Screen Test #2

USA, 1965

Ronald Tavel

Paul Morrissey

Andy Warhol

-= Část tvorby budoucího pana pop-arta jsem zhlédl na výstavě s názvem 'Andy Warhol - Motion pictures' v pražské galerii Rudolfinum. Očividně někteří uživatelé nepochopili význam slov 'experimentální' či 'avantgardní umění', tudíž jsem se rozhodl počiny aspoň ohodnotit (více méně z uměleckého hlediska). =- Velmi zajímavé, dosti mě překvapila spolupráce Dennise Hoppera, ne už tak Dalího -- ten byl blázen vždycky. :D(10.2.2009)

Samozřejmě také návštěva Rudolfina. Zažít takový nával umělecké tvorby myslím nezvládne jen tak někdo. Já se musím pochlubit, že jsem tam s chutí strávila přes 3 hodiny. Žasla jsem nad krásou film-fotek. Žasla jsem na podtexty, které byly nenápadně vloženy do sebemenšího záběru. Člověk tam jen seděl a hltal. Tolik erotiky, strachu a pýchy. To prostě umí jen Andy Warhol. Doporučuji si podobný kus udělat i doma. Mnoho skrývá.(23.1.2011)

• Hismael

Navštívil jsem Rudolfinum abych ochutnal filmové počátky Andyho Warhola. Nikdy předtím jsem od něj nic neviděl a možná proto mě to trochu překvapilo. První filmový test, byl spící muž. Deset minut jsem koukal na muže jak leží a spí, občas se trošku pohnul, nic víc nic míň. Dokoukat to do konce bylo pro mě v podstatě nemožný. 321 minut je na jednu velkou nudu poměrně dost. V dalším sálu bylo více pláten. Na jednom se promítala žena, jak nehybně kouká do kamery a jednou asi za minutu mrkne, další černoch muž, jen kouká a snad ani nemrká. Odvážný snímek je třeba muž který pije coca colu, je vidět jen jeho obličej (jako skoro u všeho) a občas se napije nebo asi to nejlepší co sem tam viděl, žena čistící si zuby. Perlička na konec je věž nebo rozhledna natáčená v noci, kamera tupě zírá na stejné místo. V podstatě to nemá začátek ani konec (jako skoro u všech testů), protože vidíte pořád to stejné, pokud nepočítám lehké změny světla na věži. Ze začátku to spíš vypadalo jako fotka. Z toho si sami můžete udělat obrázek, kolik legrace jsem si tam s kamarády užil. Uplatnění mě napadlo třeba jako spořič obrazovky. Myslím že musíte mít hodně otevřenou mysl, aby jste v tom našli nějakou uměleckou hodnotu. Dám jednu hvězdu a nevím za co, možná za to že mě to překvapilo, možná za to že to bylo natočeno v roce 1965, nebo možná za to, že jsem to nepochopil.(24.2.2009)

Výborný Hopper (děvčata šílejí), velmi dobrý Salvator.(3.4.2009)

EDDIE!!!(7.7.2009)

• zdeny99

Pětiminutový tichý film, na kterém vidíme jen tvář nějaký ženský, která se schválně nedívá do kamery. [68. hodnocení, 6. komentář, 75%](3.5.2018)