poster

Písničky pro Alexis (festivalový název)

 • Songs for Alexis

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Dánsko / USA, 2014, 75 min

Režie:

Elvira Lind

Scénář:

Maja Jul Larsen

Kamera:

Elvira Lind

Střih:

Adam Nielsen
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • fallangell
  *

  Osmnáctiletý Ryan z Long Islandu je příšerný hudebník, amatérský blogger a aktivistou za práva translidí. Rodiče ho ve všech jeho aktivitách podporují i když by měl z fleku dostat přes prdel, aby si přestal vymýšlet blbosti, o kterých si mylně myslí, že by ho mohly udělat šťastným. Ryanova přítelkyně a osudová láska Alexis žije na západě USA, ale díky Skypu jsou v neustálém kontaktu. Jejich vztah se měl ovšem ihned rozpadnout, protože je silně jednostranný a Ryan Alexis pouze využívá. Deníkový záznam o jedné velké(blbost) lásce a cestě nerozlučné(blbost) dvojice Amerikou k dospělosti(blbost) provázejí Ryanovy milostné písničky pro Alexis(které se nedají, ne vážně vůbec nedají, poslouchat).(8.3.2015)

 • Sakulnikov
  **

  Dokument o Ryanu z Long Islandu asi dobrý, ale proč by někoho měl zajímat sám Ryan? Chybí nějaké zamyšlení se nad samotnou změnou pohlaví, proč to podstoupil, proč nepodstoupil další kroky a tak. Ani o přijetí se nic moc neříká, jen ta jeho holka, což je na 75 minut málo. Na konci se divák aspoň dozví, že Wyoming je pro transgender nebezpečný, ale proč a jak se opět zatají ...(8.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace