poster

Cena svobody

 • anglický

  The Good Lie

Drama

USA / Keňa / Indie, 2014, 110 min (SE: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rakosnicek77
  ****

  "Když chceš jít rychle, tak jdi sám. Chceš li jít daleko, tak běžte spolu" Tahle věta, která se objeví v samém závěru, tenhle film dokonale vystihuje. Příběh o síle sourozeneckého pouta, které neroztrhala ani válka, ani odloučení přes kontinenty.(28.3.2015)

 • cheyene
  *****

  Opravdu silné drama po všech směrech. Přiznám se, že úvodní část, jež se odehrávala v Africe, mě až tak nebavila, avšak jakmile se utečenci dostali do tábora a následně do USA, začal mě jejich příběh patřičně bavit. Cena svobody má v sobě řadu lidských hodnot, na které se v západní civilizaci plné shonu zapomíná. Snímek není prost moudrosti a emocí, což umocňuje výsledný dojem, který by byl za 5* i bez Reese Witherspoon. Abych pravdu řekl, nejlepší herecké výkony tu stejně pro mě podávali neznámí herci černé pleti.(21.3.2017)

 • Duotone28
  ****

  "If you want to go fast, go alone. If you want to go far, go together." Pekné, nazdar(19.12.2014)

 • eLeR
  ****

  Akonáhle vrátil Paul svojmu bratovi život, tak práve vtedy začal aj ten jeho naplno. Veľmi pekný film a veľmi sympatická sudánská rodinka.(26.12.2014)

 • GodComplex
  ***

  Cernousci z Afriky na ceste do USA, takze vlastne takova "Cesta do Ameriky" s Eddie Murphym, akorat to neni vtipne a pusobi to spis jako Discovery Channel (prvni pulka) a realisticke zivotni drama (druha pulka). 5/10(1.5.2015)

 • - Film je inspirován Ztracenými chlapci Súdánu (The Lost Boys of Sudan), což je označení pro skupinu více než 20 000 dětí, které osiřely ve Druhé súdánské občanské válce. Ta vypukla v roce 1983 a skončila až podepsáním mírové dohody v roce 2005. K vypuknutí konfliktu došlo záhy po skončení První súdánské občanské války, kdy se k moci dostal prezident Nimeiri a pokusil se v zemi zavést islámské právo šarí'a. (vesper001)

 • - Roku 1987 se tisíce osiřelých dětí z občanskou válkou sužovaného jižního Súdánu vydaly pěšky na pochod napříč subsaharskou Afrikou, který je po tisících ušlých mil dovedl přes Etiopii do Keni. O třináct let později bylo 3 600 z těchto uprchlíků přesídleno do USA. Jsou známí jako "Ztracení hoši ze Súdánu." (mac000)

 • - Sudánsky herec Ger Duany (Jeremiah) bol ako malý chlapec utečencom a taktiež skutočným detským vojakom, než mu bol udelený azyl na pobyt v USA. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace