Skrytá království

• Česko Skrytá království přírody (více)
Itálie / Kanada / Francie / Velká Británie, 2014, 177 min

Skryté světy tvořící součást planety Země jsou obdivuhodné, okouzlující a zábavné. Superhrdinové živočišné říše jsou doslova "zázrační tvorové", kteří navzdory malému tělíčku dokáží vykonat velké činy. Je jich dlouhá řada, od veverek po gigantické brouky roháče, a každou hodinu každého dne musí čelit mimořádně obtížným zkouškám – protože kdo je malý, pro toho může být i dešťová kapka velká jako meteorit, který se srazil se zemí, a jemný vánek na něj snadno zapůsobí silou větrné smršti. Naše superhrdiny našla kamera filmového štábu v různých známých koutech světa -- na savanách, v lesích, pouštích a džunglích, ale také v samém srdci Tokia nebo Ria. Proti svým obřím nepřátelům používají svérázné formy obrany a metody, jimiž si zajišťují přežití, jsou vesměs nápadité a kuriozní. (TV Spektrum)

gogo76

"Z padajúceho žaluďa sa stáva meteorit. Z malého pramienka tsunami a každý nepriateľ je obor..." Absolútne úžasný 3-dielny dokument, ktorý na vizuálnej stránke zamakal tak, až to občas pripomína akčno-katastrofický film. Mnoho záberov je snímaných z pohľadu malých zvierat, preto nám všetko ostatné pripadá obrovské. Občas si filmári pomohli trikmi, ale výsledok je i tak výborný. K dokonalému vizuálu tvorcovia namixovali i skvelú zvukovú stopu a tak sa z padajúcich žaluďov stávajú letiace bomby, súboj chrobákov je ozvučený ako v rímskej gladiátorskej aréne a každý dopad zvieraťa či chrobáka doprevádza zvukový efekt. Naháňačka škrečka s jastrabom je natočená tak bombovo, že som sa zmohol len na otvorené ústa...Nemám čo vytknúť, niektoré zábery sú fakt nezabudnuteľné. Skvelá práca a zaslúžený plný počet. Videné na STV2. 100%. ()

lamps

Audiovizuálně možná nejkrásnější představitelný dokument. Má to větší náboj než cokoli od Michaela Baye... ()

Marze

Dival jem se na prvni dil Pod sirym nebem a pojal jsem podezreni, ze jde o digitalni zviratka a brouky. Jestli ne,tak je je to velkolepe. Shlédl jsem i třetí díl a podobné. ()

JohnCZ

Je to trochu habaďůra a těch různých, i když často fascinujících triků (kamerových triků, ne vyloženě CGI) je tam možná až trochu moc a ne vždy vypadají úplně 100%. Na jednu stranu mě bavilo sledovat různé techniky. Tvůrci si s natáčením a ozvučením skutečně vyhráli a některé sekvence jsou skoro až takový malý přírodopisný art. Ale přirozené dokumenty složené z reálných záběrů a bez trikových zásahů mám o cosi radši. ()

Duotone28

Viem že tam je kopu skrytých filmárskych trikov, ale vo výsledku to vyzerá úžasne! Veľké plus RTVS, že každý víkend servíruje poväčšine len kvalitu a spríjemňuje mi rána:), nazdar ()

Autogram

Svet z pohľadu škrečka a podobných tvorov je podaný absolútne úchvatným spôsobom. Nie je to len dokument, ale dramatický film s pomerne smutným začiatkom, ale vtipným priebehom. Už keď nastúpi slonie bombardovanie a následná recyklácia odpadu, je o zábavu postarané. Zostáva záhadou, ako sa sa na správne miesta podarilo umiestniť kamery a ako fungovali pohyblivé kamery v týchto miniatúrnych mierkach. Boj o život je podaný ako v akčnom filme a potvrdzuje to aj westernová hudba, za ktorú by sa nehanbil ani Leone. – V druhej časti prekvapujú melé opičky kosmani a chrobák nosorožtek v Tokiu. Tá jeho záverečná romantika so samičkou v prírode a pri sviečkach nemala chybu. ()

Ripley

Viděl jsem pouze první díl a byl jsem nadšený.Troufnu si napsat,že jde o unikátní přírodopisný dokument s dosud neviděnými záběry.Myslím tím natáčení speciálními kamerami.Dokument u kterého si říkáte "jak tohle natočili"???Úchvatné a geniální!Jediná výtka:tvůrci se soustředí pouze na dva podobné živočišné druhy(křeček a bércoun) a okolí společně s ostatní faunou hraje pouze vedlejší roli. ()

janesX

Je super, čo dokáže vysokorýchlostná kamera s vysokým rozlíšením. Tento film (prvá časť) s dvoma dejovými líniami nám predstaví svet 7 miliónového Ria a 30 miliónového Tokia, a to z pohľadu dvoch hlavných predstaviteľov. Prvým je malá sympatická opička (ktorá "sa vám zmestí do dlane"), v betónovej džungli hľadajúca cestu naspäť k rodine obývajúcej korunu stromu na vedľajšej ulici. Druhým je chrobák hľadajúci v Tokiu kúsok zelene. Film má v sebe akciu(mačky, vrana, pavúk s ôsmimi očami), prvky hororové (tarantula, modlivka ako kanibal), ale napríklad aj katastrofické(mravce unikajúce pred "Tsunami" z vyliateho vedra). Prípad nudy by mohol vzniknúť, ak by si tu niekto nenašiel svojho obľúbeného živočícha, alebo ak by niekto mal zvýšený dopyt po odbornosti (ako vidí svet pavúk, mačka a jej nočné videnie a pod.) 8/10 ()

Heero

Použití nejnovějších technologií do světa zvířat, prakticky vše je točeno makro. Můžeme si vychutnat pořádně z blízka, jak se asi cítí taková žába, na kterou ze stromu spadne žalud:) ()

Narciska

Krása přírody se tu zdá neuvěřitelná, až přemýšlím, zda to není podfuk, další dílo od tvůrců Ledového království, tak fantaskně to působí. Je nám zde odhalován utajený svět v takovém přiblížení, detailu a zpomalení, že uchvacují i dopadající kapky vody. Povedený je také komentář, možná se toho tolik nedozvím, ale baví mě to poslouchat. Sedí to k ději. Další velkou předností filmu je to, jak je vystavěn, jeho kompozice. Každý díl zprostředkovává životy dvou jedinců z naprosto odlišných světů, přecházení mezi nimi je dovedně vytvořené a také napínavé, v klíčový moment se umně vymyšleným oslím můstkem přesouváme k tomu, kde skončil ten druhý. Jedná se o živočichy, často malé hlodavce, veverky apod., které normálně nebývají předmětem dokumentaristů, nyní však máme možnost žít jejich život. V neustálém hledání potravy a v útěcích před nepřáteli je můžeme sledovat v delší časové perspektivě a plynule přecházet z americké pouště na savanu a z tropické džungle do severských lesů. ()

agassi68

Skvelý príspevok priaznivcom prírody akoby vystrihnutý z dielne Davida Attenborougha. Práca kamery je dokonalá a príbehy malých bojovníkov vás nenechajú odísť od obrazovky. ()

NiaWolf

Takový zvířecí bulvár, který se snaží šokovat videomontážemi a dramatickými scénami. Často to však vypadá spíše komicky ()

dkas

Viděl jsem náhodou, ale zůstal jsem na to zírat s otevřenou pusou. Jak tohle dokázali takhle natočit? To vám bude vrtat hlavou po celou dobu, co na to budete s tou otevřenou pusou koukat ;-) ()

Lou_Pagi

WOW, naprosto bezkonkureční úžasné záběry, never seen before!! Dva dny jsem myslel na to, abych zde vzdal hold tomuto snímku. Musíte vidět, zbytečné popisovat. Nechápu, jak to natočili, ani o to neusiluju, výborné. ()

Kinepa

27. 2. 2016, DVD, Zatím jsem viděl jen první díl. Naprosto úchvatné záběry jsou bohužel někdy zabité až přehnanými triky ... uvidíme, jaké budou další díly. ()