Secret Sharer

Velká Británie / Polsko / Čína / Thajsko, 2014, 103 min

Vavča

Mladý polský kapitán Konrád (Jack Laskey) dostane šanci na povýšení, má vést obří obchodní loď z Thajska do Šanghaje. Pozná velmi záhy, že kapitánské frčky má jeho posádka (sbírka podivných osobností a alkoholiků) u zádě. K tomu má mladý kapitán na starost uprchlou ženu, která se nesmí dostat do rukou úřadům. To co se v traileru tváří jako erotický thriller, nebo thriller je vlastně celkem velmi dobře propracovaný dramatický film o profesní cti námořního kapitána, který se musí rozhodnout, zda dostanou přednost zájmy zaměstnavatele, nebo jeho čest a svědomí. Romantická linka kapitána s Li (krasavice Zhu Zhu, jejíž bezchybná angličtina mě baví) velmi decentní, perfektní hudební podkres, kdy komorní aranže symfonického orchestru, piano obstaral perfektně Guy Farley společně s mnoha latinskoamerickými hudebními motivy. Tento film inspirovaný povídkou Josepha Conrada by si rozhodně i v našich kinech svoje publikum našel. Perfektní kamera, hlavní herci, hudba, příběh pomalu odhaluje jednotlivé charaktery, jejich motivaci, nečekejte žádnou velkou akci, drama, napětí a thrillerových prvků, toho je zde pomálu, ale jsou tady dodávají filmu spád. Ve filmu dostanete drobnokresbu zajímavých postav. Jack Laskey je dobrý herec o to více mě překvapuje, že se mu Zhu Zhu nejen vyrovná, někdy ho i ve filmu zastiňuje. Na filmu mě baví jeho tempo, nenápadné proměny vztahů hlavních aktérů, perfektní dialogy. Rád ho uvidím znova. ()