Mstitel bezpráví 3

Bad Ass 3

Tvrďas 3

Akční / Komedie

USA, 2015, 85 min

Dvojica bad-ass dôchodcov zase raz robí poriadky s kriminálnymi živlami a tento krát sa pre ozvláštnenie šikovne presúvajú do neopozeraného prostredia Louisiany. Prvý "Bad Ass" bol pred pár rokmi príjemná akčná jednohubka, založená na virálnom videu „AC Transit Bus Fight“, kde si 67 ročný dôchodca drsne podal mladšieho agresora. Danny Trejo si film zaslúžene ukradol pre seba a na reálnom backgrounde postavili štýl, v akom sa o 2 roky neskôr objavilo aj nečakané pokračovanie "Bad Asses". To prihodilo zábavnú postavu Dannyho Glovera, čo sa ukázalo ako výborný ťah a Glover sa po Smrtonosných zbraniach konečne v niečom našiel. A teraz sa táto dvojica dočkala ďalšej spolupráce, ktorá (takmer) naplno využíva potenciál toho, čo z toho robí chytľavú akčnú komédiu a zároveň najlepší diel série. Ľadvinka, čelenka, šušťačka, hlášky, drsné rany zločincom a rany smiechu divákovi. Nábeh na ďalšie pokračovania zaručený, Danny & Danny rulez!(9.3.2015)

• Frajer42

Dva mladíci, jejich věkový součet vytvořil cifru 140, opět a znovu berou spravedlivost do svých rozklepaných rukou a svoje nemocemi prolezlá těla táhnou s sebou. Bylo mi velmi sympatické, že si film opravdu vůbec na nic nehraje a bere sám sebe s asi tak těžkým nadhledem, jako je hlavní černá herečka, kolem které se děj točí. I tak mi ovšem snímek nepřivodil ani vzdálený náznak erekce. Zápletka je prokouknutelná na první pohled a následný sled událostí taktéž. Akčních scének není mnoho a jsou velice stereotypní. Pokud někoho baví sledovat, kterak Danny Trejo likviduje jednoho o tři hlavy vyššího soka za druhým, tak prosím. Proti gustu žádný dišputát... Já zůstávám u dvou kousků.(2.3.2016)

Ale jo. S trojkou jsem konečně přistoupil na hru, kterou se mnou tvůrci s Dannym a Dannym hrají a můžu říct, že celkově celá trilogie je fajn odpočinkovka. Poslední díl nemá zdaleka takovýho záporáka jako druhý, ale i tak jsem se bavil. Jinak prosím příště zachraňovat někoho abych mohl fandit zachráncům. 60 procent.(2.7.2018)

Staříci se tentokráte vydali nakopat zadky jižanským balíkům a zase to vyšlo. Ne že by se od posledního dílu něco změnilo. Záporáci si pořád musí chvilku počkat, než schytají jednu dobře mířenou chodítkem a artritida s ledvinami pořád pracují a nepracují na plné obrátky, ale dědkové si to užívají a z filmu díky tomu srší dobrá nálada. Navíc chlapci nabrali třetího geronta v podání Johna Amose, takže doufám, že příště uvidíme třeba Morgana Freemana. 70%(17.11.2015)

• kulyk

A zde mi již vysloveně bolí klouby, jen co jsem donucen sledovat, jak musí junioři povstat ze zahradních křesílek. Ve chvílích, kdy za vydatné pomoci filmových triků (Jurský park hadr), geriavitu, ginkgo biloby, provazů i jejich vodičů, dvojníků, trojníků, střihače s velmi! ostrými nůžkami a zrychlování želvích záběrů předstírají souboj, je mi jako... no skoro tak strašně, jako jim. Tedy - již se nejen nesměji, ale trpím. Zbytečné vydojování cecíku jedničky. Svrasknul.(11.4.2018)