Ju-on: Owari no hajimari

Japonsko, 2014, 91 min

Masajuki Očiai

Hirofumi Okada

Kódži Ueno

Tak i přesto, že ve filmu jednoho člověka sežere lednička, žádný Owary ve filmu nenajdete (to bude to NO hned zatim) , i když je název sliboval.Nenávist je jak Tak jde čas světového hororu a jediné, co tahle série může nabídnout je výtečná americká verze, pochybuju, že má vůbec cenu sledovat ty dva hodinové bonusy k desátémů výročí, abych tak nějak zkompletoval určitou část, chci se ještě podívat na Smrtící nenávist 2 a 3, USA produkce samozřejmě.Zatím poslední díl byl dobrej hlavně po příběhový stránce, konečně se dozvíte dost informací o Tokyoj, nebo jak se jmenuje, takže scénář je asi jediné plus, bohužel je to velice málo děsivé a atmosféru nehledejte, nenajdete, ale asi 3 lekačky jsou hustý a u jedný skoro na konci jsem se hodně zvednul z gauče a to se taky počítá.Neposerete se z toho ani omylem, ale už jen kvůli původu malého Shinobiho to stojí za shlédnutí.50%.(14.2.2015)

Tretia ducharina z Ázie roku 2014, ktorú som pozeral a rozhodne najslabšia. Lakačky na mňa vôbec nepôsobili a boli velmi málo efektívne. Velmi sa mi páčila atmosféra v strašidelnom dome, v ktorom bolo zvláštne ticho a bol velmi rozlahlý, takže to vytvorilo parádne prostredie. Záver bol do polovice úplne parádny, ale to zobudenie zo sna ma velmi sklamalo. Neznášam, keď sa celý horor niečo deje a hlavná postava sa na konci zobudí.(10.7.2015)

Tentokrát vůbec ne tak špatné, jak jsem čekal. Po dvou zcela nepovedených hodinových zbytečnostech „Girl in Black“ a „Old Lady in White“ přicházejí tvůrci s jakýmsi (logicky nově obsazeným) prequelem, kterému se místy konečně daří příjemně strašit. Příběh hezky odsýpá, scény s krkající rodinkou duchů se rychle kupí, hrdinové přicházejí o život, a to vše tříděno do známých kapitol. Nové ksichty Toshia s Kayako mi nevadily a celkem příjemně je nyní i pozměněna kultovní scéna s Kayako na schodech. Takže nakonec v pohodě Ju-on zásun, tohle fakt šlo. (60%)(13.1.2015)

Trochu mě zpočátku vyděsilo, že je Ju-on natočen formou FF, naštěstí se jednalo jen o pár úvodních minut... Tak jsem si tedy oddechl a po zkušenostech s předchozími naprosto zbytečnými díly se v klidu připravoval na průser... A ten se kupodivu nedostavil... Ju-on: Beginning of the End má docela slušnou atmosféru, lekaček je tak akorát a docela fungují, mrtvoly přibývají a nakonec se objeví i ikonická, i když lehce pozměněná scéna na schodišti... Nejedná se tedy o nic nového či objevného, vše už jsme mnohokráte viděli, ale návrat k původní klasice prostě potěší... Jsem zvědavý na následující díl...(4.9.2016)

Učiteľka príde domov vyhľadať žiaka, ktorý dlhšie chýba v škole, čo ju však zatiahne do nepríjemnej nočnej mory, keďže dom bol kedysi dejiskom desivej tragédie... Siedmy zárez do (ne)únavnej „Ju-on“ série predstavuje reboot diania, takže kto má chuť na otrepanú ázijskú duchárinu v tom pravom slova zmysle, nech sa páči. Osobne ten film považujem za nepotrebný, nie však zlý, teda pokiaľ sa človek prenesie cez 100x videné a bude sa na to pozerať len ako na nenáročnú duchárinu so starým (až príliš) známym Ju-on nádychom. Natočené je to pekne, atmosféra nechýba a pár ľakačiek + duchárskych kreácií občas zafunguje, takže tie 3* tam s trochou sebazaprenia nakoniec priklepnem.(9.11.2014)