí, že dosud případu věnoval pozornost jen proto, aby z něj vytřískal tučný peněžitý zisk. Teprve když se blíže seznámí se svými vlastními rakouskými kořeny a jejich…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Historické drama s prameny v holokaustu. Simon Curtis nabízí v celku standardní drama s příjemným dobovým pohledem na situaci kolem jednoho z nejznámějších rakouských uměleckých klenotů. Solidní herecké obsazení v čele s Helen Mirren, příjemně atmosferický hudební doprovod a relativně střídmá…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ***

  "Jediným zpestřením snímku jsou celkem časté flashbacky do minulosti ústřední hrdinky, které ve finále i celkem dobře emočně zapůsobí. Helen Mirren samozřejmě hraje první hereckou ligu a skvěle sekundují i Ryan Reynolds a Daniel Brühl, jen je škoda, že je to ve výsledku málo platné, jelikož nabízený…" (více)