Mstitel bezpráví 3

Bad Ass 3

Tvrďas 3

Akční / Komedie

USA, 2015, 85 min

Drsní důchodci potřetí a i když to jde tedy s kvalitou díl od dílu dolu víc a víc, a to už i ten první, nejlepší, stál za starou bačkoru, tak mě to přesto i tentokrát nějakým neuvěřitelně záhadným způsobem bavilo. Je to totiž asi něco jako třeba série Sharknado, neskutečně pitomé, špatně natočené, mizerně zahrané, s neuvěřitelně trapnou zápletkou, dementní akcí a neskutečně zoufalými efekty a já nevím co ještě všechno, a přesto chci, ba dokonce potřebuji, vidět další a další díly, neboť si jednoduše získali mé srdce :-). Základ nicméně je, že to tvůrci celé neberou ani trochu vážně, jsou si vědomi, že točí brak, a tak si dovolí věci, kterými si mě zkrátka dokážou získat, a to hlavně svou upřímnou zábavností, nápady, které si regulérní filmy jednoduše nedovolí a tak šílenými scénami, momenty a dialogy, že jejich jedinečnost je praktiky až neohrozitelná. Samozřejmě divák musí být obrněn nehoráznou tolerantností vůči všem těm až nemyslitelným nesoudnostem, ale ono je to až děsivé, jak to ve výsledku i fakt celé docela funguje, nicméně já to beru v první řadě především jako nekonzervativní zábavu bez hranic a bavím se víc než slušně. Trejo s Glover tu jsou každopádně nehorázní týpci, hláškující jak málokdo, takže co dodat, je to filmový "bizárd" a je jen na každém, jak k tomu přistoupí a podle toho bude pak i odměněn.(13.7.2018)

• Ouwen

Už to prostě není ono. Nedovolím si upřít nadšenost, že dědci pokračují, ale film má strukturu jako dvojka, prostá recyklace. Repetující se kostra mne nudila, pár dobrých hlášek, fightů ujde a Trejo s Gloverem jsou stále supr. Zbytek značně pokulhává, nic nefunguje krom solidní muziky a působí všecko tak uměle, na sílu vytlačené nikoliv přirozené. Chce to najet do ostré zatáčky, nechtěl bych čtyřce nasadit o hvězdu méně.(15.7.2015)

Mě tohle prostě neskutečně baví. Když jsem zjistil, že je trojka, nesmírně jsem se na ten film těšil a absolutně mě nezklamal. Trejo a Glover jsou zde výteční, jeden nabručený, druhý správně oplzlý, ale jak dojde na akci, jsou to pořád borci, i když za to může hlavně kamera a střih. Tihle akční hrdinové mě ale baví a doufám, že bude čtvrtý díl, pátý, šestý a tak dále. Neskutečná oddechovka.(17.3.2015)

• kulyk

A zde mi již vysloveně bolí klouby, jen co jsem donucen sledovat, jak musí junioři povstat ze zahradních křesílek. Ve chvílích, kdy za vydatné pomoci filmových triků (Jurský park hadr), geriavitu, ginkgo biloby, provazů i jejich vodičů, dvojníků, trojníků, střihače s velmi! ostrými nůžkami a zrychlování želvích záběrů předstírají souboj, je mi jako... no skoro tak strašně, jako jim. Tedy - již se nejen nesměji, ale trpím. Zbytečné vydojování cecíku jedničky. Svrasknul.(11.4.2018)

Ale jo. S trojkou jsem konečně přistoupil na hru, kterou se mnou tvůrci s Dannym a Dannym hrají a můžu říct, že celkově celá trilogie je fajn odpočinkovka. Poslední díl nemá zdaleka takovýho záporáka jako druhý, ale i tak jsem se bavil. Jinak prosím příště zachraňovat někoho abych mohl fandit zachráncům. 60 procent.(2.7.2018)